Arhīva kalendārs

« September 2015 »
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 

Kam pieder durvis šīs aiz kurām smiekli un mūzika...

Tie ir vārdi no jaunās dziesmas, kuru Dace Robule sacerēja speciāli bērnu veidotajai animācijas filmai „Lustīgi, kustīgi Ungurmuižā”. Tā varētu arī sacīt par Limbažu Bērnu un jauniešu centru un Ungurmuižu, kurās no maija līdz septembrim norisinājās skolēnu izzinoši-radošās animācijas, vēstures un restaurācijas darbnīcas.

Darbnīcās piedalījās skolēni (7-18gadi) no visas Latvijas, bet vislielākais paldies jāsaka Limbažu BJC, Cēsu pilsētas Mākslas skolas,  Stalbes vidusskolas un Salaspils Mūzikas un mākslas skolas  audzēkņiem. Savos darba noslēpumos ar bērniem dalījās animatore Dace Liepa, režisore Māra Liniņa, mākslas vēsturniece Ingūna Podžuka (VKPAI) un vizuālās mākslas skolotāja Līga Turka. Skolēni uzzinājuši Ungurmuižas vēsturi un animācijas pamatprincipus, uzbūra paši savas pasaciņas un čakli ķērās pie darba. Fantazēt, izzināt, zīmēt, izkrāsot, izgriezt, kustināt un fotografēt – bērniem tas ir kā rotaļa, kurā viss atdzīvojas un tā nemanot topot par vienu veselumu – animācijas filmu. Filmu studijā „Lauska” ieskaņoja LBJC vokālā grupa „Pogas” un Salaspils Mūzikas un mākslas skolas vijolnieku ansamblis.

Filmas PIRMIZRĀDĒ 2015. gada 3. oktobrī plkst. 15.00 UNGURMUIŽĀ, jūs iepazīsities ar Ungurmuižas tējas namiņu sauktu arī par Lustūzi. Izrādās tas ir rātns un mierīgs tikai tad, kad strādā Ungurmuižā par tējas namiņu. No darba brīvajā laikā viņš atdzīvojas un dodas meklēt draugus un jaunus piedzīvojumus.

Projekts norsinājās ar Vidzemes plānošanas reģiona, Valsts Kultūrkapitāla fonda, A/S LVM, Salaspils novada domes, Ungurmuižas un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas atbalstu.

Informāciju sagatavoja: Dace Liepa

Sestdien, 26. septembrī, pulksten 18.00, koncertzālē “Cēsis” pirms Sezonas atklāšanas koncerta notiks Edvarda Grūbes un Intas Celmiņas gleznu izstādes “Pārskats” atklāšana. Izstāde tapusi sadarbībā ar mākslas galeriju “Jēkabs”.

Izstādei koncertzālē “Cēsis” mākslinieki izvēlējušies gleznas, kas tapušas mūzikas iespaidā. Gan E. Grūbes, gan I. Celmiņas glezniecības kopējā iezīme ir mēģinājumi notvert gaisa, gaismas, mūzikas un laika plūsmu. Eļļas glezniecībai raksturīga arī plaša iespēju gamma: raupjas faktūras, triepieni, gludi laukumi un lakas caurspīdīgā daudzslāņainība.

“Apgūstot glezniecības amatu un izprotot tās specifiku, esmu nācis pie atziņas, ka darba iecerei jābūt tādai, ko var atklāt tikai ar gleznieciskiem līdzekļiem. Tādēļ manas gleznas nestāsta stāstus, neilustrē un tieši neattēlo dabu. Mana darba mērķis ir, atmetot visu lieko, iedarbīgiem un lakoniskiem līdzekļiem panākt ekspresīvu savu emociju attēlojumu,” atklāj šī gada jubilārs Edvards Grūbe.

Inta Celmiņa uzskata, ka glezniecība ir brīnišķīgs mākslas veids, kas spēj izteikt cilvēka sarežģītākās jūtas un augstākos ideālus. Viņa tic glezniecības pozitīvajai ietekmei uz cilvēku, tāpēc aicina cēsniekus un pilsētas viesus apmeklēt izstādi, lai katrs tajā atklātu sev ko īpašu.

Izstāde būs apskatāma no 26. septembra līdz 30. novembrim.

  

Informāciju sagatavoja:

Egija Saļņikova

Vidzemes koncertzāle “Cēsis”

Mārketinga un komunikācijas vadītāja

E-pasts: egija.salnikova PIE cesukoncertzale PUNKTS lv

Tālr.: +371 26171151