Arhīva kalendārs

« March 2015 »
MonTueWedThuFriSatSun
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

18. martā Valmieras muzeja Izstāžu namā mākslinieciskās noskaņās tika aizvadīta īpaša preses konference, kuras laikā klātesošie tika iepazīstināti ar spilgtākajām aktivitātēm un norisēm, ko valmierieši un pilsētas viesi varēs izbaudīt Mākslas mēneša laikā – aprīlī.

„2014. gada nogalē tika sapulcināta darba grupa, ko vienoja kopīgs mērķis – gribam, lai Mākslas dienas Valmierā atdzimst un iegūst jaunu, spilgtu un radošu veidolu. Vēlamies, lai iedzīvotāji izprot kultūras un mākslas daudzšķautņaino raksturu, tāpēc šogad dažādus pasākumus piedāvā ne tikai kultūras iestādes, bet arī skolas un uzņēmumi, tādējādi sperot pirmo soli radošās partnerības virzienā. Strādāsim, lai panāktu, ka nākotnē Valmieras Mākslas dienas brauks izbaudīt arī iedzīvotāji no citām Latvijas pilsētām,” par ieceri „ienestMākslas mēneša programmā jaunas vēsmas stāsta Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums.

Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma norāda, ka Mākslas dienas Valmierā ir tradicionāls un īpašs pasākums, kas ticis atzīmēts jau 20. gadsimta 70. gados. „Valmieras muzejs šogad piedāvās nozīmīgu ekspozīciju – Vidzemes mākslinieku darbu izstādi „Es mīlu tevi tā...”. Tradīcija apkopot Vidzemes mākslinieku darbus vienā izstādē tika ieviesta 20. gadsimta 80. gados kā vairāku zināmu mākslas meistaru sadarbības projekts. Pirms trim gadiem Vidzemes mākslinieki un mākslas izstāžu kuratori nolēma, ka tradīcija jāatjauno, reizi gadā dodot iespēju satikties profesionāliem māksliniekiem, kuru „saknes” ir Vidzemē. Savukārt skatītājiem tas ļautu vienuviet ieraudzīt jaunākos darbus. Jāatzīmē, ka izstādē tiks eksponēti 77 mākslinieku darbi, kas nav vecāki par diviem gadiem.” Tāpat Valmieras muzejā 16. aprīlī plkst. 17.00 notiks stāstu pēcpusdiena, kur runās par atļauto un aizliegto mākslā un par mākslas vēstures līkločiem. Interesenti varēs ne tikai klausīties, bet arī praktiski darboties, radot mākslas darbu.

Viena no aktīvākajām Mākslas mēneša līdzdalībniecēm arī šogad ir Valmieras Valsts ģimnāzija (VVĢ), kas ik gadu Valmieras pilsētai dod lielu ieguldījumu mākslas jomā – gan aicinot dažādāko mākslas žanru pārstāvjus veidot izstādes Valmierā, gan arī organizējot starptautiskus mākslas projektus. Piemēram, no 16. līdz 18. aprīlim katru dienu plkst. 20.00 mākslas projektā „Ainuaina” pie VVĢ sporta angāra klātesošie būs liecinieki un līdzautori projektam trīs daļās – sienas gleznojumam, instalācijai un audiovizuālai performancei. Skatītājus aizraujošā ceļojumā vedīs performances autori Kristaps Krievs, Raitis Hrolovičs un biedrības „Grafikas kamera” vadītāja Ieva Nagliņa. Jāpiebilst, ka Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Jānis Zemļickis ir pārliecināts, ka 20. gadsimta 80. gados aizsācies Valmieras tēlniecības uzplaukums. Proti, no 1984. līdz 1989. gadam Valmierā regulāri tika rīkoti mākslas simpoziji, kā laikā tika radītas daudz dažādas skulptūras. Vienu no tām – skulptūru „Tēlnieks” – Mākslas mēneša laikā izvietos Stacijas ielas skvērā, tādējādi skulptūrai dodot otro elpu. Tās autors – Gvido Buls.

Savukārt Valmieras Kultūras centra direktors Toms Upners atzīmēja pasākumus, kas gaidāmi Kultūras centrā un kas mākslas mīļotājiem ļaus ikdienas rutīnu aizstāt ar nesteidzīgu „kultūras deserta” baudīšanu. „14. aprīlī plkst.18.00 Valmieras Kultūras centra kamerzālē notiks Valmieras kultūras kartes īpašnieku tikšanās – saruna ar rakstnieci, vairāk nekā 20 grāmatu autori Ingunu Baueri. Pasākuma laikā rakstniece iepazīstinās klātesošos ar savu daiļdarbu tapšanas radošo procesu, iedvesmas avotiem, kā arī atbildēs uz interesentu jautājumiem. 23. aprīlī plkst. 19.00 Mākslas mēneša ietvaros Valmierā ar koncertprogrammu „The Listening” viesosies izcils franču-šveiciešu duets Sūzanna Abuela (vokāls) un Stefans Oliva (klavieres). Abi skatuves mākslinieki Latvijā uzstāsies pirmo reizi. Savukārt 17. aprīlī plkst.19.00 Kultūras centrā skanēs Valsts kamerorķestra „Sinfonietta Rīga” (diriģents Normunds Šnē) un vijolnieces Evas Binderes koncerts,” stāsta T. Upners.

Bagātinot Mākslas mēneša pasākumu programmu, mākslas „Galerija Laipa” aicinās valmieriešus un pilsētas viesus pievērsties ekoloģiskajām problēmām, ar ko saskaramies ik dienas. 10. aprīlī plkst.19.00 galerijā tiks atklāta konceptizstāde „Jūra pie viena pleca”, kas būs veltījums Baltijas jūrai. „Rosinām apmeklētājus aizdomāties par to, cik būtiski ir saglabāt mūsu jūru tīru un „veselu” un kā mēs to katrs varam izdarīt. Šo pašu tēmu akcentēsim Vidzeme Fashion pre-party, kas notiks 23. aprīlī plkst.20.00. Pasākumā paralēli sarunām par modi apmeklētāji varēs aplūkot īpašas kolekcijas, kas ieturētas dabai draudzīgā virzienā – lins, dabīgie aksesuāri, otrreiz pārstrādāti audumi un detaļas. Kā mēle tiks izmantota speciāli radīta instalācija, kas imitēs pastaigu pa jūras krastu,” atklāj mākslas „Galerijas Laipa” vadītāja Karlīne Cercina.

Jāpiemin, ka radoša improvizācija un mākslinieciska maģija tiks radīta arī Valmiermuižā, Valmieras Mākslas vidusskolā, Valmieras sākumskolā, Vecpuišu parkā, Valmieras Jaunatnes centrā „Vinda”, Vidzemes Augstskolā un citviet pilsētā.  Kopīgos mākslas projektos vienosies partneri, kas līdz šim nav redzēti savstarpējā mijiedarbībā. Pilnīgi jauna un unikāla būs Mākslas mēneša ietvaros īstenotā radošā partnerība starp ražojošiem uzņēmumiem, iestādēm un māksliniekiem, atklājot mākslas klātbūtni ikdienas procesos, kā arī liekot paskatīties uz norisēm no cita skatupunkta.

Mākslas mēneša 2015 logo un vizuālo identitāti izstrādājis Valmieras Mākslas vidusskolas 4. kursa audzēknis Jorens Bemberis, un tā ideja ir attēlot krāsas triepienus.

Pasākumu programma pieejama Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā „Mākslas mēnesis 2015”. Pasākumu norisi informatīvi atbalsta portāls „Valmieras Ziņas”.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Justīne Deičmane

Valmieras pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas

sabiedrisko attiecību speciāliste

Mob. tālr.: 26186068

E-pasts: justine.deicmane PIE valmiera PUNKTS lv

 

Ar VKKF, Latvijas valsts mežu atbalstītās „Vidzemes kultūras programmas – 2014” un Madonas novada pašvaldības piešķirto finansējumu, izdots mākslas katalogs „Jānis Simsons – Mūžības Ceļinieks”.  Mākslas skolas atbalsta biedrība aicina apmeklēt izdevuma atvēršanas pasākumu - 16.04.2015. plkst. 15.00 Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā.

Katalogā reproducētas gleznas un grafikas darbi no Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja, Tautas tēlotājmākslas studijas „Madona”un Jāņa Simsona ģimenes darbu kolekcijām. Darbu fotogrāfi Agris Veckalniņš un Kārlis Šulcs. Teksta autore Monta Cimdiņa, redaktore Dace Zvirgzdiņa, korektore Iluta Zālīte, tulkojums angļu valodā Kārlis Bandenieks, māksliniece Kristīne Šulce. Katalogs sagatavots un iespiests Rīgā, SIA „Hromets poligrāfija”.  Izdevējs Madonas mākslas skolas atbalsta biedrība.

Kopskaitā izdoti 1000 eksemplāri, ilgtermiņā tie tiks dāvināti skolas absolventiem, sadarbības partneriem, izmantoti Madonas novada reprezentācijas vajadzībām.  Katalogs būs pieejams Madonas bibliotēkā, kā arī to varēs iegādāties Latvijas grāmatu veikalos, Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā.

Kataloga ievadvārdā projekta autore, Jāņa Simsona Madonas mākslas skolas direktore Kristīne Šulce raksta:

„Dzīves ceļā mūs gaida daudzas satikšanās, notikumi, cilvēki, bet tikai dažas tikšanās turpina būt klātesošas visu mūžu. Tie ir mirkļi, kuri ieaug sirdīs, neizbālē, bet kļūst paliekoši un mūžīgi – ziedos, saknēs, sēklās un asinīs. Paldies, skolotājam ar lielo burtu - JĀNIM SIMSONAM - par nesaudzīgo darbu, sirds mīlestību un cilvēcības ieguldījumu savā zemē un cilvēkos”.

Informāciju sagatavoja:

Jāņa Simsona Madonas mākslas skolas direktore

Kristīne Šulce

Alūksnes novada pašvaldība aicina ikvienu radošu personību iesaistīties atklātajā ideju konkursā un izstrādāt savu skiču piedāvājumu tam, kā varētu izskatīties Alūksnes vizuālā identitāte – logotips un sauklis.

Ideju konkurss „Alūksnes vizuālās identitātes skiču izstrāde” ir viens no zīmola koncepcijas „Alūksne – citāda Latvija” tapšanas posmiem. Tā mērķis ir iegūt visatbilstošāko, vizuāli un saturiski atraktīvāko logotipa un saukļa skici, kas atbilstu izstrādātajai Alūksnes zīmola koncepcijai un arī citiem konkursa nolikumā izvirzītajiem nosacījumiem.

Aicinām konkursā piedalīties un iesniegt savus priekšlikumus gan fiziskas, gan juridiskas personas, kā arī personu grupas. Piedāvājumu var iesniegt gan vienoti – logotipu un saukli, gan kādu no šīm daļām atsevišķi, iesniegtajam darbam pievienojot arī paskaidrojuma rakstu.

Konkursa nolikums un koncentrēta informācija par zīmola koncepciju publicēta pašvaldības mājas lapā www.aluksne.lv sadaļā „Konkursi”.

Piedāvājumus aicinām iesniegt līdz 13. aprīlim plkst. 16.30 personīgi Alūksnes novada pašvaldībā Dārza ielā 11, Alūksnē, Alūksnes novadā 306.telpā, vai nosūtot pa pastu (pasta zīmogs – 13. aprīlis) Alūksnes novada pašvaldībai Dārza ielā 11, Alūksnē, Alūksnes novadā, LV-4301.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālisti Evitu Aploku, zvanot pa tālruņiem 64381502, 26646749 vai rakstot uz e-pastu: evita.aploka PIE aluksne PUNKTS lv.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālruņi: 64381502; 26646749
www.aluksne.lv

Nedēļas nogale Cēsīs iesāksies ar izcilas kvalitātes pasākumu Vidzemes koncertzālē “Cēsis”. Piektdien, 20.martā, plkst.19.00 uzstāsies Didjē Lokvuds un Kremerata Baltica programmā "SEMPRE TANGO & JAZZ". Koncertā skanēs O.Golijova, A.Pjacollas, D.Lokvuda, D.Elingtona, Č.Koreas, S.Vondera skaņdarbi Didjē Lokvuda (vijole), Anastasijas Volčokas (klavieres), A.Puškareva (vibrafons) un Baltijas kamerorķestra Kremerata Baltica izpildījumā.

Svinēt nedēļas nogales sākumu aicina arī Fonoklubs, kur no plkst.22.00 uzstāsies DJ Z:le.

 

Sestdien, 21.martā, Cēsīs jau no plkst.10.00 Vecajā tirgus paviljonā rosīsies tirgotāji, kur notiks Sīkumtirgus - lietotu mantu andelēšana. Tirdziņš būs atvērts apmeklētājiem līdz plkst.15.00. Tā ir lieliska izklaide bērniem un jauniešiem (var radoši fantazēt, tirgojot zīmējumus, plastilīna skulptūriņas, akmentiņu kolekciju), kā arī pieaugušajiem un vecākiem cilvēkiem, uzsverot ne tikai tirgošanos, bet arī kopābūšanu.

 

Savukārt Cēsu Centrālajā bibliotēkā plkst.11.00 īpaši gaidīti būs mazie lasītāji, kur jaunajā grāmatu mājā notiks bērnu rīts.

 

Plkst. 17.00 CATA Kultūras namā Santa Zapacka un Harijs Ozols aicina uz 10 gadu Jubilejas koncertu,  lai kopā izdziedātu dueta skaistākās un populārākās 10 gadu dziesmas.

 

Plkst.21.00 Fonoklubā uzstāsies tautā cienītais dziesminieks Haralds Sīmanis kopā ar saviem ilggadīgajiem skatuves partneriem - Ilzi un Aldi Gruntēm.

 

Svētdien, 22.martā, kā ierasts plkst.14.00 Izstāžu namā notiks mākslas vēstures lekcija. Šoreiz par tēmu "Vilhelms Purvītis. Jaunākie pētījumi un neatklātie noslēpumi" stāstīs Dr.Art. Kristiāna Ābele.

 

Izstādes

Cēsu Jaunās pils Semināru zālē

Izstāde „Cēsu fotogrāfam Gustavam Cīmenam 200”

 

Cēsu 2.pamatskolas vestibilā un gaiteņos

Fotokluba “Cēsis” izstāde “Cēsis senāk un šodien”

 

Izstādes veltītas Cēsu Izstāžu nama 30 gadu jubilejai

„Lielie vidzemnieki. Cēsu mākslinieki un viņu laiks”

 

Pieaugušo izglītības centrā

Fotokluba “Cēsis” izstāde “Cēsu Sv.Jāņa baznīca fotogrāfijās

 

Cēsu Jaunajā pilī

Izstāde „Johana Kristofa Broces (1742-1823) Livonijas zīmējumu un aprakstu kolekcija Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā”

 

Vidzemes koncertzālē “Cēsis”

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas izstāde "ZELTS"

 

Cēsu Centrālajā bibliotēkā

Jauno grāmatu izstāde

 

Latvijas noskaņas

Vaives Ceļmalas izstāžu zālītē

 

Sporta pasākumi

 

20.03. plkst.20.00 Piebalgas ielā 18, LBL-3 čempionāts basketbolā vīriešiem. Dārznieks/Cēsis – Rūjiena

21.03. plkst.11.00 Piebalgas ielā 18, LJBL čempionāts basketbolā meitenēm U14, U19. Cēsu PSS – Ogre

21.03. plkst.13.00 Piebalgas ielā 18, LJBL čempionāts basketbolā. Smiltene – Ogre

21.03. plkst.14.00 Piebalgas ielā 18, LJBL čempionāts basketbolā zēniem U15, U16. Cēsu PSS – Ogre

22.03. plkst.11.00 Piebalgas ielā 18 LJBL čempionāts basketbolā meitenēm U14. Cēsu PSS- Alūksne

22.03. plkst.13.00 Piebalgas ielā 18 LČ basketbolā senioram. Cēsis – Otrā elpa

Lai sagaidītu pirmos pavasara vēstnešus, 21. martā pie „Valmiermuižas alus” darītavas norisināsies Pavasara saulgriežu svinības. No pl. 11:00 līdz 15:00 mājražotāju labumu tirdziņš, radošās darbnīcas, mielošanās un vakarpusē, pl. 19:00, lustīgs danču un latvisko tradīciju vakars.

Lauku labumu tirdziņš “Ar Gardu Muti Valmiermuižā” 
Kad dienas garums sāk pārspēt nakti, laiks sakopt savas mājas un gatavoties pirmajiem lauku darbiem. Pavasara saulgrieži ir laiks, kad mostas daba un svētku galdam sniedz svaigus zaļumus un pirmos dīgstus. Šajos svētkos īpaša loma ir saulei, tamdēļ, godinot sentēvu tradīcijas, arī mājražotāji būs sarūpējuši ne vienu vien apaļas formas cienastu – plāceņus, maizes rikas, siera rituļus, biezpiena bumbiņas un citus labumus. Savukārt amatnieki un čaklie rokdarbnieki rūpēsies par to, lai, novelkot biezās ziemas drānas, pa rokai vienmēr būtu kāda krāšņa greznumlieta pašam un izsmalcināts rotājums mājai un sētai.

 

Latvisko Pavasara saulgriežu tradīciju izzināšana 
Olu ripināšana un šūpoļu kāršana ir neatņemamas Lielās dienas tradīcijas, kuras izzināsim un piedzīvosim kopā ar tradīciju kopu “Griezes”, veicot svinību rituālus, ejot rotaļās un pieskandinot sētu ar lustīgām Lielās dienas dziesmām. Savukārt, lai apgūtu kādu jaunu prasmi, kopā ar dabas izglītības centru “Vecupītes” un biedrību “Zaļā pēda” varēs pagatavot sev tīkamu putnu būrīti, piedalīties izzinošās spēlēs un radošajās darbnīcās par dabu. Un, ja pirkstu veiklība ļauj, tad kopā ar rokdarbu meistari Rutu varēs kā aplūkot rotāto matu lentu darināšanu, tā arī pagatavot to pašam. Bērnus kā allaž priecēs zirgu izjādes Valmiermuižas pils parkā un tradīcijām apvītā Lielās dienas šūpošanās.

 

Svētku mielošanās
Sendienās mūsu senčiem kvieši bija liels dārgums, tādēļ ēdienos tos gatavoja tikai uz pašiem smalkākajiem godiem. Un, lai arī šo svētku galds kā īsteniem latviešiem būtu bagātīgi klāts, talkā nāks “Valmiermuižas alus” meistari, kuri pēc alus baudītāju ieteikumiem un ilgiem bagātīgas garšas meklējumiem, galdā cels nefiltrēto Valmiermuižas kviešu alu, kurā jaušams iesala saldums, vasarīgs apiņu atspirdzinošais skābums un smalka, noturīga putu cepure. Savukārt, Valmiermuižas pavāri būs sarūpējuši Lielās dienas svētku smeķi – saimes pavardā gatavotus kraukšķīgus biezpiena plāceņus, papildinot ar īstenu lauku krējumu.

/Ieeja bez maksas/

 

Pavasara saulgriežu tradīciju vakars 
Kad dienas darbi paveikti, māja uzspodrināta un svētku galds jau klāts, tad laiks lēkt dančos un lustēties, tamdēļ vakarpusē, pl. 19:00, Valmiermuižas klētī svinēsim svētkus kopā ar postfolkloras grupu “Teikas Muzikanti”, kuri ne vien muzicēs, bet arī ierādīs latvju danču soļus kā lieliem, tā maziem. Grupas sastāvā ir pieci jautri, muzicējoši jaunieši, kuri dzīvē dara to, kas viņiem patīk, reizē arī turpinot un izkopjot tautas tradīcijas, tautas mūziku un deju. 
/Biļešu cena: 7,00 € , tās var iegādāt iepriekšpārdošanā “Biļešu Pradīze” kasēs un Valmiermuižas tirgotavā pie alus darītavas/

 

Gadskārtu svinības atbalsta SIA „Valmiermuižas alus”, Burtnieku novada pašvaldība, SIA „ZAAO”, Valmieras kultūras centrs, t/c „Valleta” un laikraksts „Liesma”.

Rīko: Valmiermuižas kultūras biedrība

PAVASARA SAULGRIEŽU SVINĪBU PROGRAMMA
21. martā, Valmiermuižā

 


TIRDZIŅŠ „AR GARDU MUTI VALMIERMUIŽĀ”

 

TIRGOŠANĀS
11:00 – 15:00 Mājražotāju un amatnieku sarūpēti labumi, pirmie pavasara zaļumi

 

MIELOŠANĀS
11:00 – 15:00 Klēts pagalmā saimes pavardā gatavoto biezpiena plāceņu garšošana
11:00 – 15:00 Pavasara saulgriežu svētku mielasta – cepts cauraudzis, zaļumu biezpiens, pašu gatavots siers ar garšaugiem, lapu salāti - baudīšana Valmiermuižas „Alus virtuvē” 
11:00 – 15:00 Alus meistaru izlolotā vasarīgā Valmiermuižas kviešu alus baudīšana

 

LUSTĒŠANĀS
11:00 – 14:00 Olu krāsošana un ripināšana, šūpošanās un Pavasara saulgriežu tradīciju izzināšana kopā ar tradīciju kopu “Griezes”

 

DARBOŠANĀS
11:00 – 14:00 Putnu būrīšu darināšana kopā ar dabas izglītības centru “Vecupītes”
11:00 – 14:00 Izzinošas spēles un radošās darbnīcas par dabu “Daba mostas” kopā ar biedrību “Zaļā pēda”
11:00 – 14:00 Rotāto matu lentu gatavošanas prasmes ierādīšana
10:00 – 14:00 Izjādes ar zirgiem Valmiermuižas pils parkā

/Ieeja bez maksas/

 

PAVASARA SAULGRIEŽU TRADĪCIJU VAKARS

19:00 – 23:00 Lustīgi latvju danči un sadziedāšanās kopā ar postfolkloras grupu “Teikas Muzikanti”

/Biļešu cena: 7,00 € , tās var iegādāt iepriekšpārdošanā “Biļešu Pradīze” kasēs un Valmiermuižas tirgotavā pie alus darītavas/

 


Plašāka informācija:
Sintija Milberga, tel. nr.: 20436868
Valmiermuižas kultūras biedrība
info PIE gardumuti PUNKTS lv

www.twitter.com/gardumuti 
www.draugiem.lv/gardumuti 
www.facebook.com/gardumuti