Arhīva kalendārs

« October 2018 »
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 


Sestdien, 20.oktobrī, pulksten 18.00, kafejnīcā "Tērbata" (Tērbatas iela 2) notiks stāstu un neformālu sarunu pasākums tiem, kuri atgriezušies uz dzīvi Valmierā pēc darba vai mācībām ārzemēs. Ar saviem pieredzes stāstiem dalīsies Dainis Kalnbunde, "Valmieras stikla škiedra" produktu inženieris kurš pasaules pieredzi guvis 3 gadus strādājot uzņēmuma filiālē Lielbritānijā, Zane Pirsko, kafejnīcas / atpūtas vietas “Tērbata” vadītāja, kura pēc 6 gadu dzīves Spānijā un Londonā atgriezusies Valmierā, kā arī Laura Vēvere, kura pēc studijām un pieredzes gūšanas Londonā, šobrīd veido blogu par modes un stila tēmu un vada pasākumu organizēšanas aģentūru “Brillante Events”.

 

Pasākumu organizē biedrība "Ar pasaules pieredzi Latvijā" - kustība, kas apvieno cilvēkus ar pasaules pieredzi Latvijā, lai dalītos ar iegūto, redzēto un sajusto ārpus mājām, un pozitīvi iesaistītu to gan darbos, gan dzīvē šeit pat dzimtenē.

"Ar pasaules pieredzi Latvijā" pulcē jau ap 1700 grupas biedru, kas Rīgā uz pieredzes stāstu un diskusiju pasākumiem pulcējas ik mēnesi.

Pirmo reizi šāda veida pasākums Valmierā tiek organizēts sadarbībā ar Valmieras attīstības aģentūru.

Informācija par pasākumu un biedrības darbību pieejama arī "Ar pasaules pieredzi Latvijā!" facebook.com lapā, kā arī vietnē arpasaulespieredzi.lv.

gas Tehniskās universitātes (RTU) Cēsu filiālē 1. novembrī un 15. novembrī, plkst. 10 - 12 ar vieslekciju par aprites ekonomiku uzstāsies SIA «Vides investīciju fonda» Interreg Baltijas jūras reģiona programmas projekta «Aprites ekonomikas attīstības sekmēšana caur inovatīvu iepirkumu un kapacitātes celšanas aktivitātēm» (Circular PP) eksperte dr.sc.ing. Jana Simanovska. Divās lekcijās viņa sniegs ieskatu aprites ekonomikas aspektos, tās lomu Eiropas politikā, par iespējām un izaicinājumiem, ko sniedz aprites ekonomikas ieviešana.

 

«Aprites ekonomika sola samazināt enerģijas un resursu patēriņu, sola arī jaunas darba vietas, tai pašā laikā pieprasa jaunus uzņēmējdarbības modeļus. Kādas ir mūsu iespējas to izmantot? Ko nozīmē aprites publiskais iepirkums? Ar ko tas atšķiras no zaļā publiskā iepirkuma?» norāda Jana Simanovska.

Circular PP projekts paredz kapacitātes celšanas aktivitātes visos ar aprites iepirkumu (zaļo publisko iepirkumu) saistītajos posmos, apskatot, kā vides tā arī sociālos aspektus iepirkuma procedūrā  un  cieši sadarbojoties ar  mazajiem un vidējiem uzņēmējiem.
Lekcija notiks sadarbībā ar Circular PP projektu.

Pasākums paredzēts studentiem, uzņēmumiem un pašvaldību iestādēm.

Aicinām pieteikties vieslekcijai, aizpildot pieteikuma anketu: https://ej.uz/zrsj

Pasākuma laikā tiks fotografēts, uzņemtos attēlus RTU Cēsu filiāle var izmantot publicitātei.

 

Papildu informācija:

Jānis Naglis,

RTU Cēsu filiāles direktora vietnieks

Tālr. 64119003

E-pasts: cesis PIE rtu PUNKTS lv

 

Informāciju sagatavoja:

Sandra Salmiņa,

RTU Cēsu filiāles

sabiedrisko attiecību vadītāja

Tālr.: 64119003, 29464622

E-pasts: sandra.salmina PIE rtu PUNKTS lv

Līdzās Alūksnes Tūrisma informācijas centram Pils ielā 25A ir radīta iespēja izmantot velosipēdu pašapkalpošanās stendu, kas ierīkots Igaunijas-Latvijas pārrobežu programmas projekta “Zaļais dzelzceļš/Green Railway” ietvaros.

Velosipēdu pašapkalpošanās stends paredzēts nelielu remontdarbu veikšanai paša spēkiem – tajā pieejamas biežāk izmantotās velosipēdu montāžas atslēgas, skrūvgrieži un lāpstiņas, kā arī mehānisks pumpis dažādu velosipēdu marku, bērnu ratiņu un invalīdu ratiņu riepu pumpēšanai. Velosipēdu pašapkalpošanās stenda izmantošana ir bez maksas, bet līdzi jābūt monētai (50 centu, 1 eiro u.tml.), ar ko atvērt stenda durtiņas.

Pēc darbu veikšanas un durtiņu aizslēgšanas monētu ierīce atdod atpakaļ, līdzīgi kā novietojot atpakaļ iepirkumu ratiņus. Stends ir pieejams jebkurā diennakts laikā, kas tūristiem velobraucējiem atvieglos problemātiskas situācijas, ja velo remonts nepieciešams vēlos vakaros vai brīvdienās.

Minētā projekta ietvaros Alūksnes novadā ir veikta arī tūrisma maršruta marķēšana dabā, izvietojot informatīvās norāžu zīmes. Diemžēl Alūksnes novadā senā dzelzceļa līnija Alūksne-Ape ir saglabājusies dabā vairs tikai fragmentāri un visas līnijas atjaunošanai, veicot apauguma attīrīšanu, grunts pastiprināšanu un tiltiņu atjaunošanu, bez ievērojama pašvaldības līdzfinansējuma nebija iespējama, tādēļ “Zaļā dzelzceļa” maršruts Alūksni ar Api savieno, izmantojot LatEst velomaršruta posmus un vietējos autoceļus.

Projekta laikā ir atjaunots informatīvais stends pie Alūksnes un Gulbenes novada robežas, bet pie Alūksnes stacijas izvietots lielformāta tūrisma stends. Lai iedzīvotājus nemulsina šī stenda atrašanās vieta – šķietami zāliena vidū. Kā jau dabā redzams, ielas malā esošās teritorijas daļā pie stacijas šķūņa ir noņemta augsnes virskārta un šajā vietā taps automašīnu stāvlaukums Jāņkalna, Brīvības, Merķeļa un Uzvaras ielu pārbūves projekta ietvaros. Šīs autostāvvietas varēs izmantot gan vietējie iedzīvotāji, gan uzņēmumu klienti un stacijas ekspozīcijas apmeklētāji. Līdz ar to jaunais informatīvais stends pēc Jāņkalna ielas posma pārbūves atradīsies autostāvlaukuma malā. Pēc Jāņkalna un Brīvības ielu pārbūves arī pie stacijas būs pieejams velosipēdu pašapkalpošanās stends un būs iespējams uzlādēt elektrovelosipēdus.

 

Informāciju sagatavoja:

Evita Aploka

Alūksnes novada pašvaldības

sabiedrisko attiecību speciāliste