Arhīva kalendārs

« November 2016 »
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 

Svētdien, 4. decembrī, plkst. 18.00 koncertzālē “Cēsis” kopā ar pasaulslavenā diriģenta Gidona Krēmera izveidoto orķestri Kremerata Baltica uzstāsies modernā akordeona vēstnese un publikas mīlule Ksenija Sidorova. Koncerta programmā dzirdēsim romantisma pārstāvju Franča Šūberta un Roberta Šūmaņa mūziku, baroka dižgara Johana Sebastiāna Baha koncerta pārlikumu akordeonam, kā arī Artūra Maskata jauno opusu “Pusnakts Rīgā”.

Kremerata Baltica ir Cēsu koncertzāles biežs viesis, muzicējot kopā ar spožiem solistiem, kā arī ikvasaras festivāla koncertos. Šoreiz orķestra programmas soliste būs šarmantā akordeoniste Ksenija Sidorova - mūziķe, kura lauž iesīkstējušus stereotipus par savu instrumentu klasiskās mūzikas vidē.

Koncerta pirmajā daļā dzirdēsim skaistu romantisma laikmeta mūziku, kuru pārstāvēs viens no pirmajiem romantiķiem – komponistiem Francis Šūberts. Komponists radījis neticami vieglu un vienlaikus bezdibenīgi dziļu mūziku, ko var apbrīnot un mīlēt. Koncertā Cēsīs skanēs viņa menueti un kvarteti. Dzirdēsim arī otra izcilā romantisma laika komponista Roberta Šūmaņa “Austrumu ainas”. Ciklu veido seši imprompti, kas radušies, iedvesmojoties no arābu viduslaiku dzejnieka Basras Al-Hariri opusiem, un tie stāsta par Abū Saīda jeb arābu Tila Pūcesspieģeļa varoņdarbiem.

Koncerta otrajā daļā uz skatuves sagaidīsim Kseniju Sidorovu, kas kopā ar Kremerata Baltica atskaņos Johana Sebastiāna Baha koncertu. Ja kāds Baha klavesīnkoncerts skan soloklavieru versijā, tas saucams par jaunākiem laikiem pielāgotu Johana Sebastiāna mūzikas aranžējumu un tā skanējums ir ausīm pierasts. To gluži nevar teikt par Baha koncertu pārlikumiem akordeonam, tāpēc šis atskaņojums būs jaunatklājums klausītājiem un gaidāms ar lielu interesi.

Vakara izskaņā dzirdēsim arī Artura Maskata jauno opusu “Pusnakts Rīgā”. Tas ir veltījums Žanim Lipkem un viņa dzīvesbiedrei Johannai – spilgtām personībām, kuras vieno uzticība, mīlestība un pašaizliedzība mūža garumā. Komponists saka: “Žaņa Lipkes muzejā esmu pavadījis skaistus, garīgi intensīvus brīžus, taču nevaru teikt, ka viss, ko esmu uzzinājis, tiešā veidā pārceļojis skaņās. Vairāk esmu zīmējis 30. gadu Rīgas atmosfēru ar bohēmiskajiem brīžiem. Tās ir manas pārdomas par šo laiku un paaudzi.”

Pirms koncerta, plkst. 17.00, interesenti tiek aicināti uz “Pirmskoncerta sarunu”, kurā būs iespēja klātienē sastapt koncerta solisti, akordeonisti Kseniju Sidorovu, uzzināt viņas sajūtas un pārdomas par koncertā iekļautajiem skaņdarbiem un to atskaņojumu, kā arī uzdot sev interesējošos jautājumus. Sarunu vadīs Latvijas Radio “Klasika” personība, muzikologs Orests Silabriedis. Dalība pasākumā bez maksas.

Biļetes nopērkamas koncertzāles “Cēsis” kasē, “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv

 

 

Vairāk informācijas:

 

Egija Saļņikova

Koncertzāles “Cēsis”

Mārketinga un komunikācijas vadītāja

E-pasts: egija.salnikova PIE cesukoncertzale PUNKTS lv

Tālr.: +371 26171151

 

Sestdien, 3. decembrī, pulksten 16:00 Ērmaņu muižas 2016. gada koncertsezonu noslēgs trio Prauliņš, Grunte & Orubs.

Mūziķi jau labu laiku pazīstami džeza, progresīvā roka, postfolkloras un akadēmiskās mūzikas aprindās Latvijā, kā arī aiz tās robežām.

Kopīgi sadarbojušies Uģa Prauliņa opusu “Odi et amo”, “Pagānu gadagrāmata” un “Opera Ficta” uzvedumos. Šādā sastāvā trio Ērmaņu muižā koncertēs pirmoreiz. Koncerta programmā Uģa Prauliņa oriģinālmūzika un džeza standarti.

 

Andris Grunte - leģendārs basa spēles meistars, kurš savā darbībā savienojis klasisko un mūsdienu mūziķu paaudzes. Vairāk info: http://www.jazzmusic.lv/tag/andris-grunte/

Artis Orubs - pieprasītākais ritmisko mūzikas žanru sitamo instrumentu speciālists Latvijā. Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas pasniedzējs, izglītību ieguvis Amsterdamas Karaliskajā konservatorijā. 
Vairāk info: http://balticartists.lv/lv/makslinieki/dzezs/artis-orubs

Komponists Uģis Prauliņš ar dzīvo muzicēšanu (taustiņinstrumenti) saistīts jau no leģendārās progresīvā roka grupas “Salve” laikiem un ārtroka grupu “Vecās mājas”, kurās galveno vietu ieņēma oriģināldarbi un izvērstas improvizācijas. Vairāk info: http://musiclatvia.lv/lv/music/artists/146

Koncertu atbalsta Alūksnes novada pašvaldība.

Ērmaņu muiža atrodas Pededzes līdzenumā starp Liteni un Alūksni (ceļš: Vecanna – Brenci).

Kontakti: Uģis Prauliņš, biedrība “Ērmaņu muiža” 29286537, praulins PIE latnet PUNKTS lv

https://www.facebook.com/ErmanuMuiza 
http://hermannshof.blogspot.com

Foto (c) 2015 Jānis Vidmants Kalniņš