Arhīva kalendārs

« July 2014 »
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

Palūko, kurā rokā saldējums izkusīs ātrāk – Latvijas ziemeļos vai Igaunijas dienvidos! Ieklausies, vai Varžupītes vardītes kurkst latviešu vai igauņu mēlē! Pavēro, kurā virzienā plūst mūžīgā robežšķērsotāja – Pedeles upe! Valkas Tūrisma informācijas birojs ir sagatavojis maršrutu – Piedzīvojumu pārgājienu grupām Valkā/Valgā „Meklējot robežu”. „Aicinām pārkāpt valsts robežu 5 reizes pēc kārtas, iepazīsties ar noslēpumaino Jāni Cimzi, izjust robežpilsētas šarmu un nofotogrāfēt „pašiņu” ar vienu kāju Latvijā, otru Igaunijā! Dodies maršrutā, kurā var gūt zināšanas, smelties iedvesmu un izpriecāties tā, lai spēks pietiek visam nākamajam mācību gadam!”

Pārgājiens dvīņu pilsētā aptuveni desmit kilometru garumā, apskatot abu pilsētu skaistākās vietas, ievērojamākos objektus un vienkārši sajūtoties kā robežpilsētas iedzīvotājam. Valka/Valga ir unikāla dvīņu pilsēta vēstures kontekstā un Latvijas, Igaunijas krustceles. Maršrutu iesākam skolēnu grupām no visas Latvijas! Visjautrāk uz Valku/Valgu doties ar vilcienu, kas ir ļoti ērti tieši šim maršrutam!

 

Maršruts pieejams Valkas tūrisma informācijas birojā Rīgas ielā 22, www.visit.valka.lv .

Iepriekšējā pieteikšanās obligāta!

Smelies piedzīvojumu garšu uz robežas!

 

Informāciju sagatavoja:
Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere, 64707489, 26444002

Šonedēļ Alūksnē sācies simpozijs, kura laikā pieci jauni mākslinieki, Latvijas Mākslas akadēmijas studenti, tēlnieka Ivara Drulles vadībā veidos jaunas skulptūras, kas vēlāk rotās Alūksnes pilsētvidi.

Jauno mākslinieku vidū ir divi alūksnieši, Latvijas Mākslas akadēmijas studenti -  Una Stahovska un Jānis Jaunzems. Viņi kopā ar trim studiju biedriem – Annu Rasmus, Kristapu Andersonu un Māri Holstu, viena no Latvijā atpazīstamākajiem tēlniekiem Ivara Drulles vadībā, radīs piecus mūsdienīgus vides objektus, kuru iedvesmas avots ir Alūksnes pilsētas vēsture un kultūrvēsture. Simpozija laikā tapušās skulptūras papildinās pilsētvidi centrālajā skvērā Lielā Ezera ielā, Pilssalā bijušā paviljona „Marija” vietā, skvērā Pils un Siguldas ielu krustojumā, pie administratīvās ēkas Dārza ielā 11, kā arī Alūksnes Mākslas skolas apkārtnē ezera krastā.

Simpozija noslēgums un darbu atklāšana notiks Alūksnes pilsētas svētku laikā sestdien, 2. augustā pulksten 13.30 Lielā Ezera ielas skvērā, bet skulptūras pilsētas vidē alūksniešus un pilsētas viesus priecēs arī turpmāk.

- Alūksnē ir sakopti parki un te ir iespējams izvēlēties atbilstošas vietas skulptūrām. Redzot, ka šeit vide tiek kopta, šķita, ka ar savu darbu mēs vēl vairāk varētu palīdzēt pilsētai. Darbi, kas taps simpozija laikā, ir liela mēroga, un jau sākumā pieņēmām vadmotīvu, ka tiem jāsaistās ar Alūksnes vēsturi, vidi vai dabu, tādēļ domāju, ka tie pilsētvidē iekļausies labi, jo ir veidoti speciāli, pētot Alūksnes vēsturi, - skaidro simpozija vadītājs, tēlnieks Ivars Drulle.

Projektu “Jaunie tēlnieki Alūksnes pilsētai” ar Valsts Kultūrkapitāla fonda Vidzemes kultūras programmas atbalstu īsteno Alūksnes Mākslas skola. Projekta īstenotāji pateicas par atbalstu darbu tapšanai nepieciešamo kokmateriālu sagādē SIA „Alūksnes koks” un Indulim Kārkliņam personīgi.

 

FOTO: Jaunie mākslinieki kopā ar tēlnieku Ivaru Drulli un Alūksnes Mākslas skolas vadītājiem Ojāru un Anitu Vēliņiem

 

SAGATAVOJA: Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 64381502; 26646749
evita.aploka PIE aluksne PUNKTS lv
www.aluksne.lv