Arhīva kalendārs

« November 2018 »
MonTueWedThuFriSatSun
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

9. novembrī Alūksnē norisinājās pasākums “Iedvesmojošais jaunietis Alūksnes novadā”, kura ietvaros tika godināti jaunieši, kuri aktīvi iesaistījušies sabiedriskajā dzīvē.

Iedvesmojoša jaunieša titulu saņēma māsas Sigita un Agate Mūrnieces, kuras aktīvi darbojas Zeltiņu pagasta sabiedriskajā dzīvē. Viņas organizējušas vairākas tikšanās par videi draudzīgu dzīvesveidu, kā arī sportiskas aktivitātes un prāta spēles.

Laureātu vidū arī alūksniete Lauma Sliņķe. Viņa aktīvi iesaistās brīvprātīgajā darbā, piedaloties dažādos pasākumos un vadot radošās darbnīcas.

Par aktīvu iesaisti ideju ģenerēšanā un pasākumu veidošanā kā viens no iedvesmojošiem jauniešiem sveikta saņēma Līga Puzule, kura turpina iesaistīties Alūksnes novada sabiedriskajā dzīvē ikdienā, studējot Rīgā.

Armīns Rēdelis ir sniedzis lielu ieguldījumu Alūksnes Bērnu un jauniešu (ABJC) projektu un iniciatīvu darbnīcā “10 kw radošo citronu” un “Jauno producentu apvienībā”. Viņš arī autors ABJC pasākumu video apskatiem un afišām, par ko Armīns saņēma Iedvesmojošā jaunieša balvu.

Par aktīvu iesaisti Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas un Alūksnes novada sabiedriskajā dzīvē balvu saņēma Anna Aizpuriete un Zanda Bērziņa. Meitenes kā pasākumu vadītājas brīvprātīgi piedalījušās tādu notikumu kā apbalvojuma “Sudraba zīle” pasniegšanas ceremonijas un Lāčplēša dienas pasākumu organizēšanā Alūksnē.

Balvu saņēma arī sabiedriski aktīvās jauniešu grupas. Ģimnāzijas vokālā studija “Anemones”, kura kā iedvesmojoši jaunieši sumināti par aktīvu iesaisti pasākumos ģimnāzijā, pilsētā un novadā.

Par sabiedriskās dzīves dažādošanu un popularizēšanu godināta “Liepnas jauniešu saime”, kas Liepnā rīko pavasara talkas, izveido atpūtas vietas, organizē apjomīgas sporta sacensības un palīdz līdzcilvēkiem dažādos darbos.

Līdzīgi kā Liepnā, arī Jaunannā dzīvo ļoti aktīvi jaunieši, kas apvienojušies jauniešu klubā “Tikšķis”. Jauniešu nesenākie darbi - sakopta un laivošanai attīrīta Pededzes upe, uzbūvēts plosts, iekārtota peldvieta un Zaķusala, kurā paši jaunieši organizē dažādas sportiskas aktivitātes. Par šo ieguldījumu balvu “Iedvesmojošais jaunietis Alūksnes novadā” arī Jaunannas jauniešu klubam “Tikšķis”.

Sagatavojis: Druvis MUCENIEKS,
Alūksnes novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciālists
Tālruņi: 64381503; 26456644
druvis.mucenieks PIE aluksne PUNKTS lv   
www.aluksne.lv

 

Cik senas ir sarkanbaltsarkanā karoga saknes, ko tas pieredzējis un kāpēc simbolizē valsts brīvību, sarunā ar mazu zēnu Jēkabu stāsta pats Karogs. Runāto multfilmā atainojuši Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas un Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” skolēni profesionālas animatores Ilzes Ruskas vadībā.

Radošajā animācijas nometnē un nodarbībās topošie mākslinieki izzināja multiplikācijas tapšanu, izmēģināja dažādas tehnikas un apguva profesionālos paņēmienus.

Valmierai ir būtiska loma Latvijas kā brīvas valsts izveides ceļā. 1916.gada otrajā pusē pēc pedagoga Jāņa Lapiņa zīmēta meta Valmieras bērnu patversmes skolotāja Marianna Straumane uzšuva sarkanbaltsarkanu karogu. Valmierā darinātais karogs (sarkanbaltsarkans ar saulīti) bija pirmais zināmais latviešu nacionālais karogs, kas ir saglabājies līdz mūsdienām un aplūkojams Cēsu Vēstures un mākslas muzejā. Jau 1917.gadā Valmierā, klātesot un ar referātu uzstājoties agronomam Kārlim Ulmanim, tika pieņemta rezolūcija par Latvijas autonomijas un pašnoteikšanās tiesībām. 1918.gada 18.novembrī Latvju operas namā Latvijas valsts proklamēšanas svinīgajā sēdē piedalījās arī valmieriešu delegācija, esot vieni no pirmajiem ziedotājiem Latvijas valsts idejas atbalstam. Tajā pašā dienā Valmierā, vācu okupācijas varu apmānot, ka tiek rīkota sporta biedrības pilnsapulce, Dr. Georgs Apinis ar domubiedriem atklāja klātesošajiem, ka ir proklamēta Latvijas valsts, pirmo reizi Valmierā nacionālo karogu paceļot kā valsts karogu un dziedot jaunās valsts himnu “Dievs, svētī Latviju”.

“Varbūt karoga dzimtene ir Rīga, varbūt visa Vidzeme, varbūt katra latvieša sirds. Arī tava. Kamēr ir atmiņas, ir stipra tauta, tai ir nākotne. Karoga stāsts nebeidzas,” animācijas filmā uzsver Karogs, ko ierunājis aktieris Gundars Āboliņš. Savukārt mazā Jēkaba balss ir vienam no multfilmas veidotājiem – animācijas studijas audzēknim Gustavam Šķudītim. Stāstu par Latvijas valsts nacionālā karoga vēsturisko attīstību saistošu dažāda vecuma skatītājiem veidojusi filmas scenārija autore Evita Ašeradena, dramaturģe, Valmieras Drāmas teātra direktore.

Animācijas filmas "Karoga stāsts" publicitātes materiāls.

Animācijas filmas “Karoga stāsts” pirmizrāde Valmierā notika Brīvības foruma “Latvija. Valmiera. Šodien un rīt” laikā, 8.novembrī, koncertzālē “Valmiera”.

Filma skatāma šeit.

Filmiņa tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda, Valmieras pilsētas pašvaldības, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas, Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” un animatores Ilzes Ruskas atbalstu. 

Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras pilsētas pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas 
vadītājas vietniece
Mob. tālr.:26443410 

23.novembrī Koncertzāles “Cēsis” Lielajā zālē plkst. 11.00 notiks IX Starptautiskais Alfrēda Kalniņa jauno pianistu konkurss. Ar šo konkursu tiks iesākts konkursu cikls, kas veltīts dižā komponista Alfrēda Kalniņa 140. gadu jubilejai. Konkursu organizē Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola sadarbībā ar skolas atbalsta biedrību.

Konkursā piedalīsies dalībnieki no Alojas, Alūksnes, Cēsīm, Daugavpils, Jūrmalas, Limbažiem, Ogres, Rīgas, Staiceles, Smiltenes, Ulbrokas, Tukuma, un Viļņas (Lietuva).

Konkurss tiek īstenots ar Cēsu novada pašvaldības, Valsts kultūrkapitāla fonda un Vidzemes plānošanas reģiona atbalstu.  

Ieeja bez maksas.

Informāciju sagatavojusi Elīna Eglīte, Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas projektu vadītāja.