Arhīva kalendārs

« June 2016 »
MonTueWedThuFriSatSun
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

Šī gada 12. un 13. jūlijā  Limbažu novada Limbažu pagasta Tūrisma un atpūtas kompleksā “Meža Salas” notiks vērienīgs pasākums – Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) Vidzemes nodaļas 19. saiets-konference. Tā mērķis ir jaunu zināšanu un prasmju apguve, lai veicinātu bibliotēku tālāku attīstību. Konference akcentēs bibliotekārā darba daudzpusību, īpašu lomu atvēlot darbam ar konkrētām mērķauditorijām, labākajiem piemēriem Latvijā un ārzemēs, kā arī pašu bibliotekāru radošumam.

LBB Vidzemes nodaļa jau tradicionāli ik vasaru organizē Vidzemes bibliotekāru ikgadējās konferences ar mērķi pilnveidot profesionālās iemaņas, ieviest bibliotēku darbā jaunus inovatīvus pakalpojums, īstenot ideju par bibliotēku kā vietu, labi justies un saturīgi pavadīt brīvo laiku.  Ik gadu konference pulcē ap 100 dalībniekiem no Vidzemes reģiona – kas ir primārā projekta mērķauditorija, bet galvenie ieguvēji ir Vidzemes reģiona bibliotēku apmeklētāji.

2016. gada 12. – 13. jūlijā  LBB Vidzemes nodaļas 19. konferenci “Visi ceļi ved uz bibliotēku – daudzkrāsainu Gaismas pili” organizē Limbažu Galvenā bibliotēka (LGB), sadarbībā ar Vidzemes reģiona galvenajām bibliotēkām un LBB valdi. Programmu skat. saitē LGB mājas lapā:

http://www.limbazubiblioteka.lv/lv/ms/novadu_bibliotekas/informacija_bibliotekariem/latvijas_bibliotekaru_biedribas_vidzemes_nodalas_19_saiets__konference/

Apmeklētājiem divu dienu garumā  būs iespēja  klausīties lekcijas, darboties radošajā ideju darbnīcā, modelējot savu krāsaino nākotnes bibliotēku. Pirmās dienas vakarā – baudīt kopības sajūtu un izklaides programmu. Savukārt pēc saieta – apceļot Limbažu novada skaistākās vietas.

12. jūnijā 10:30 kopā ar LGB, LBB, Limbažu novada pašvaldības pārstāvjiem un “Meža Salu” saimnieci notiks pasākuma atklāšana. Klātesošie varēs noskatīties prezentāciju  “Limbažu novads – senais un mainīgais”.

2016. gada vasaras konferences pamatideja – runāt, mācīties, diskutēt par bibliotēku pasākumu daudzveidību, mārketinga politiku, inovatīvu pakalpojumu attīstību, jaunu klientu piesaistīšanu,  veiksmīgu komunikāciju ar dažādām mērķauditorijām. Lekciju tēmas sadalītas krāsu grupās, tā simboliski iezīmējot prioritārās lietas bibliotēku daudzkrāsaino pakalpojumu kopumā, kas dod atbildi uz jautājumu – kāpēc visi ceļi ved uz bibliotēku?  Šoreiz akcentēsim bibliotēku infrastruktūras nozīmīgumu, inovatīvus pakalpojumus, pozitīvu komunikāciju bibliotēkā ar bērniem un pusaudžiem, ārzemju pieredzi, kā arī dosim iespēju bibliotekāriem izpausties radošajā ideju darbnīcā “Visi ceļi ved uz bibliotēku”, ieskicējot nākotnes bibliotēkas pakalpojumus, kas ir saistoši iedzīvotājiem.

Par bibliotēku funkcijām un mārketingu stāstīs LNB direktors Andris Vilks,  par bibliotēku infrastruktūru – arhitekti Jānis Dripe un Sarmīte Pāvilaite. Inovācijas Latvijas un ārzemju bibliotēkās “iekrāsos”  LNB Bibliotēku attīstības centra speciālistes Māra Jēkabsone un Ilze Kļaviņa, Vidzemes bibliotēku speciālisti, kā arī LGB Datu apstrādes nodaļas vadītāja Irina Briede kopā ar viešņu no Viborgas reģiona centrālās bibliotēkas Irinu Semjonovu.  Par prasmēm bibliotēkās veiksmīgi integrēt bērnus un pusaudžus runās psiholoģes Elīna Zelčāne un Kristīne Mozerte.

Pirmās dienas  izskaņā  muzicēs  Limbažu pagasta vīru vokālais ansamblis  “Dziļezers”  un  mūziķis Normunds Ķietis.

Konferences noslēgumā dalībniekiem tiek piedāvāta  iespēja doties  ekskursijās pa Limbažu novadu, apskatot kultūras iestādes pagastā un Limbažu pilsētā, kā arī  vietējās ražotnes, kas vairo Limbažu novada labo slavu.

 

Informāciju sagatavoja:

Broņislava Sauka

Limbažu Galvenās bibliotēkas

Apmācību un profesionālās sadarbības centra vadītāja

Tālrunis: +371 29283652

E – pasts: bronislava.sauka PIE limbazi PUNKTS lv

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina ikvienu jaunieti vecumā no 16 līdz 30 gadiem piedalīties “Starpkultūru vasaras saulgriežu radošajās darbnīcās”. Tajās būs iespēja klātienē iepazīties ar jauniešiem no Vācijas, Spānijas, Ukrainas, Itālijas, Rumānijas un citām valstīm, lai uzzinātu, kā viņi kļuvuši par Eiropas Brīvprātīgā darba veicējiem Latvijā, kā arī iepazītu citas programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” un Eurodesk sniegtās iespējas.

Starpkultūru vasaras saulgriežu radošās darbnīcas un vainaga pīšana notiks 21. jūnijā no plkst. 15:00 līdz plkst. 18:00 Rīgas jauniešu centrā “Kaņieris” (Kaņiera ielā 15, Rīgā). Ieeja pasākumā – bez maksas.

Radošās darbnīcas vadīs paši Eiropas brīvprātīgie. Ikvienam klātesošajam būs iespēja pagatavot savu pretstresa bumbiņu, vienlaikus izzinot, kā vasaras saulgriežus svin Vācijā, Spānijā un Ungārijā, jo tieši šo valstu jaunieši - Andreu Monfà Banyeres, Csaba Fabian un Jantje Schwark – būs šīs darbnīcas vadītāji.

Carlotta Frascadore no Itālijas latviešu jauniešiem mācīs vienkāršas itāļu dziesmas, Diego Barbero no Spānijas organizēs emociju fotosesijas. Tāpat ikvienam klātesošajam būs iespēja uzspēlēt galda spēles, uzzīmēt atmiņā paliekošu zīmējumu ar hennu, noskatīties īsfilmas par Eiropas Brīvprātīgo darbu un jauniešu pieredzēm, piedalīties Latvijas institūta īstenotajā darbnīcā “Latvijas stāstu stāstīšana” un, protams, uzzināt sīkāk par starptautiskajām iespējām, kuras piedāvā “Erasmus+: Jaunatne darbībā” programma, tostarp, kā kļūt par Eiropas brīvprātīgo.

Starpkultūru vasaras saulgriežu radošajās darbnīcās varēs satikt Eiropas Brīvprātīgā darba veicējus Latvijā: Andreu Monfà Banyeres (Spānija, Eiropas asociācija “Pasaule mūsu mājas”), Csaba Fabian (Ungārija, Eiropas asociācija “Pasaule mūsu mājas”), Jantje Schwark (Vācija, Tīnūžu pamatskola, Ikšķiles novadā), Diego Barbero (Spānija, nodibinājums “Baltijas Reģionālais fonds”), Carlotta Frascadore (Itālija, biedrība “AFS”), Antonina Bandurka (Ukraina, Valmieras novada fonds), Katalin Illés (Ungārija, biedrība “Homo ecos:”), Berit Haupt (Vācija, Ādažu Brīvā Valdorfa skola ĀBVS), Alice Tafuri no biedrības “Klubs “Māja” – jaunatne vienotai Eiropai”, Minushe Kallashi (Grieķija, Saldus JIC “Šķūnis”), Stefan Tudor (Rumānija, Saldus JIC “Šķūnis”). 

Svētku programma:

15:00 – 15:15 – atklāšanas uzrunas, iesildīšanās radošajām darbnīcām;

15:15 – 16:30 – aktivitātes radošajās darbnīcās;

16:30 – 18:00 – aktivitāte “Iepin savu kultūru Latvijas vasaras saulgriežu vainagā”, neformālas sarunas, lielformāta spēles spēlēšana “Zini vai mini”, vainaga mērīšana, individuālās un grupu fotosesijas.

Lai pasākuma organizatori varētu apzināt pasākuma dalībnieku skaitu, lūdzam savu dalību pasākumā pieteikt līdz 20. jūnija plkst. 15:00. Pieteikšanās anketa tiešsaistē: http://bit.ly/24ghu9D.

Visi, kas aizpildījuši pieteikuma anketu, tiek gaidīti pasākumā. Atsevišķs apstiprinājuma e-pasts dalībai “Starpkultūru vasaras saulgriežu radošajās darbnīcās” netiks sūtīts.

Jau ziņots, ka programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” Eiropas Brīvprātīgā darba projekti šogad svin 20 gadu jubileju. Šie projekti jauniešiem piedāvā iespēju uz laiku līdz 1 gadam piedalīties sev interesējošas tēmas projektā, veikt brīvprātīgo darbu, iegūstot, iespējams, savu pirmo darba pieredzi, kas pēcāk noder savas darba dzīves uzsākšanā. Brīvprātīgais par veikto darbu nesaņem atalgojumu, taču viņam tiek segti ceļa izdevumi uz izvēlēto valsti, uzturēšanās izdevumi (dzīvesvieta un pārtika), vietējā transporta izdevumi, kā arī viņam tiek nodrošināta darbam nepieciešamā apmācība, vietējās valsts valodas apmācība, atbalsta persona, veselības un dzīvības apdrošināšana, kabatas nauda personiskajiem tēriņiem.

Pasākumā aicināti piedalīties jaunieši vecumā no 16 līdz 30 gadiem (ja jauniešiem ir interese, var uz pasākumu nākt arī tad, ja nav sasniegts 16 gadu vecums).

Lai uzpītu starpkultūru Latvijas vasaras saulgriežu vainagu, ikviens pasākuma apmeklētājs aicināts līdzi ņemt pļavā plūktas Jāņuzāles (taču būsim dabas draugi un neplūksim aizsargājamo augu sarakstā iekļautos ziedus).

Par “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektiem

2016. gads ir jau trešais gads programmas “Erasmus+” ciklā, kas kopumā ilgst no 2014. līdz 2020. gadam. Programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros jauniešiem vecumā no 13 līdz 30 gadiem, jaunatnes darbiniekiem un citām personām, kas iesaistītas darbā ar jaunatni, sadarbojoties ar ārvalstu partneriem, ir iespēja iegūt jaunas zināšanas, prasmes un pieredzi, pašiem veidojot un īstenojot projektus.

Programma “Erasmus+” sniedz iespēju darboties neformāli, veidot un īstenot projektus starptautiskā līmenī, sadarboties ar citu valstu jauniešiem, iegūt nozīmīgas prasmes un iemaņas, attīstot jaunatnes jomu Eiropā un Latvijā. Programmas mērķis ir veicināt Eiropas pilsonības apzināšanos un iesaistīt jauniešus Eiropas nākotnes veidošanā.

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par programmas “Erasmus+” īstenošanu Latvijā, savukārt Valsts izglītības attīstības aģentūra un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra  nodrošina  programmas ieviešanu. Par projektu konkursiem jaunatnes jomā vairāk var uzzināt www.jaunatne.gov.lv sadaļā “Erasmus+”. Savukārt par izglītības un mācību jomas projektiem - www.viaa.gov.lv sadaļā “Erasmus+”.

Par Eurodesk

Šobrīd jau vairāk kā 1200 jaunatnes speciālistu strādā Eurodesk tīklā visā Eiropā. Šī tīkla mērķis ir informēt jauniešus par mobilitātes iespējām Eiropā, kā arī veicināt jauniešu aktīvu līdzdarbošanos sabiedriski politiskajā dzīvē. Eurodesk ar savu darbību atbalsta “Erasmus+” programmu, informējot jauniešus par viņu plašajām iespējām. Eurodesk speciālisti vienmēr pārliecinās, lai informācija, kuru viņi izplata, ir aktuāla. Ar Eurodesk informācijas punktiem var iepazīties un saņemt plašāku informāciju www.eurodesk.eu tīmekļa vietnē.

 

Informāciju sagatavoja:

Kintija Bulava

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras

Komunikācijas daļas vecākā referente

Tālr.nr. 67356247

e-pasts: kintija.bulava PIE jaunatne.gov PUNKTS lv

 

Valmierā, Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novados šogad tiek piedāvātas daudzveidīgas vasaras saulgriežu svinēšanas iespējas ar senu tradīciju godināšanu, krāšņām izrādēm un līksmām zaļumballēm.

Valmieras estrādi 18. jūnijā plkst. 20:00 pieskandinās dižizrāde “Skroderdienas Silmačos”, kurā saspēlēsies Valmieras Drāmas, Dailes, Nacionālā un Liepājas teātra aktieri. Iestudējumu kuplinās arī vietējie deju un koru kolektīvi. Biļetes uz izrādi nopērkamas “Biļešu Paradīze” kasēs.

Valmiermuižas pils parkā 18.jūnijā, sākot no plkst. 12:00, norisināsies tradicionālā ielīgošana “Saulgriezis 2016” ar lauku gardumu un amatnieku labumu tirdziņu “Ar Gardu Muti Valmiermuižā”, Jāņu tradīciju darbnīcām un latviešu tautas deju koncertu. Vakarā viesi varēs baudīt uguns un spēka rituālu un koncertu ar postfolkloras grupu “Trad.Attack!” (Igaunija), “Iļģi” un “Dārdi” piedalīšanos. Rīgas Danču kluba dejotāji svētku dalībniekiem ierādīs kādreiz Vidzemē izplatītus tradicionālos dančus.

Kocēnu novada Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos 21.jūnijā notiks vērienīga dejas izrāde “No zobena saule lēca”. Režisora Uģa Brikmaņa un horeogrāfa Agra Daņiļeviča uzvedums piesaistījis tik daudz interesentu, ka biļetes uz izrādēm jau savlaicīgi izpārdotas. 

22. jūnijā Neikenkalna dabas koncertzāle Kocēnu novadā gaidīs apmeklētājus ielīgošanas pasākumā ar Dikļu pūtēju orķestri, folkloras kopu “Endzelīte”, sieviešu kori “Lira”, deju grupu “Maģija”, amatierteātri un Ozolmuižas vidējās paaudzes deju kolektīvu “Ozoli”. Pasākuma sākums plkst. 19:00, vakarā – balle.

Beverīnas novada Mūrmuižas estrādē 22. jūnijā plkst. 20:00 būs skatāmas amatierteātra “Vīzija” A.Upīša izrādes “Dzimumdienas rīts” un “Ragana”, bet pēc izrādēm zaļumballē spēlēs grupa “Blēži”.

Dažādi saulgriežu pasākumi 22.jūnijā norisināsies Burtnieku novadā: plkst. 18:00 sāksies "Saulgriežu svētki" Lizdēnu ciema centrā, plkst. 20:00 – Jāņu ielīgošanas koncerts un zaļumballe Matīšu pagasta estrādē, plkst. 21:00 – "Līgosim Rencēnos" Rencēnu ciema centrā, plkst. 22:00 – Jāņu ielīgošana ar grupu “Kokteilis” Vecates estrādē. Savukārt 23.jūnijā Burtnieku ciema estrādē notiks Līgo nakts zaļumballe ar grupu “Alianse”, sākums – plkst. 23:00.

23. jūnijā no plkst. 22:00 ikviens aicināts uz kopīgu Līgo svētku svinēšanu Valmieras estrādē. Svētku ballē spēlēs grupas “Ballīšu orķestris” un “Pagrabs”. Svētkiem atbilstošu noskaņu radīs īpaši veidots “Papardes ziedu mežs”, Jāņu ugunskurs un uguns muca. Balles laikā darbosies bufetes.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs Rīgas ielā 10, Valmierā 18.jūnijā būs atvērts no plkst. 10:00 līdz 17:00, 19.jūnijā no plkst.10:00 līdz 15:00, 20. un 21.jūnijā no plkst.9:00 līdz 18:00, 22.jūnijā no plkst.9:00 līdz 17:00, bet 23. un 24.jūnijā – slēgts. Informācijas gūšanai par saulgriežu svinību, atpūtas un izklaides iespējām Valmieras pilsētā, Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novados aicinām izmantot Valmieras Tūrisma informācijas centra mājaslapu www.visit.valmiera.lv.

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Kudure

Valmieras Tūrisma informācijas centra

Tūrisma informācijas konsultante

Tel.: 64207177

zane.kudure PIE valmiera PUNKTS lv

 

Šovasar, 20.augustā Mazsalacā, gleznainās Salacas upes krastā pie Valtenberģu muižas, notiks dabas izziņas pasākums „Piliens dabas”. Brīvdabas pasākuma vadmotīvus – ūdens vidi un smilšakmens atsegumus – varēs iepazīt darbnīcās un mākslinieciskos priekšnesumos no plkst.16:00 līdz pat pusnaktij.

Projekta „Radām novadam” Vidzemes Augstskolas komanda „Jauniešu vētra”, Mazsalacas novadā rīkojusi jau vairākas dabas izziņas aktivitātes. Pasākums „Piliens dabas” norisināsies otro gadu un ir iecerēts to attīstīt kā labu tradīciju ar mērķi radīt vidi dabas izzināšanai, izprast to, gūt idejas un iemaņas kā uzlabot un saglabāt vides kvalitāti ikviena ikdienā. 20.augustā būs iespēja aktīvi pavadīt dienu profesionāļu pavadībā, kur galvenokārt pievērsta uzmanība ūdens un smilšakmens tēmām.

„Salacas baseina smilšakmens atsegumi ir kā datu nesēji par Zemes ģeoloģisko uzbūvi, un ir mājvieta retām augu un dzīvnieku sugām. Tāpēc svarīgi to apzināties un īstenot vides aizsardzības pasākumus”, stāsta pasākuma organizatore Ilze Sauša. Savukārt Liene Mistere saka: „Dabas izziņas pasākumi ir lieliska ierosme pašiem dodoties dabā būt vērīgākiem un ar jauniegūtajām vai atsvaidzinātajām zināšanām pēcāk bagātināt savus pārgājienus. Latvijas simtgadi taču vēlamies sagaidīt ar lepnumu sirdī par mūsu dabas vērtībām! Lai katram sirdī ir kaut piliens izpratnes un par mūsu zemes dabas vērtībām!”

Dienas daļā no 16:00 tiks piedāvātas dažādas tematiskās darbnīcas, atraktīvas nodarbes dabā. Ģeologs Dainis Ozols vadīs dabas izziņas darbnīcu par smilšakmens atsegumu veidošanos. Kā notiek ūdens kvalitātes izpēte būs iespējams uzzināt no biedrības “Ūdensaina” hidrobiologiem. Izzināt varēs arī putnus sadarbojoties ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību. Kopā ar Vidzemes klinšu kāpšanas attīstības biedrību trenēt līdzsvaru, kā arī pildīt orientēšanās uzdevumus. Par radošajām darbnīcām un pašu līdzdarbošanos parūpēsies Mazsalacas Mākslas skolas radošais pulks.

Vakara daļā no 21:00 Valtenberģu muižas parks iegūs citas krāsas un noskaņu. Ģitārspēles koncertu pasākuma viesiem dāvās mūziķis Mikus Frišfelds. Gaidāma sikspārņu izpēte, „kukaiņu spīdēšana”, kā arī mākslinieciski priekšnesumi dabas tematikā – ūdens glezniecības šovs un ēnu teātris.

Dabas izziņas pasākuma „Piliens dabas” precizēta programma drīzumā būs pieejama www.mazsalaca.lv, kā arī organizācijas „Jauniešu vētra” profilos draugiem.lv/jauniesuvetra un facebook.com – ej.uz/jauniesuvetra.

Dabas izziņas pasākums „Piliens dabas” apmeklētājiem pieejams bez maksas pateicoties finansiālam atbalstam no Latvijas Vides aizsardzības fonda un Mazsalacas novada pašvaldības.

 

Informāciju sagatavoja:

Laila Skujiņa

Biedrība „Jauniešu vētra”

E-pasts: jauniesuvetra PIE gmail PUNKTS com

Tālr.: +371 26458267

FB lapa: http://ej.uz/jauniesuvetra

Draugiem.lv lapa: http://www.draugiem.lv/jauniesuvetra