Arhīva kalendārs

« June 2013 »
MonTueWedThuFriSatSun
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Jau pavisam drīz būs klāt ilgi gaidītais un lolotais pasākums, kurā dziesmā un dejā vienojas visa latviešu tauta – XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki. Nedēļas garumā, no 30. jūnija līdz 7. jūlijam, Rīgu ieskandinās simtiem deju soļu, balsu un dažādu instrumentu skaņu.

Dziesmu un Deju svētku laikā Valmieras vārds izskanēs plaši, jo pilsētu pārstāvēs astoņi deju kolektīvi – TDA „Gauja” un TDA „Gauja” vidējās paaudzes dejotāji, „Agrā rūsa”, „Pastalnieki”, „Pārgaujas delveri”, „Liesmiņa”, „Viesturietis” un „Pērkonītis”, astoņi kori – „Valmiera”, „Konsonanse”, „Skan”, „Jumara”, „Imanta”, „Baltie bērzi”, „Sudrablāse” un „Bonus”, divi koklētāju ansambļi – Valmieras Mūzikas skolas kokļu kvartets „Accorda” un Valmieras Mūzikas skolas un Cēsu Mūzikas skolas absolventu apvienotais kokļu ansamblis, kā arī pūtēju orķestris „Signāls”.

Kā atzīst Valmieras Kultūras centra direktore un XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku Goda virsvadītāja Vaira Dundure, visi dalībnieki rūpīgi gatavojas, lai gala koncertos – Mažaparka estrādē un Daugavas stadionā – priecētu ne tikai sevi, bet visu Latviju, kas rūpīgi sekos līdzi dalībnieku gaitām.

Mājās palicēji ir aicināti ne tikai skatīties televīzijas pārraides, bet doties uz Rīgu apmeklēt dažādus bezmaksas pasākumus, kas ietverti Dziesmu svētku programmā. Tāpat iedzīvotājiem ir iespēja iziet cauri Sidraba birzs vainagam – svētku centrālajam mākslas objektam, kas atrodas Rīgas centrā, Elizabetes un Brīvības ielas krustojumā. Vainagu veido tūkstošiem sidraba lapiņu, kurās ierakstīti to cilvēku vārdi, kuri atsaucās aicinājumam būt par daļu no iespaidīgā mākslas darba.

Atbalstīsim ar labām domām, vārdiem un pozitīvu enerģiju svētku galvenos varoņus – dalībniekus, lai viņu deju solis rit raitāk, balss skan skanīgāk un instrumenti pūš skaļāk. Vaira Dundure dalībniekiem novēl izturību un dzīvesprieku, kā arī sajust kopības, vienotības sajūtu, kas rodas dziesmas un dejas laikā.

Savu draugu un tuvinieku gaitām iespējams sekot līdzi Dziesmu un Deju svētku mājas lapā www.dziesmusvetki.tv

 

Informāciju sagatavoja:
Justīne Deičmane
Valmieras pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob. tālr.: 26186068

Svētdien, 30. jūnijā, plkst.13.23 – laikā, kad saule ir visaugstāk zenītā – Valmieras pilsētas pašvaldības karoga mastā tiks svinīgi uzvilkts XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku karogs, tādā veidā simbolizējot atbalstu dziedātājiem, dejotājiem un pūtēju orķestra dalībniekiem, kas pārstāv Valmieru Dziesmu svētku laikā.

Uz karoga ir attēlota unikāla Valmieras pilsētas Dziesmu un Deju svētku zīme „Gaisma līgo Latvijā”, ko 9.aprīlī Valmieras Kultūras centrā iedziedāja Valmieras koru diriģenti, kormeistari un koncertmeistari – Mārtiņš Klišāns, Imants Točs, Inga Zirne, Inese Reinfelde, Irēna Zelča, Dace Cerbule un Marika Rolmane, izpildot „Dziesmu par Valmieru”.

Oriģinālo svētku zīmi iedziedājušas ne tikai pilsētas, bet arī svētku dalībnieki – tautisko deju kolektīvi, kori un pūtēju orķestri. Ņemot vērā svētku vadmotīvu „Gaisma līgo Latvijā”, zīmes veidolā redzamais „vainags” simbolizē gaismu un sauli, bet „vainaga vijums” – radīšanas procesu.

Noslēdzoties Dziesmu un Deju svētkiem, karogs tiks nodots Valmieras muzeja pārraudzībā.

Svinīgā Dziesmu svētku karoga pacelšana norisināsies visās Latvijas pilsētās, kas iedziedājušas savu Dziesmu svētku zīmi. Karogs tiek uzvilkts mastā laikā, kad saule ir visaugstāk zenītā konkrētajā pilsētā.

Informāciju sagatavoja:
Justīne Deičmane
Valmieras pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob. tālr.: 26186068

No 30. jūnija līdz 7. jūlijam notiks XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki. Svētku koncertos piedalīsies arī Dziesmu un deju svētku kolektīvi no Kocēnu novada - Kocēnu kultūras nama jauktais koris "Imera" (mākslinieciskais vadītājs I.Točs, kormeistars J.Jansons), Vaidavas kultūras un amatniecības centra jauktais koris "Vaidava" (mākslinieciskā vadītāja I.Sudraba, kormeistars R.Veličko), Kocēnu kultūras nama vidējās deju paaudzes deju kolektīvs "Savieši" (vadītāja I.Migla), Bērzaines tautas nama jauniešu deju kolektīvs "Akcents" (vadītāja S.Freimane). Ar Dziesmu un deju svētku programmu var iepazīties interneta mājaslapā www.dziesmusvetki.lv

30. jūnijā visos pagastos, novados un pilsētās, kas piedalās svētkos, pacels svētku karogu. Pacelšanas laiks – pēc svētkiem veltītā dievkalpojuma Rīgas Domā – no plkst. 13.12 Latvijas austrumos līdz plkst. 13.40 rietumos, brīdī, kad saule atrodas visaugstāk. Svētku karogus, kuros attēlota arī pašdarbnieku iedziedātā Dziesmu svētku zīme, Vaidavā, Bērzainē un Kocēnos pacels plkst. 13.23, savukārt Dikļos - plkst. 13.24. Uzvelkot karogu mastā, katrs kolektīvs dziedās dziesmu, kas tika izmantota unikālās Dziesmu svētku zīmes radīšanai. Karogu pacelšanas mirklis tiks iemūžināts, lai 30. jūnija vakarā svētku atklāšanas brīdī Dziesmu svētku parkā Rīgā lielajā ekrānā un pēc tam arī televīzijā parādītu kopainu.

3. jūlijā Arēnā Rīga notiks vokāli simfoniskās mūzikas koncerts, kurā piedalīsies profesionālie kolektīvi – Valsts Akadēmiskais koris „Latvija”, kamerkoris „Ave Sol”, Latvijas Nacionālās operas koris un orķestris, Liepājas simfoniskais orķestris, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, orķestris „Sinfonietta Rīga”, kā arī 20 labākie Latvijas amatierkori, kuru vidū ir arī Kocēnu kultūras nama jauktais koris "Imera". Biļetes gan uz šo, gan citiem Dziesmu un deju svētku pasākumiem var iegādāties Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās 

7. jūlijā no Brīvības pieminekļa pa Brīvības ielu līdz Dailes teātrim notiks XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku dalībnieku gājiens, kas kārtosies pēc kultūrvēsturiskā principa. Vidzemes kolektīvu priekšgalā – aiz Dikļu 1864. gada Dziedāšanas svētku atjaunotā karoga – ies Dikļu kultūras nama folkloras kopa "Endzelīte" (vadītāja G.Zvirbule). Dziesmu un deju svētku Kocēnu novada dalībnieku gājienu muzikāli pavadīs Dikļu kultūras nama pūtēju orķestris (vadītājs V.Drulle). 

XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos piedalīsies 40 000 dalībnieku - vairāk nekā 1500 kolektīvu, tostarp 100 mazākumtautību, 57 latviešu diasporas un 25 ārvalstu kolektīvi.

 

Informāciju sagatavoja:
Eva Eglīte
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Kocēnu novada dome
Tālr.: 642 07683
E-pasts: eva.eglite PIE kocenunovads PUNKTS lv
www.kocenunovads.lv

Sagaidot XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkus, svētdien, 30. jūnijā ikvienā Latvijas pagastā un pilsētā, kas piedalās svētkos, mastā uzvīsies īpašais svētku karogs.

Šāda tradīcija šogad Dziesmu un Deju svētkos ir pirmo reizi. Arī Alūksnes novada teritorijā šajā dienā tiks svinīgi pacelti īpašie Dziesmu un Deju svētku karogi ar konkrētajai vietai raksturīgo logo, kas tapis, amatiermākslas kolektīvu un iedzīvotāju iedziedāto dziesmu notīm ar speciālas programmas palīdzību pārtopot latviešu rakstu zīmēs.

Svētku karogus visā Latvijā pacels pusstundas laikā pēc svētkiem veltītā dievkalpojuma, kas notiks Rīgas Domā. Karoga pacelšana notiks brīdī, kad katrā konkrētajā vietā saule ir zenītā.

Alūksnes novada teritorijā svētku karogus pacels šādos laikos: Liepnā un Pededzē pulksten 13.11, Jaunalūksnē, Mālupē, Mārkalnē un Malienā – pulksten 13.12, Jaunannā, Ziemerī, Jaunlaicenē, Veclaicenē un Alūksnē – pulksten 13.13, bet Alsviķos, Zeltiņos un Ilzenē – pulksten 13.14.

Aicinām novada iedzīvotājus savā dzīvesvietā iepriekš norādītajos laikos doties uz pagasta centru un būt klāt šajā interesantajā pasākumā. Alūksniešus aicinām svētdien, 30. jūnijā pulcēties laukumā pie administratīvās ēkas, kur pulksten 13.13 svētku karogs mastā uzvīsies blakus novada un Latvijas karogiem. Karoga pacelšanas brīdī klātesošie dziedās dziesmu „Lai sasaucamies, lai dziedam”, ko Alūksnes pilsētas Tautas nama jubilejas pasākuma dalībnieki šopavasar iedziedāja.

Katrā teritorijā karoga pacelšanas brīdi fiksēs fotoattēlā un fotogrāfijas tiks nosūtītas svētku rīkotājiem. 30. jūnijā svētku atklāšanā uz lielajiem ekrāniem un tiešraidē Latvijas Televīzijas 1. kanālā demonstrēs iesūtītos fotoattēlus.

SAGATAVOJA:
Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 64381488
evita.aploka PIE aluksne PUNKTS lv
www.aluksne.lv

Sporta pasākumi

6. jūlijā 10.00 Pilssalas stadionā Alūksnē Alūksnes novada čempionāta mini futbolā atklāšana. Tālāk čempionāta norise pēc spēļu kalendāra.

8. jūlijā Pilssalas stadionā Alūksnē sacensības ielu basketbolā „Getho basket”. Reģistrācija no 16.00.

12. – 14. jūlijā Alūksnes ezerā Pasaules čempionāta posms Formula4S, Eiropas čempionāts S550 un Latvijas atklātais čempionāts ūdens motosportā:

12. jūlijā 16.00 Alūksnes Jaunās pils Apaļajā tornī izstādes „Ūdens motosportam Alūksnē - 55” atklāšana;

13. jūlijā 13.00 sacensību atklāšana Pilssalā (pie p/a „ALJA”), 13.15 parādes aplis, 13.30 sacensību starts starptautiskajās klasēs un Latvijas čempionātā;

14. jūlijā 11.00 sacensību starts Latvijas čempionātā un starptautiskajās klasēs, noslēgumā – uzvarētāju apbalvošana (pie p/a „ALJA”).

Ieeja uz sacensībām: Pilssalā Ls 1, pensionāriem Ls 0,50, bērniem līdz 12 gadu vecumam bez maksas, peldvietā „Vējiņš” Ls 0,50.

 

Alūksnē

6. jūlijā 22.00 Alūksnes Pilssalas estrādē Latvijas un Igaunijas dīdžeju parāde „SUMMER  JAM”. Ieeja: Ls 2, pēc 23.00 – Ls 3.

13. jūlijā 21.00 Alūksnes Pilssalas estrādē atpūtas vakars kopā ar grupu „Jumprava”. Ieeja: pirmās 100 biļetes – Ls 3, vēlāk – Ls 4.

19. jūlijā 22.00 Alūksnes  Pilssalas estrādē zaļumballe. Ieeja: Ls 2, pēc 23.00 – Ls 3.

2. - 4. augustā Alūksnes pilsētas svētki „Būt ceļā nozīmē atgriezties”. 

 

Alūksnes muzejā

Izstādes

Atsaucoties uz apmeklētāju lūgumu

„...Un dvēsele mana”. Mākslinieka, dizainera, arhitekta, gleznotāja Vitālija Jermolajeva  fluorescento gleznu izstādes eksponēšana tiek pagarināta līdz 4. augustam!

 Gleznas veidotas unikālā tehnikā (fluorescentās glezniecības efekts) – tās īpašā apgaismojumā sāk mirdzēt, un skatītājam redzamās gleznas vietā parādās cits, tās iepriekš it kā paslēptais variants. Darbiem piemīt tā saucamie „dienas” un „nakts” efekti. Pāreja no dienas uz nakts gleznu var būt ļoti pakāpeniska, piedāvājot skatītājam milzīgu transformējošu tēlu daudzveidību. Mākslinieka gleznas ir pārpilnas ar romantiskām asociācijām. Daudzi no viņa darbiem ir kā tilts, kas savieno apziņu ar zemapziņu.

No 9. jūlija metālmākslinieka Miervalža Zibens darbu izstāde. „Kalumam jābūt tik vieglam, lai neredz darba smagumu,” - saka mākslinieks. Par to var pārliecināties, aplūkojot viņa darbu izstādi – majestātiski svečturi, neparasti dizaina priekšmeti, kuros autors atklāj, cik perfekti pārvalda dzelzs plastiku.

12. jūlijā 16.00 Apaļajā tornī izstādes „Ūdens motosportam Alūksnē – 55” atklāšana.

No 16. jūlija juveliermeistera Tālivalža Kivlenieka rotu izstāde. 17: Saktiņa - .925 sudrabsJuvelierizstrādājumos atveidoti nacionālie tautas etnogrāfiskie elementi, talismani un modernā stila juvelierizstrādājumi. Izmantojot antīkus maģiskos simbolus un dizainu radītie juvelierizstrādājumus izraisīs pārdomas par tagadni, liks kavēties pagātnes atmiņās par labiem un priecīgiem brīžiem un aicinās pasapņot par nākotni.

Ledus pagrabā „Barona garāža”. Apskatāmi Rīgas motormuzeja eksponāti, kas ļauj ielūkoties pagājušā gadsimta sākumā un dod nelielu ieskatu automobiļu un velosipēdu evolūcijas gaitā.

„Marienburgas cietoksnis cauri gadsimtiem”. Alūksnes viduslaiku pilsdrupas ir valsts nozīmes arhitektūras un arheoloģijas piemineklis. Pilsdrupas atrodas Alūksnes ezera lielākajā salā - Pilssalā. 

 

Pastāvīgās ekspozīcijas

Šogad atjaunotā ekspozīcija „Leo Kokle. Mākslinieka istaba”. Gleznotājs, portretists, jauno mākslinieku darbu izstāžu tradīcijas iniciators, tautā populārs un iemīlēts mākslinieks, viens no talantīgākajiem sava laika gleznotājiem.

„Totalitārā režīma cietušo piemiņas istaba”. 1941., 1949. gada represiju atceres ekspozīcija.

„Skulptūras un citi nesenās pagātnes liecinieki”. Atmiņas par laiku, kad Alūksnes parkā bija skulptūrdārzs, kurā atradās tēlnieču L. Līces, V. Mikānes, G. Grundbergas veidotie darbi.

 

Alūksnes pilsētas bibliotēkā

Literatūras izstādes:

01. - 31.07. „Pirts - spēkam, priekam, veselībai” (abonementā)

01. - 31.07. „Ķer vasaru grozā” (abonementā)

01. - 31.07. „Augi skaistumam un dziedniecībai” (lasītavā)

01. - 31.07. „Nāc un piedalies Bērnu un jauniešu žūrijā - 2013!” (bērnu lit. nod.)

 

Pasākumi:

29.07.2013. Jauno grāmatu diena (abonementā)

01. - 31.07. Jūlijas Zorinas gleznu izstāde (bērnu lit. nod.)

 

Alsviķu pagastā

6. un 25. jūlijā 19.00 Alsviķu bibliotēkā bērnu žūrijas dalībniekiem „Viena nakts bibliotēkā”.

11. jūlijā 10.00 Alsviķu kultūras namā senioru kopas „Noskaņa” tikšanās.

Alsviķu bibliotēkā literatūras izstādes: rakstniekiem Jūlijam Vanagam – 110, Mildai Geidānei – 85, Aivaram Kļavim – 60, Visvaldim Lāmam – 90, aktrisei Lilitai Bērziņai – 110.

Strautiņu bibliotēkā literatūras izstādes: rakstniekiem J. Vanagam – 110, M. Geidānei – 85, J. Melbārzdim – 80, V. Lāmam – 90, E. Brontē – 195, tematiskās izstādes: „Pļavā – pēc zāļu tējas!”, „Apceļosim Eiropas Savienību”.

 

Annas pagastā

13. jūlijā 16.00 Annas kultūras namā sportiski ačgārnās blēņas mazajiem anneniešiem kopā ar Pepilotu Viktuāliju Rulgardinu Krismintu Garzeķi, īsāk - ar Pepiju!

26. jūlijā 20.00 Annas kultūras namā Annas dienai veltīts pasākums: Annas amatierteātra pirmizrāde - A. Upīts „Ragana” un Alsviķu teātra studijas izrāde - E. Vulfs „Ko lai saka...” (izrāžu režisore Monika Upeniece), 22.00 atpūtas vakars.

27. jūlijā Ezeriņu kapos kapusvētki (laiks tiks precizēts). Stundu pirms kapusvētkiem pasākums „Piemineklim Annas pagasta kritušajiem karavīriem Latvijas Atbrīvošanas cīņās – 80” .

Annas bibliotēkā izstāde „Latviešu mūzikas kultūras celmlauzim Jāzepam Vītolam – 150”.

 

Ilzenes pagastā

26. jūlijā 18.00 Ilzenes pagastā Ontu ciemā pie piemiņas zīmes „Ganiņš” apvidus šķēršļu skrējiens.

26. jūlijā 22.00 Ilzenes estrādē zaļumballe kopā ar grupu „Ginc&Es”.

 

Jaunannas pagastā

20. jūlijā 16.00 Jaunannas tautas namā Bērnības svētki.

26. un 27. jūlijā Jaunannā Alūksnes novada radošās bērnu un jauniešu teātru dienas „Lomu karuselī” (reģistrācija 26. jūlijā no 10.00 pie tautas nama).

Jaunannas bibliotēkā izstāde: „Par ko smejas Valdis Artavs” (Valdim Artavam - 85).

 

Jaunalūksnes pagastā

20. jūlijā 19.00 Bejas brīvdabas estrādē „Dainas” Baltinavas amatierteātra „Palādas” izrāde  - Danskovīte „Ontans i sābri”.

20. jūlijā 22.00 Bejas brīvdabas estrādē „Dainas” zaļumballe kopā ar grupu „Rolise”.
26. jūlijā 22.30 Bejas brīvdabas estrādē „Dainas” diskotēka.

 

Jaunlaicenes pagastā

27. jūlijā Jaunlaicenes Muižas svētku „Kad muižā sabrauc čigāni” sportiskās aktivitātes „Jaunlaicene sporto”:

9.00 - 10.00 dalībnieku reģistrācija (volejbols, minifutbols, šaušana mērķī u.c.);

no 10.00  sporta aktivitātes;

no 12.00 sportiskas aktivitātes lieliem un maziem un dažādas andeles;

15.00 koncerts „Čigāns savu čigānieti” (piedalās folkloras kopas), ieeja: brīva;

20.00 koncerts „Čigānu kvartets”, ieeja: Ls 2, skolas vecuma bērniem Ls 0,50;

22.00 balle, spēlē grupa „Kantoris 04”, ieeja: Ls 2.

27. jūlijā 11.00 Jaunlaicenes muižas muzejā Malēniešu valodas skolas kārtējā nodarbība.

28. jūlijā 13.00 Opekalna kapos kapusvētki.

28. jūlijā 14.00 Opekalna ev. lut. baznīcā koncerts „Starp divām pasaulēm” (Elīna Endzele -sitaminstrumenti, Ieva Ezeriete – balss, Aigars Reinis – ērģeles). Programmā: J. S. Bahs, M. Zariņš, R. Zaļupe, R. Dubra. Ieeja: par ziedojumiem.

Jaunlaicenes muižas muzejs aicina visus kustīgos un lustīgos apmeklēt tradicionālās nodarbības: kad muižā zvani skanēja; dārgumu meklēšana; vāveru tīšana; cāļu sargāšana; malēniešu vārdu spēle; pastalu taisīšana un pastaigas stāstnieka pavadībā Jaunlaicenes muižas parkā, Dēliņkalnā un Opekalnā. Jaunumi: papildināta pamatekspozīcija  „Jaunlaicenes muiža”  (papildināta ar ziņām par muižas apsaimniekošanu, mācāmies lāpīt zeķes tā, kā to darīja Jaunlaicenes baronese), izstāde „Še kaltiņš, še adatiņa” stāsta par amatniekiem un viņu ražojumiem, piedāvā ēvelēt, dzīt naglas, tīt kamolus uz bumbuļām. Jaunlaicenes muižas svētku laikā, 27. jūlijā, muzeja apmeklējums bez maksas.

 

Kalncempju pagastā

No 3. jūlija Viktora Ķirpa Ates muzejā Alūksnes Mākslas skolas audzēkņu plenēra darbu izstāde.

20. jūlijā Viktora Ķirpa Ates muzejā kalncempiešu Mūrnieku dzimtas salidojums.

27. jūlijā Viktora Ķirpa Ates muzejā Pirts skola. Pēršanās Latvijas vecākajā melnajā pirtī, sausā pēršana un masāžas muzeja pagalmā, pirts slotu siešanas gudrības un citas pirts zināšanas kopā ar „Pirts skolas” pirtniekiem. Ieeja: Ls 2 pieaugušajiem, Ls 1 skolēniem, Ls 5 ģimenes biļete.

28. jūlijā 12.00 Viktora Ķirpa Ates muzejā sarunas par vakardienu, šodienu un rītdienu - muzeja dzimšanas dienas noskaņās aicinām kalncempiešus un citus muzeja nākotnē ieinteresētos ļaudis.

31. jūlijā 11.00 Viktora Ķirpa Ates muzejā „Mūža godu rituāls. Krustības”, lektore Maruta Voitkus – Lūkina. Dalība ar ziedojumiem muzeja ekspozīcijas modernizācijai.

Viktora Ķirpa Ates muzejs piedāvā izglītojošo programmu „Čaklā bitīte”, kāzu programmu „Lauku sētas gudrības”.

Kalncempju bibliotēkā literatūras izstādes jubilāriem: Mildai Geidānei un Aivaram Kļavim.

 

Liepnas pagastā

20. jūlijā 15.00 Liepnas tautas namā Baltinavas teātra izrāde „Ontans i Anne”.

27. jūlijā Liepnas pagasta svētki, balle ar grupu „Vakarjunda”. Svētku ietvaros - sporta spēles, nemotorizēto, pašizveidoto, retro, neparasto, braucamrīku parāde. Parādei aicināti pieteikties visi interesenti.

 

Mālupes pagastā

27. jūlijā 12.00 Mālupes kapos kapusvētku svētbrīdis.

27. jūlijā 20.00 Mālupes salā Zeltiņu amatierteātra izrāde, 22.00 balle kopā ar grupu „Galaktika”.

Mālupes bibliotēkā tematiskās izstādes: aktrisei Lilitai Bērziņai – 110, komponistam Jāzepam Vītolam – 150, gatavosim krājumus ziemai, Jauno grāmatu diena „Nu tad sākam! Lasi un piedalies!” - darbu sāk „Bērnu un jauniešu žūrija”.

 

Mārkalnes pagastā

14. jūlijā 18.00 Mārkalnes atpūtas vietā „Lakstīgalas” aktieru Intas Tiroles un Zigurda Neimaņa koncertprogramma.

No 1. līdz 10. jūlijam  Mārkalnes pagasta bibliotēkā jaunāko grāmatu izstāde pieaugušajiem „Ko lasīt atvaļinājumā?” un tematiskā izstāde bērniem  „Krāsainā bibliotēka”.

 

Pededzes pagastā

1. – 7. jūlijā Pededzes bibliotēkā grāmatu izstāde „Ir dziesma jādzied, lai tā būtu dzīva”.

17. jūlijā Pededzes bibliotēkā jauno daiļliteratūras grāmatu izstāde – apskats „Esi līksms, baudi dzīvi, kamēr likten’s tevim smaid’”.

 

Veclaicenes pagastā

1. - 31. jūlijā Veclaicenes pagasta muzejā izstāde „Veclaicenieši Dziesmusvētkos”.

20. jūlijā 20.00 Veclaicenes estrādē Gaujienas amatierteātris ar Elgas Unegas lugu „Čikinali pikinali”.

20. jūlijā  22.00 Veclaicenes estrādē diskotēka - Dj Cherry, Dj Sunboy, mixmasterblaster Salvis, starplaikos Dj Gagadance.

26. jūlijā 13.00 Veclaicenes tautas namā Saimnieču dienai (Annas diena) veltīts senioru pasākums.

 

Zeltiņu pagastā

20. jūlijā 10.00 Zeltiņu pagasta sporta un atpūtas parkā 2. posms Zeltiņu pagasta atklātajām krosa skriešanas seriāla sacensībām „Mizojam ka prieks”. Nākamie atklātā krosa skriešanas seriāla posmi 10. augustā un 7. septembrī.

20. jūlijā 19.00 Zeltiņu estrādē Ilzenes amatierteātra sniegumā E. Zālītes komēdija 3 cēlienos „Maldu Mildas sapņojums” (režisore Ā. Vērse). Ieeja: Ls 1, bērniem - brīva.

Zeltiņu bibliotēkā literatūras izstādes: „Lasīšanas piedzīvojums sācies!” (Bērnu žūrijas grāmatu izstāde), „Dziesmu vara” (Jāzepam Vītolam - 150),  „Ar grāmatu apkārt pasaulei” (ceļojumu grāmatu izstāde).

Zeltiņu muzejā pastāvīgās ekspozīcijas „Nesenā pagātne”, „Novadnieku istaba”, „Mana skola Zeltiņos”, izstādes „Gadsimtu vējos šūpojoties”, „Brīži iz zeltiniešu dzīves”, „Zeltiņi 2012”, „Bērnība bez transformeriem”, „Bruņurupuci meklējot”, ekskursijas uz bijušo PSRS kodolraķešu bāzi.

Ziemera pagastā

7. jūlijā 19.00 Māriņkalna tautas namā piemiņas brīdis Prinduļu kaujas vietā Ziemera pagasta „Prinduļos”.

 

SAGATAVOJA: Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 64381488
www.aluksne.lv