Arhīva kalendārs

« November 2013 »
MonTueWedThuFriSatSun
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Piektdien, 8.novembrī, no plkst.14.00 līdz 17.00 Valmieras Kultūras centra foajē norisināsies īpaša sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas akcija, kurā aicinātas piedalīties ģimenes kopā ar bērniem un vecvecākiem, jaunieši, skolēni, studenti un citi interesenti.

            Lentītes būs iespējams locīt gan sev, gan citiem, un tās pēc tam tiks dalītas iedzīvotājiem Valmieras Tūrisma informācijas centrā, Valmieras Kultūras centrā, Valmieras pilsētas pašvaldībā, kā arī Lāčplēša dienas un Latvijas Republikas proklamēšanas dienas pasākumos.

           

Jāpiemin, ka Latvijas iedzīvotāji ir aicināti piedalīties šādā patriotisma veicinošā akcijā jau sesto gadu – piespraust sarkanbaltsarkanu lentīti stilizēta skaitļa 11 formā, kas norāda uz 1919.gada 11.novembri, kad tika izcīnīta izšķirošā cīņa pret Bermonta karaspēku. Turklāt lentītes salocīšanas veids līdzinās starptautiski atzītajam „Victory” jeb uzvaras simbolam.

            Publiska sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas akcija Valmierā norisinās jau otro gadu.

            Dalība pasākumā bez maksas!

 

Kam gan nepatīk pavadīt laiku kopā ar interesantu stāstnieku? Ir viegli, ja esot kopā ar kādu cilvēku, nav jāmeklē sarunu temats vai jārunā tikai par laika apstākļiem.

Lai rosinātu bērnus un jauniešus apgūt stāstīšanas prasmes, ieinteresētu ieskatīties folkloras mantojuma pūra lādēs, Valsts izglītības satura centrs (VISC) jau daudzus gadus organizē stāstnieku konkursu „Teci, teci, valodiņa”. Konkursa pirmā kārta parasti notiek pulciņos, klasēs, skolās, 2.kārtu organizē novadi, bet konkursa fināls notiek Rīgas Latviešu biedrības namā, kur novembra beigās pulcējas labākie stāstnieki no visas Latvijas.

Šogad konkursa 2.kārta notiks 6.novembrī plkst.14.00 Valkas novada Bērnu un jauniešu centrā „Mice” un tajā piedalīsies skolēni no Kārķu, Ērģemes, Vijciema, Ozolu, Valkas, Ēveles, Trikātas pamatskolām un Valmieras 5.vidusskolas. Stāstnieki konkursam gatavo trīs darbus – teiku vai pasaku, neparastu atgadījumu no dzīves un īso žanru – anekdoti, baumu, spoku stāstu, skaitām pantu vai tml. 2.konkursa kārtā dalībnieki cīnās par Mazā vai Lielā stāstnieka titulu. Tikai piedaloties konkursa finālā, stāstnieks var cīnīties par Dižā stāstnieka vai Stāstnieku Ķēniņa titulu.

Konkursa fināls vienmēr tiek iemūžināts video, tādējādi papildinot mutvārdu folkloras mantojumu.

Katram stāstniekam ir nepieciešami klausītāji, tāpēc esiet mīļi gaidīti konkursā!

 

 

Papildus informācija: Vita Kalvāne, Valkas novada BJC „Mice” direktore; 64723036

 

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciālista v.i. Gundega Veinberga, 64707489

Nākamgad 12.februārī Valkā risināsies tradicionālās latviešu tautas dziesmu dziedāšanas konkurss-sacensības „Lakstīgala 2014”. Sacensībās piedalās dziedātāji no vēsturiskā Vidzemes novada. Konkursa mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi, padziļināt zināšanas par latviešu tautas dziesmu un latviešu tautas tradīcijām.

Pieteikuma anketas jāiesūta līdz 2014.gada 1.februārim pa faksu 64724909 vai e-pastu bjc PIE valka PUNKTS lv.

 

Mēs lepojamies ar bagāto tautasdziesmu pūru, senajiem latviešiem to nav trūcis nevienā dzīves situācijā. Par to, lai folkloras mantojums tiktu nodots nākamajām paaudzēm, jārūpējas gan vecākiem, gan izglītības iestādēm.

Viens no veidiem, kādā piesaistīt bērnu un jauniešu interesi par tautasdziesmām ir organizēt konkursus, sacensības, sarīkojumus. Jau desmit gadus starp Latvijas izglītības iestādēm ir noticis tautasdziesmu dziedāšanas konkurss – sacensības „Lakstīgala”.

Par godu tautasdziesmu vācēja un apdarinātāja Jāņa Cimzes 200.jubilejai, šoreiz konkurss norisināsies Valkā. Februārī te pulcēsies vēsturiskā Vidzemes novada dūšīgākie tautasdziesmu dziedātāji. Šī konkursa organizēšanu Valsts izglītības satura centrs ir uzticējis Valkas novada Bērnu un jauniešu centram „Mice”.

 Lai konkursa dalībnieki ne tikai dziedātu un piedalītos viktorīnās, bet arī apgūtu jaunas prasmes kopā ar seno amatu meistariem, baudītu ēdienus, kādus senie latvieši cēla galdā godos, kopā ar folkloras pasniedzējiem mācītos spēlēt tautas mūzikas instrumentus, BJC „Mice” uzrakstīja projektu „Bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšana, iepazīstot latviešu tradicionālās kultūras mantojumu”. Projekts tika iesniegts Vidzemes kultūras programmai 2013. Projektu atbalsta Vidzemes plānošanas reģions un Valsts Kultūrkapitāla fonds, piešķirot 1400,00 LVL finansējumu.

Projekta lielais ieguvums ir daudzie tautas mūzikas instrumenti, starp kuriem divi lielākie dārgumi podziņcītars un septiņdūru cītars.

11.oktobrī interešu izglītības pedagogi tikās ar mūzikas pasniedzēju, latgaliešu tautas dziesmu apkopotāju, uzņēmēju un politiķi, pašlaik 11. Saeimas deputātu Gunāru Igauni, kura vadītajā darbnīcā tika pagatavoti visi projektā iegādātie instrumenti. Semināra laikā pedagogiem bija iespēja ne tikai teorētiski, bet arī praktiski iepazīties ar tautas mūzikas instrumentiem un visi skolotāji kopā izveidoja muzikālu pasaku „Kā vecenīte un vecītis no Kārķiem uz Valku pienu veda”.

 

Informāciju sagatavoja: Valkas novada BJC „Mice” direktore Vita Kalvāne; 64723036; 26423172