Arhīva kalendārs

« June 2024 »
MonTueWedThuFriSatSun
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Šī gada 12. jūnijā reģionālās remigrācijas koordinatores tikās ar Nacionālo bruņoto spēku (NBS) rekrutēšanas un atlases centra priekšnieku majoru Rihardu Rozenbaumu. Tikšanās mērķis bija iepazīties ar plašajām karjeras iespējām, ko NBS piedāvā tiem, kuri apsver atgriešanos Latvijā. Majors Rozenbaums uzsvēra, ka dienests Latvijas armijā ir lieliska iespēja remigrantiem ne tikai atgriezties dzimtenē, bet arī aktīvi iesaistīties valsts drošības un labklājības veicināšanā.

NBS piedāvā:

- Stabilu un dinamisku karjeru

- Iespēju piedalīties Latvijas drošības stiprināšanā

- Konkurētspējīgu atalgojumu (sākot no 1400 EUR pēc nodokļu nomaksas)

"Pievienojieties Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un kļūstiet par daļu no mūsu valsts aizsardzības!" aicina NBS.

 

Vairāk informācijas:

- Par dienestu NBS un pieteikšanos: www.mil.lv

- Par atgriešanos Vidzemē: sazinieties ar remigrācijas koordinatori

  - E-pasts: remigracija PIE vidzeme PUNKTS lv

  - Tālr.: +371 29374285 (darbadienās no 9:00 līdz 17:00)

 

Par reģionālās remigrācijas koordinatoru projektu

Šī iniciatīva ir daļa no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un plānošanas reģionu īstenotā projekta "Reģionālais remigrācijas koordinators". Projekts tiek realizēts saskaņā ar Diasporas likumu un Valdības rīcības plānu, lai atbalstītu tautiešu atgriešanos Latvijā.

Katrā plānošanas reģionā darbojas reģionālais remigrācijas koordinators, kas bez maksas sniedz individuālas konsultācijas par atgriešanos Latvijā. Koordinatori palīdz izvērtēt priekšrocības, sagatavoties atgriešanai un risināt praktiskus jautājumus saistībā ar:

- Izglītības iespējām

- Mājokļa atrašanu

- Nodarbinātību un uzņēmējdarbību

- Sociālajiem pakalpojumiem

- Kultūras un kultūrizglītības jautājumiem

- Citiem aktuāliem jautājumiem

 

Projekta mērķis ir sniegt mērķtiecīgu atbalstu ārvalstīs dzīvojošajām Latvijas ģimenēm, veicinot ciešākas saites ar dzimteni un atbalstot viņu iesaisti Latvijas ekonomiskajā, kultūras un sabiedriskajā dzīvē.

Foto: Rīgas plānošnas reģions

Pēc starptautiskā Interreg Central Baltic projekta "Aprites ekonomikas risinājumi restorānos" (Ce4Re) ietvaros organizētā vebināru cikla "Aprites ekonomikas principu ieviešana restorānu nozarē" visu četru semināru ieraksti ir publicēti vietnē YouTube. Ieraksti ir papildināti ar subtitriem latviešu, somu un zviedru valodā, lai nodrošinātu plašāku pieejamību interesentiem visās projekta dalībvalstīs.

Semināru tēmas:

1. Ievads aprites ekonomikā - kas, kā un kāpēc? https://www.youtube.com/watch?v=BnBdAlqcDjk

2. Aprites ēdienkartes plānošana

https://www.youtube.com/watch?v=2xyDW6woxIs

3. Atkritumu rašanās novēršana un samazināšana

https://www.youtube.com/watch?v=H0oDrV2Q8Hc

4. Ilgtspējas mārketings un komunikācija

https://www.youtube.com/watch?v=QPI-pB53jOY

 

Lai iespējotu subtitrus un mainītu valodu YouTube platformā, lūdzu, sekojiet šiem vienkāršajiem soļiem:

1. Atveriet vēlamo video.

2. Video atskaņotāja apakšējā joslā atrodiet ikonu "CC" (Closed Captions jeb slēgtie paraksti).

3. Noklikšķiniet uz šīs ikonas, lai ieslēgtu subtitrus.

4. Blakus "CC" ikonai atrodas zobrata ikona. Noklikšķiniet uz tās.

5. Izvēlieties "Subtitri/CC".

6. No pieejamo valodu saraksta izvēlieties vēlamo (latviešu, somu vai zviedru).

 

Aicinām visus interesentus, īpaši restorānu nozares pārstāvjus, izmantot šo iespēju un noskatīties seminārus sev ērtā laikā. Vebināri sniedz vērtīgu informāciju par aprites ekonomikas principu ieviešanu, kas var palīdzēt uzņēmumiem kļūt ilgtspējīgākiem un konkurētspējīgākiem.

Paldies visiem dalībniekiem un lektoriem par ieguldījumu šī izglītojošā satura radīšanā! Kopā mēs varam veicināt pozitīvas pārmaiņas restorānu nozarē.

Projekta "Ce4Re" mērķis ir veicināt aprites ekonomikas principu ieviešanu Centrālā Baltijas jūras reģiona restorānu nozarē, izstrādājot kopīgus risinājumus un apmainoties ar zināšanām starp Somijas, Zviedrijas un Latvijas ekspertiem un restorānu pārstāvjiem. Projekts risina tādas problēmas kā resursu pārmērīgs patēriņš, atkritumu rašanās un CO2 izmešu palielināšanās, veicinot ilgtspējīgu praksi un inovācijas nozarē.

Vairāk informācijas par projektu "Ce4Re" un tā aktivitātēm atrodama projekta mājaslapās: https://ej.uz/ce4rehttps://centralbaltic.eu/project/ce4re/

Lai palīdzētu iedzīvotājiem virzīties ceļā uz savas daudzdzīvokļu mājas atjaunošanu, kopš šī gada aprīļa Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) teritorijā darbojas Vidzemes EnergoGids. Tas ir bezmaksas informatīvais atbalsta punkts, kas piedāvā iespēju iedzīvotājiem gan klātienē, gan attālināti satikties ar energoefektivitātes ekspertu un uzdot savu jautājumu par ēkas atjaunošanas soļiem.

Konsultācijas iedzīvotājiem sniedz Dace Pastva, eksperte daudzdzīvokļu ēku jautājumos, un tām var pieteikties, zvanot uz tālruni 26675337 vai rakstot uz e-pastu dace.pastva PIE vidzeme PUNKTS lv. Šobrīd klātienes tikšanās notiek Cēsīs, Bērzaines ielā 5, vai Valmierā, Purva ielā 12a (Vidzemes plānošanas reģiona telpās). Iepriekš vienojoties, konsultāciju norises vieta var būt arī citviet Vidzemē.  

“Kopš aprīļa ir notikušas vairāk nekā 15 konsultācijas gan attālināti, gan klātienē. Visbiežāk iedzīvotāji jautā par dokumentācijas sagatavošanu, lai pretendētu uz ALTUM atbalstu, kā arī par ēkas energoefektivitātes novērtējumu jeb energoaudita pārskatu. Tas ir būtisks dokuments, lai novērtētu ēkas vājākās vietas siltumnoturībā, kā arī aprēķinātu ēkas siltuma bilanci un izveidotu īstenojamo pasākumu plānu ēkas atjaunošanai. Šī brīža lielākais izaicinājums ir spēt iedrošināt iedzīvotājus, ka var dzīvot siltāk un ka mūsu mājas ir tā vieta, par kuru jārūpējas.  Par to, kādi ir daudzdzīvokļu ēku atjaunošanas soļi, aicinu jautāt man - Jūsu Vidzemes EnergoGidam!” iedrošina Dace Pastva.

Līdztekus individuālām konsultācijām, VPR komanda kopā ar Vidzemes EnergoGidu dodas pie iedzīvotājiem no daudzdzīvokļu ēkām, kurām ar Interreg Baltijas jūras reģiona programmas projekta “RenoWave” atbalstu tika sagatavots energoaudits. Sarunas ar ēku iedzīvotājiem ir notikušas Madonas novada Mārcienas pagastā, Limbažu novada Puikules pagastā un Cēsu pilsētā. Tajās piedalās gan dzīvokļu īpašnieki, īrnieki, gan arī mājas apsaimniekotāji un biedrību pārstāvji. Sarunu laikā energoauditors izklāsta šo ēku energoauditu rezultātus, kā arī VPR komanda veido diskusiju par aktuālajām problēmām ēkā, tās tehnisko stāvokli un citiem izaicinājumiem, ar kuriem ikdienā saskaras mājas iedzīvotāji, piedāvājot labākos risinājumus un citus praktiskus ieteikumus.

 

Mitrums, pelējums, plaisas sienās, ūdens krāšanās pagrabstāvos un bēniņos, nevienmērīga iekštelpu temperatūra apkures sezonas laikā – ir tipiskākās problēmas, kas tiek minētas sarunu laikā. Vairums iedzīvotāju atzīst, ka šobrīd vēlas atjaunot māju ne tikai, lai tā izskatītos labāk, bet arī, jo atjaunošana kļuvusi par steidzamu nepieciešamību. Ēkas noveco, veicot regulārus remontdarbus avārijas stāvokļu novēršanai, tās kļūst aizvien sarežģītāk un dārgāk apsaimniekot.

Šī gada laikā plānotas vēl vairākas tikšanās ar ēku iedzīvotājiem, apsaimniekotājiem, pašvaldību speciālistiem un ekspertiem, lai kopīgās sarunās izprastu namu atjaunošanas nepieciešamību un piemērotākos risinājumus. Nākamās klātienes tikšanās ar Vidzemes EnergoGidu notiks 3. jūlijā Gulbenē, Oskara Kalpaka ielā 60, plkst. 18.00. Savukārt 10. jūlijā ap plkst. 18.00 Varakļānos (norises vieta vēl tiks precizēta). Šīm sarunām aicināti pievienoties iedzīvotāji un interesenti arī no citiem pagastiem un novadiem.  

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai Facebook lapā https://www.facebook.com/VidzemesEnergoGids un www.vidzeme.lv.  

Par “RenoWave” projektu:

Projekta “Vienas pieturas aģentūras paplašinātais modelis, lai palielinātu daudzdzīvokļu ēku fonda renovāciju Baltijas jūras reģionā” (RenoWave) galvenais mērķis ir veicināt daudzīvokļu ēku atjaunošanu Baltijas jūras reģiona valstīs, izveidojot informatīvos atbalsta punktus - vienas pieturas aģentūras. Informatīvā atbalsta punkta uzdevumi ir sniegt informāciju un konsultācijas par daudzdzīvokļu ēkas energoefektivitātes paaugstināšanas iespējām, ēkas atjaunošanas iespējām un turpmāko apsaimniekošanu pēc paveiktajiem darbiem.

Latvijā projektu “RenoWave” īsteno Vidzemes plānošanas reģions un Baltijas Vides Forums. Tas tiek ieviests Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2021.-2027. gadam ietvaros ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu. Vairāk informācijas par projektu šeit.

Jautājumiem: Eva Meijere, projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, e-pasts: eva.meijere PIE vidzeme PUNKTS lv

Informāciju sagatavoja: Baiba Šelkovska, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, e-pasts: baiba.selkovska PIE vidzeme PUNKTS lv