Arhīva kalendārs

« May 2016 »
MonTueWedThuFriSatSun
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Piektdien, 27. maijā koncertzāle “Cēsis” savu divu gadu pastāvēšanas gadadienu un sezonas noslēgumu atzīmēs ar Latvijas Nacionālās operas zvaigžņu koncertu, kurā skanēs skaistākās mīlas ārijas no pasaulslavenām operām un mūzikliem.

Svētku nekad nevar būt par daudz, tāpēc koncertzāle “Cēsis” arī šogad iecerējusi savu dzimšanas dienu atzīmēt ar krāšņu un skaistu koncertu saviem uzticamajiem klausītājiem. Par tradīciju veidojas iecere koncertzāles jubileju atzīmēt tieši ar opermūziku. Latvijas Nacionālās operas solistu Ilonas Bageles, Kristīnes Gailītes, Evijas Martinsones, Dināras Rudānes, Ingas Šļubovskas-Kancēvičas, Mihaila Čuļpajeva, Jura Jopes, Kalvja Kalniņa, Riharda Mačanovska un Riharda Millera izpildījumā skanēs mūzika, kas veltīta mīlestībai. Koncerta pirmajā daļā dzirdēsim itāļu un franču klasikas un romantisko mūziku - izcilākos operu duetus un ārijas. Savukārt, otrajā daļā klausītājus priecēs fragmenti no operetēm un mūzikliem.

Koncertam krāšņumu piešķirs Latvijas Nacionālās operas orķestris Andra Veismaņa vadībā un īpašais viesis būs mazais brīnumbērns – vijolnieks Daniils Bulajevs.

Koncertzālē “Cēsis” aizvadīta mākslas notikumiem bagāta otrā sezona. Apmeklētājiem bijusi iespēja dzirdēt tādu pasaulē atzītu mākslinieku kā vijolnieka Gidona Krēmera un orķestra Kremerata Baltica sniegumu jūnija festivāla koncertos, čellistu Marko Ilonena un Nikolasa Alšteta spēli koncertzāles jaunradītajā čellu festivālā “Čello Cēsis”, basbaritona Egila Siliņa un pianista Māra Skujas unikālo koncertprogrammu, kurā dziedātājs pirmo reizi dziedāja pilnu latviešu vokālās lirikas programmu, pianista Reiņa Zariņa neaizmirstamo solo koncertu un daudzus citus spilgtus muzikālus notikumus. Vairāki pagājušajā gadā koncertzālē “Cēsis” izskanējušie koncerti tika nominēti Lielajai mūzikas balvai, par ko esam ļoti gandarīti.

Vislielākais paldies par aizvadīto sezonu ir mūsu publikai, jo tieši tā, novērtējot piedāvāto programmu, dāvā koncertzālei dzīvīgumu, motivē paplašināt redzesloku un veidot arvien jaunus un raksturos dažādus projektus.

"Mūzika ir tas neizsīkstošs avots, kas skar cilvēka garīgo pasauli. Tā spēj ikvienam sniegt emocionālu pārdzīvojumu, kas bagātina sajūtu pasauli. Mūsu tehnoloģiju pārsātinātajā laikmetā cilvēki meklē veidus, kā rast līdzsvaru ikdienas straujajā ritmā, un ar ko veldzēt savu dvēseli. To redzam arī mūsu koncertzāles apmeklētāju tūkstošos – tiekšanos pēc īstām, patiesām vērtībām,” vērtē koncertzāles “Cēsis” programmu direktore Inese Zagorska.

Vidzemes koncertzāle “Cēsis” durvis apmeklētājiem vēra 2014. gada 31. maijā kā otrā Latvijas reģionālā koncertzāle – gadu pēc savas vecākās māsas Latgales vēstniecības “Gors”.

 

Informāciju sagatavoja:

Egija Saļņikova

Koncertzāles “Cēsis”

Mārketinga un komunikācijas vadītāja

E-pasts: egija.salnikova PIE cesukoncertzale PUNKTS lv

Tālr.: +371 26171151

Jau šo sestdien, 28. maijā, Alūksnē uz kopīgiem svētkiem pulcēsies 72 kori un 24 pūtēju orķestri no Vidzemes un Latgales, kopumā vairāk nekā 2500 dziedātāji un mūziķi.

Svētku dalībnieku pulkā būs kori no Aizkraukles, Alūksnes/Balvu/Gulbenes, Bauskas, Cēsu, Daugavpils, Saldus, Jelgavas, Jēkabpils, Ogres, Pierīgas, Rēzeknes/Ludzas, Rīgas, Siguldas, Talsu, Valmieras/Valkas un pat Ventspils/Kuldīgas koru apriņķiem. Savukārt pūtēju orķestru pulkā būs 14 kolektīvi no Vidzemes – Smiltenes, Alūksnes, Inčukalna, Cēsīm, Valmieras, Limbažiem, Gulbenes, Birzgales, Strenčiem, Rūjienas, Lejasciema, Salaspils un Cesvaines, kā arī 10 pūtēju orķestri no Latgales reģiona – Balviem, Rēzeknes, Preiļiem, Krustpils, Dekšāres, Kārsavas, Jēkabpils, Ludzas un Maltas.

Vairāki pūtēju orķestri pirms gājiena muzicēs ielu koncertos pilsētā. Tā pulksten 16.00 pie Alūksnes Jaunās pils muzicēs Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris. No pulksten 16.30 laukumā pie administratīvās ēkas Dārza ielā muzicēs Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris, Tirgotāju ielā (blakus “Narvesen” kioskam) – Strenču pūtēju orķestris, skvērā Lielā Ezera ielā – Jēkabpils Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris “Vitamīns”. Divi pūtēju orķestri - “Signāls” un “Cēsis” klausītājus priecēs, muzicējot pie veikala “Maks”, savukārt pūtēju orķestris “Krustpils” spēlēs pie Pilssalas tilta, bet Pilssalā – Gulbenes kultūras centra pūtēju orķestris.

Pulksten 17.30 svētku dalībnieki dosies gājienā no Dārza ielas uz Pilssalas estrādi, kur pulksten 18.00 sāksies koncerts “Uguns sirdī kursies tev”. Svētku dalībnieku gājiens uz Pilssalu dosies pa Dārza, Tirgotāju, Lielā Ezera, Pils, Ojāra Vācieša un Pilssalas ielu. Svētku dalībnieku gājienu pavadīs arī vairāk nekā 30 motociklisti no visas Latvijas, tradicionāla motociklistu brālības pasākuma “Rullē ar Roli” dalībnieki, kuri par savu saieta vietu šajā vasarā izvēlējušies Alūksni. Aicinām alūksniešus gājiena maršrutā sveikt svētku dalībniekus!

Svētku koncertā līdz ar koriem un pūtēju orķestriem piedalīsies Latvijas Nacionālās operas un baleta soliste Marlēna Keine, komponists Jānis Lūsēns (taustiņi), Jānis Lūsēns juniors (basģitāra), Rihards Goba (ģitāra), Harijs Gūtmanis (sitamie instrumenti), deju kolektīvs “Enku drenku”. Svētku koncertu vadīs Latvijas Nacionālās operas un baleta solists, aktieris Juris Jope un Dailes teātra aktrise Ieva Segliņa. Viņu izpildījumā skanēs arī dzejnieka Ojāra Vācieša brīnišķīgā dzeja.

Kori un pūtēju orķestri muzicēs gan kopā, gan atsevišķi. Visi svētku koncertam izvēlētie skaņdarbi ir emocionāli nozīmīgi un apliecina mīlestību pret savu tēvzemi – Latviju. Tā koru un orķestru kopīgā priekšnesumā izskanēs K. Baumaņa “Dievs, svētī Latviju”, J. Mediņa un V. Plūdoņa “Tev mūžam dzīvot, Latvija!”, Ē. Ešenvalda un A. Cīruļa “Aicinājums”. Kori skandēs tādus skaņdarbus kā L. Garūtas “Mūsu Tēvs”, M. Brauna un Raiņa “Saule, Pērkons, Daugava”, E. Dārziņa un Raiņa “Lauztās priedes”, J. Lūsēna un M. Zālītes “Sapnis un mīlestība”, M. Brauna un J. Petera “Mīla ir kā uguns”, J. Lūsēna un I. Zanderes “Rieta lūgšana”, latviešu tautas dziesmu apdares un citi skaņdarbi.

Savukārt Latgales un Vidzemes pūtēju orķestri koncerta apmeklētājus priecēs ar atsevišķām programmām, atskaņojot J. Ivanova, P. Butāna, R. Paula, A. Baloža un G. Ordelovska skaņdarbus.

Pēc koncerta, pulksten 21.00, Pilssalā visi aicināti uz šīs vasaras pirmo zaļumballi, kurā par deju mūziku rūpēsies Smiltenes kultūras centra pūtēju orķestris “Smiltene” un grupa “Galaktika”. Ieeja gan uz koncertu, gan zaļumballi būs bez maksas.

Svētkus organizē Alūksnes novada pašvaldība un Latvijas Nacionālais kultūras centrs, atbalsta Vidzemes plānošanas reģions un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 

Informāciju sagatavoja:

Evita APLOKA,

Alūksnes novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālruņi: 64381502; 26646749

www.aluksne.lv