Arhīva kalendārs

« August 2015 »
MonTueWedThuFriSatSun
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Līdz 1.septembrim Valmieras muzeja Izstāžu namā ir skatāma Kuldīgas mākslinieces Ivetas Brences personālizstāde „Atspiedums stiklā”.

Iveta Brence ir Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas skolotāja, tautas tēlotājas mākslas studijas „Kuldīgas Palete” vadītāja un biedrības „Mākslas centrs „Pēda”” dibinātāja, priekšsēdētāja.

Māksliniece ir ieguvusi Liepājas Lietišķās mākslas koledžas diplomu – mākslinieks- meistars ādas apstrādes mākslā, „Zeļļa diplomu” – ādas apstrādes amata zellis, Latvijas Mākslas akadēmijas diplomu – bakalaura grāds vizuāli plastiskajā, stikla mākslā, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas diplomu – humanitāro zinātņu maģistra grāds vizuāli plastiskajā, stikla mākslā.

Tāpat I. Brence ir piedalījusies dažādās izstādēs Latvijā un ārvalstīs (Lietuvā, Igaunijā, Čehijā, Nīderlandē, Krievijā, Baltkrievijā, Vācijā, Azerbaidžānā, Norvēģijā), simpozijos (Latvijā, Lietuvā, Polijā, Ukrainā, Ungārijā, Vācijā, Krievijā, Luksemburgā), kā arī semināros un projektos (Latvijā, Lietuvā, Vācijā, Polijā, Somijā, Francijā).

Pieredzes bagātā māksliniece ir saņēmusi diplomu „Kuldīgas novada Gada balva kultūrā 2012” nominācijā „Jaunrade un inovācijas kultūrā 2012”.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Justīne Deičmane

Valmieras pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas

sabiedrisko attiecību speciāliste

Mob. tālr.: 26186068

1. augustā Valkas brīvdabas estrādē jau otro gadu klausītājus priecēja Melodiskās mūzikas svētki “Vilciens Rīga – Valka”. Koncerta klausītāji varēja izbaudīt dažādu žanru mūziku – popu, roku, šlāgeri un kantrī!

Svētkos uzstājās “Mākoņstūmēji”, “Sestā Jūdze”, Jāņa Lūsēna muzikālā apvienība “Promenāde” ar lielisku estrādes duetu – Anmary un Uģi Rozi un leģendārā grupa “Bumerangs”. Mūzikas svētkus iesildīja daudzsološās jauniešu grupas – “Solīda kompānija”, Kārķu jauniešu grupa, “Skyway” un starptautiskā konkursa „Bordertown Beat” uzvarētāja Viktorija Jansone.

Par pasākuma gaisotni rūpējās atraktīvā radio un TV personība Ēriks Loks. Sarunās piebiedrojās arī grupas “Bumerangs” līderis un melodiskā mūzikas raidījuma “Vilciens Rīga – Valka” vadītājs Vents Armands Krauklis.

“Arī šogad mākslinieciskais līmenis svētkos bija augsts, priecēja, ka varējām vienā vakarā apvienot dažādu žanru mūziku dažādām gaumēm. Īpašu muzikālo baudījumu koncertā sniedza Jāņa Lūsēna muzikālā apvienība “Promenāde” . Komponists J.Lūsēns izteica atzinīgus vārdus gan par koncertu, gan par īpašo auru Valkas brīvdabas estrādē.

Esmu dzirdējis iebildumus par to, ka šajos svētkos klausītāji nevēlas dzirdēt jauniešu grupas. Tomēr uzskatu, ka jaunajiem ir jāļauj spēlēt uz lielās skatuves un tiem, kuri nevēlas tās klausīties, ir iespēja nākt uz koncertu vēlāk.

Kopumā svētki izdevušies,” atzina Valkas novada domes priekšsēdētājs un pasākuma idejas autors V.A.Krauklis.

 

Informāciju sagatavoja:

Gundega Veinberga

Valkas novada domes priekšsēdētāja sekretariāta sekretāre

 

Šogad Valmieras pilsētas svētkos „Valmiera virmo!”, kas norisināsies no 6. līdz 8.augustam, aktīvi iesaistīsies arī Valmieras muzejs, piedāvājot divas krāšņas aktivitātes – bilžu un tērpu izrādi „Pils mistērijas” un tradicionālo svētku tirdziņu ar pasākumu „Svētki pilī”.

Pils mistērijas

Ceturtdien, 6.augustā, plkst.23.00 Valmieras muzejs piedāvās skatītājiem bilžu un tērpu izrādi „Pils mistērijas”. Viduslaiku Eiropā mistērijas radās kā teātra un dramaturģijas forma, kas attīstījās no izrādēm, ko baznīcās uzveda garīdznieki. Sākotnēji mistērijas izrādīja reliģisku svētku laikā, taču ar laiku tās sāka spēlēt arī citās dienās. Tās tika uzvestas vienkāršā tautas valodā, un katrai izrādei tika izvēlēts noteikts temats. Viduslaikos izrādēs nereti piedalījās aptuveni 300 aktieru no dažādiem sociāliem slāņiem. Mistērijas veidošanu pārraudzīja spēles vadītājs, kurš bija atbildīgs par dekorācijām, lomu sadalījumu, rekvizītiem utt.

Valmieras pilsētas svētkiem muzejs izveidojis stāstu par Valmieras pili, par cilvēkiem, kuri dzīvojuši pilsētā. Cilvēku dzīve laiku griežos tiks parādīta ar vēsturisko tērpu palīdzību. „Pils mistērijas” stāstīs par cilvēku ģērbšanās paradumiem no 9. līdz 20.gadsimtam. Neskatoties uz to, ka Valmiera gadsimtus atpakaļ bija tikai tāda maza pilsētiņa Eiropas krustcelēs, modes tendences šeit bija tādas pašas kā citur pasaulē. 9.-12.gadsimta seno baltu tērpu paraugi saglabājušies arheoloģiskajos materiālos. 13.gadsimtā krustneši atnesa audumus un modes tendences no Eiropas un Austrumiem. 14., 15.gadsimtā tērpu stili un audumi ceļoja kopā ar Hanzas tirgotājiem. 16.gadsimtā par Renesanses modes izplatītāju kļuva reformācija, kurā bija aktīvi iesaistīta arī Valmiera. Modi vairs nediktēja dižciltīgie, bet tirgotāju ģildes un amatnieku cunftes. 17. un 18.gadsimts tērpu vēsturē bija darinātāju prasmju un talanta augstākā izpausme. Sekoja laiks, kad mode atgriezās pie antīkām vērtībām. 19.gadsimta sākumā Valmierā, tāpat kā visur pasaulē, sajūsminājās par vēsturiskiem romāniem par daiļām dāmām un galantiem bruņiniekiem. Romantiskā jūsma izpaudās arī valmieriešu tērpos. Gadsimta beigās Valmierā sāka kursēt vilcieni, bet tikai retais šodien zina, ka braukšana ar vilcienu atstāja lielu iespaidu uz modi, jo ar pārmērīgi kuplajiem svārkiem dāmas nevarēja iekāpt vagonos. 20.gadsimtā mode mainījās nevis pa simtgadēm, bet pa desmitgadēm. Tai sekoja līdzi arī Valmiera, un to apliecina fotogrāfijas muzeja krājumā.

„Pils mistērijas” būs stāsts par gadsimtu elpu, kas no Eiropas un pasaules atnesa izmaiņas valmieriešu apģērbā un dzīvē. Jo stāsts par tērpu ir arī stāsts par ceļojumiem, sociālo statusu, manierēm, mūziku, dejām, kosmētiku un sadzīvi.

 

Piektdien, 7.augustā, muzejs bez maksas piedāvās aplūkot trīs izstādes Izstāžu namā un apmeklēt ekspozīciju Vecajā aptiekā un Maršnera namā. Valmieras muzejam būs mainīts darba laiks, līdz ar to 7.augustā apmeklētājiem tas būs atvērts no plkst.13.00 līdz 20.00.

Svētki pilī

Sestdien, 8.augustā, no plkst.9.00 līdz 16.00 muzejnieki rīkos tradicionālo amatnieku gadatirgu. Pulcēsies amatu meistari un mājražotāji no Vidzemes un citiem Latvijas novadiem. Savukārt pils teritorijā darbosies laukums „Svētki pilī”.

Svētki viduslaiku pilī nozīmēja tirgošanos, mūziku, atrakcijas un spēles, greznus tērpus un pieņemšanu pie pils saimniekiem. Arī mūsu „pils svētkos” laukumā būs iespējams tirgoties, piedalīties veiklības demonstrējumos, pielaikot vēsturiskos tērpus un tajos fotografēties. Zīlnieces zīlēs, bet āksts jokosies. Ģimenēm piedāvāsim spēlēt šodien zināmas spēles, kas nāk no viduslaikiem. Visu tirgus laiku Izstāžu nama cokolstāvā darbosies izstāde „Lelles, lellītes. Spēles, spēlītes.” Būs iespējas baudīt atspirdzinājumus, degustēt un pašiem izmēģināt roku dažādās darbnīcās. Laukumā darbosies piparkūku glazēšanas darbnīca, tējas paviljons, sviestmaižu darbnīca, mandalu darbnīca, viduslaiku kosmētikas salons mazām princesēm, kā arī vārīsies „karaļa zupa”. Savus labumus piedāvās arī beķeri, miesnieki, siernieki, kalēji, audēji, kocinieki un podnieki. Savukārt no plkst.12.00 līdz 13.00 būs iespēja paviesoties pie pilskunga un pilskundzes audiencē.

 

Informāciju sagatavoja:

Justīne Deičmane

Valmieras pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas

sabiedrisko attiecību speciāliste

Mob. tālr.: 26186068