Arhīva kalendārs

« December 2018 »
MonTueWedThuFriSatSun
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Smiltenē  reģistrēta Sociālo pakalpojumu aģentūras struktūrvienība - Vidzemes reģiona ģimeņu atbalsta  centrs "Smiltene". Līdz ar jaunās struktūrvienības darbību, paplašinās pakalpojumu klāsts Smiltenes novada bērnu un ģimenes atbalsta centrā, kur audžuģimenes, viesģimenes, aizbildņi un adoptētāji varēs saņemt psiholoģisku atbalstu un praktisku palīdzību.

Smiltenes novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Aurika Zīvere ir  gandarīta, ka šāds centrs ir reģistrēts tieši Smiltenes novadā,  arī Smiltenes novada audžuģimenes atzīst, ka Smiltene ir ļoti piemērota vieta pakalpojumu saņemšanai,  šādu viedokli paudušas arī apkārtējo novadu audžuģimenes. 

Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrs veiks LR Labklājības ministrijas deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu - nodrošināt valsts atbalstu ārpusģimenes aprūpes pakalpojumu sniegšanā, veicinot bez vecāku gādības palikušu bērnu labklājību, drošību, patstāvību, kā arī audžuģimeņu, jo īpaši specializēto audžuģimeņu, adoptētāju, aizbildņu, viesģimeņu skaita pieaugumu Smiltenes un kaimiņu novados.

Atbalsta centra uzdevums būs piesaistīs jaunas audžuģimenes, nodrošināt to apmācību, sniegt bāriņtiesā psihologa atzinumus, nodrošināt psihologa, jurista, sociālā darbinieka un citu piesaistīto speciālistu atbalstu, izstrādāt un īstenot audžuģimenes atbalsta un tajā ievietotā bērna individuālās attīstības plānu, nodrošināt psihosociālo atbalstu audžuģimenēm un specializētajām audžuģimenēm, tai skaitā ģimenē ievietotajam bērnam, organizēt audžuģimenē ievietotu bērnu saskarsmi ar savu bioloģisko ģimeni, nodrošināt sadarbību ar bāriņtiesām, sociālajiem dienestiem, atbalsta centriem un citām iestādēm, kā arī pamatojoties uz noslēgtajām vienošanām ar audžuģimenēm izmaksāt atlīdzības par specializētās audžuģimenes pienākumu pildīšanu un vienreizēju kompensāciju izmaksu par mājokļa iekārtošanu.

Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrs atradīsies Galdnieku ielā 10, Smiltenes novada bērnu un ģimenes atbalsta centra telpās un tā darba laiks būs katru darba dienu no pulksten 9:00 līdz 17:00. Atbalsta centrā pastāvīgi tiks nodarbināti 4 speciālisti, kā arī vajadzības gadījumā tiks piesaistīti citi speciālisti, kas palīdzēs ārpusģimenes aprūpē esošajiem bērniem integrēties ģimenē un uzlabot garīgās vai fiziskas veselības stāvokli. Finansējums ārpusģimenes aprūpes atbalsta centra darbībai paredzēts no valsts budžeta līdzekļiem.

Šā gada 17. decembrī plkst. 14.00 notiks  svinīga Vidzemes reģiona ārpusģimenes aprūpes atbalsta centra "Smiltene" atklāšana. Tāpat ikviens interesents no 17.decembra līdz 16.janvārim  ir aicināts apmeklēt Smiltenes pilsētas Kultūras centrā, Gaujas ielā 1, fotomākslinieka Valtera Poļakova fotogrāfiju izstādi "Izaugt ģimenē". 30 lielformāta darbos tverti mirkļi audžuģimeņu un aizbildņu dzīves dažādībā un pieredzē, bērnu smieklos un skumīgākos brīžos. Vairāk par fotoizstādi šeit.

2018.gada 1.jūlijā spēkā stājās grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā, kā arī Audžuģimenes noteikumi un Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centra noteikumi, kuri paredz, ka Latvijā sāk darboties speciālās audžuģimenes un Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centri. Šobrīd LR Labklājības ministrija ir reģistrējusi 13 atbalsta centrus. Labklājības ministrijas mājas lapā ir pieejama centru interaktīvā karte, skatīt zemāk.

Papildus informācija:
Aurika Zīvere,
Smiltenes novada bāriņtiesas priekšsēdētāja,
mob. tālr. 26603348,
e-pasts: aurika.zivere PIE smiltene PUNKTS lv

Informāciju sagatavoja,
Marita Mūze
Sabiedrisko attiecību speciāliste
E-pasts: prese PIE smiltene PUNKTS lv;
Mob.tel. 28334474
www.smiltene.lv

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) organizētajā konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” galveno titulu un 30 000 eiro balvu ieguvusi Olaines novada pašvaldība. Savukārt 15 000 eiro balvu saņēma un 1. vietu deviņu republikas pilsētu pašvaldību grupā izcīnīja Daugavpils pilsētas pašvaldība, 21 reģionālas nozīmes attīstības centra novadu pašvaldību grupā – Preiļu novada pašvaldība un 89 novadu pašvaldību grupā – Ikšķiles novada pašvaldība.

Visas konkursā piešķirtās naudas balvas paredzētas izmantošanai atbalsta pasākumu un pakalpojumu nodrošināšanai vai vides veidošanai ģimenēm ar bērniem.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards uzsver: “Daudzbērnu ģimenes ir tās, kas patlaban un arī nākotnē veicinās Latvijas tautas reālu pastāvēšanu un nacionālo vērtību saglabāšanu. Tieši tādēļ ir tik būtiski valsts un pašvaldību līmenī rūpēties par to, lai ikvienam iedzīvotājam būtu pieejams gan finansiāls, gan arī morāls atbalsts visdažādākajās izteiksmēs, tostarp pieejama infrastruktūra, atvieglojumi ģimenēm dažādiem pakalpojumiem – transportam, ēdināšanai, izglītībai, veselībai –, kvalitatīvas mācību iestādes, kā arī brīvā laika pavadīšanas iespējas: parki, bērnu rotaļu laukumi un dažādas aktivitātes.”

Starp konkursa finālistēm Olaines novada pašvaldība izcēlās ar šajā gadā ieguldīto infrastruktūrā un palielināto bērna piedzimšanas pabalstu, kas ir viens no augstākajiem Latvijā, – 300 eiro. Šajā novadā ir arī vislielākais atbalsts bērnu auklēm un maksas ziņā ļoti pieejama interešu un profesionālās ievirzes izglītība. Olaines novads ir viena no pašvaldībām ar lielāko bērnu rotaļu laukumu skaitu Latvijā – 79, un šeit tiek ieviestas jaunas atbalsta formas daudzbērnu ģimenēm. Par citām priekšrocībām ģimenēm ar bērniem iespējams uzzināt vietnē www.vietagimenei.lv/salidzini.

“Šis konkurss ir ne tikai iespēja izcelt labākos piemērus un no tiem mācīties, bet arī pašvaldībām apzināt un domāt, kā uzlabot informācijas apriti un saviem iedzīvotājiem izstāstīt, ko pašvaldība piedāvā ģimeņu labklājībai. Bieži vien, ikdienā darbojoties savā nozarē, neaizdomājamies, ka mums pašsaprotamas lietas nav zināmas iedzīvotājiem, ja par tām nerunā. Turklāt vairāku pašvaldību pārstāvji atzina, ka, apkopojot nepieciešamos datus iesniegšanai konkursā, paši bijuši pārsteigti, cik daudz iespēju un atbalsta pieejams ģimenēm ar bērniem viņu pašvaldībā,” stāsta VARAM Reģionālās politikas departamenta direktors un konkursa vērtēšanas komisijas vadītājs Raivis Bremšmits.

R. Bremšmits, paužot gandarījumu par pašvaldību mobilizēšanos konkursam, vienlaikus arī norāda, ka šādai aktivitātei – informācijas regulārai apkopošanai, pašvaldību savstarpējai salīdzināšanai un pieredzes apmaiņai, iedzīvotāju viedokļu uzklausīšanai pakalpojumu pilnveidošanā un jaunu risinājumu ieviešanai – vajadzētu būt ierastai praksei, tādējādi rūpējoties par saviem pašvaldības iedzīvotājiem.

No visām pašvaldībām, kas šogad piedalījās konkursā, nomināciju “Pašvaldība ar lielāko jaundzimušo skaitu un būtisku atbalstu tiem” saņēma Ķekavas novada pašvaldība, nominācijā “Goda ģimeņu pašvaldība” uzvarēja Madonas novada pašvaldība, bet nominācijā “Pašvaldība ar lielāko izaugsmi” laurus plūca Līgatnes novada pašvaldība. Atbilstoši konkursa nolikumam katra pašvaldība balvā ieguva 5000 eiro.

Konkursa komisija vērtēšanas laikā izvirzīja arī papildu nominācijas, īpaši izceļot piecas pašvaldības par būtisku ieguldījumu un kopsummā piešķirot tām 21 000 eiro. Alūksnes novada pašvaldība tika atzinīgi novērtēta par programmas “Draudzīga vieta bērnam” attīstību Latvijā, Jēkabpils pilsētas pašvaldība par ieguldījumu darbā ar jauniešiem, Ozolnieku novada pašvaldība par ieguldījumu jauniešu izaugsmes veidošanā Teteles pamatskolā, Siguldas novada pašvaldība par inovatīvu pieeju ģimenei draudzīgas vides un iespēju nodrošināšanā, savukārt Jūrmalas pilsētas pašvaldība par ieguldījumu ģimenēm veselīgas un radošas pilsētas attīstībā.

Konkursa lieldrauga SIA “Jūrmalas Mežaparki” balva 3000 eiro vērtībā jauna rotaļu laukuma iegādei un uzstādīšanai tika piešķirta Ludzas novada pašvaldībai, savukārt “Omniva” simpātijas balvu – 200 atlaižu kodus 99% apmērā sūtījumiem ar pakomātu Baltijā – saņēma Alūksnes novada pašvaldība. Konkursa finālistes un uzvarētājas dažādās nominācijās ieguva arī balvas no konkursa atbalstītājiem.

Atgādinām, ka līdz ar iedzīvotāju balsojuma un komisijas vērtējuma apkopošanu otrajā kārtā iekļuva deviņas pašvaldības – Daugavpils, Jēkabpils un Jūrmalas pilsētas pašvaldība, Alūksnes, Ikšķiles, Olaines, Ozolnieku, Preiļu un Siguldas novada pašvaldība. Otrās kārtas ietvaros vērtēšanas komisija apmeklēja visas finālpašvaldības, lai klātienē novērtētu un pārliecinātos, cik draudzīgas ģimenēm ar bērniem tās ir. Ar pašvaldību prezentācijām var iepazīties vietnē www.vietagimenei.lv. 

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” norisinās jau otro gadu ar mērķi izcelt labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm. Ir izveidota funkcionējoša un viegli pārskatāma tīmekļvietne, kurā ikviens var iepazīties ar pilnu informāciju par pašvaldībās pieejamajām daudzveidīgajām iespējām, piedāvājumiem un atbalstu ģimenēm ar bērniem. Dati tiek iegūti no pašvaldību iesūtītās informācijas.

2017. gadā uzsāktā VARAM iniciatīva “Ģimenei draudzīga pašvaldība” šāgada jūnijā saņēma Eiropas Daudzbērnu ģimeņu asociācijas starptautisku novērtējumu – galveno balvu kategorijā “Nacionālās valdības iniciatīva” par ieguldīto darbu ceļā uz ģimenēm draudzīgu valsti.

Konkursa lieldraugi: SIA “Jūrmalas Mežaparki” un plašākais pakomātu tīkla nodrošinātājs Baltijā “Omniva”. Konkursa atbalstītāji: Latvijas vecāku organizācija “mammamuntetiem.lv”, CSDD Rīgas Motormuzejs, mobilo sakaru operators laimīgām ģimenēm “Amigo”, starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība “BT 1”, vietējais veikalu tīkls “top!”, lielākais saldumu ražotājs Baltijā “Laima” un ģimenes uzņēmums “ViKrEm”.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Vārpiņa
VARAM
Reģionālās politikas departamenta vecākā eksperte, e-pasts: ilze.varpina PIE varam.gov PUNKTS lv

Papildu informācija:
Ieva Lazdiņa       
NORDS PORTER NOVELLI
projektu vadītāja
Tel.: +371 26158480,                                    e-pasts: ieva.lazdina PIE porternovelli PUNKTS lv