Arhīva kalendārs

« July 2023 »
MonTueWedThuFriSatSun
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Sestdien, 22. jūlijā, Ērmaņu muižā tiks izdejota ikgadējā Danču Etnonakts. Danču vadošie mūziķi – folkloras kopa "ABRA" no Līgatnes.

Plkst. 17.00 sāksies seminārs par latviešu tautas mūzikas instrumentiem. Par tiem stāstīs, tos rādīs un to skanējumu demonstrēs izcilais tautas mūzikas instrumentu būvnieks Eduards Klints. Eduarda prasmīgās rokas spēj uzburt visdažādākās stabules, taures un flautas, dūdas, kokles, pūšļa vijoles, ģīgas un celma bungas. Teju katrā tautas muzikantu saietā atradīsies kāds viņa darināts mūzikas instruments. Ja senos aprakstos tiktu uziets neparasts instruments, kas ticis spēlēts Latvijas teritorijā, Eduards noteikti mēģinātu to izgatavot. 

Plkst. 18.30 sāksies niedru stabuļu meistardarbnīca, kurā meistara Eduarda Klinta vadībā ikviens interesents varēs mācīties izgatavot ganu niedru stabuli.

Plkst. 19.30 danči folkloras kopas "ABRA" (Eduards Klints, Dagnija Pārupe, Audars Klints un Tālis Karlsons) vadībā.

Deju pauzēs darbosies Brīvā skatuve. Ikviens ir aicināts nospēlēt vienu, divas dziesmas vai dejas no savas ģimenes etniskā mantojuma. Dziesmas var būt jebkurā valodā, bez prasmju un spēju ierobežojuma. Aicinām uzvilkt tautastērpu un izbaudīt Etnonakti! 

Aktivitāti atbalsta VKKF mērķprogramma “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” un Vidzemes plānošanas reģions.

Informāciju sagatavoja:
Inga Prauliņa
Projektu vadītāja
Biedrība “Ērmaņu muiža”

.

"Satikšanās Ielīcās" šogad piedāvās jau ceturto gadu vienu skaistu dienu etnogrāfiskajā sētā “Ielīcas”, atverot durvis izzinošam, pozitīvam, aizraujošam pasākumam, un vienlaikus dos iespēju viesiem redzēt unikālu Ziemeļvidzemes zemnieku sētu, kura atspoguļo 300-400 gadu ilgu latviešu tautas celtniecības attīstības periodu.

Sētas saimnieki aicina satikties pagātnei ar tagadni caur lielformāta fotogrāfijām, atspoguļojot sētas pārvērtības laika ritumā vairāku gadu garumā. 

Unikāla satikšanās "Pūt vējiņi" filmai ar "Vilkaču mantinieci". Aktieru Ģirta Jakovļeva, Esmeraldas Treimanes (bijusī Ermale), Zanes Jančevskas, Jāņa Paukštello, Daces Everss stāsti un atmiņas par filmēšanās laiku, kad etnogrāfiskā sēta "Ielīcas" bija abu šo filmu filmēšanās laukums. Aktrises Z. Jančevskas stāstījums par lībiešu valodas, tradīciju un paražu atspoguļošanu pēc režisora Gunāra Cilinska norādēm filmā "Vilkaču mantiniece", jo tieši lībiete ienāk Vilkaču sētā un lībiešu dziesmu izpildījums kokles pavadījumā.

Alsungas suitu sievu jaudīgais dziedājums ar intriģējošiem atmiņu stāstiem par filmēšanās laiku "Pūt vējiņos", kuras filmēšanās laikā ansamblis tieši ieguva savu nosaukumu, atspoguļos savu neparasto kultūrvidi un identitāti, kura ir veidojusies, pateicoties katoļu baznīcas ietekmei un latviešu, lībiešu, poļu un vācu kultūru mijiedarbībai.

TDA Dzintariņš un Deju kolektīvs “Madara” sniegs koncertprogrammu, atspoguļojot tautas dejas dažādību dažādos Latvijas novados.

Stāstnieka un dziesminieka Kārļa Kazāka koncertprogramma, kur sēļi satiksies ar kurzemniekiem, kur latgaļi satiksies ar vidzemniekiem, lībieši ar čigāniem, sniedzot iespēju apmeklētājiem satikties ar Latvijas kultūrām, valodām, dialektiem, izloksnēm un ieraugot pašam sevi, apzinoties savu identitāti. 

Visas dienas garumā amatnieku un mākslinieku tirgošanās.

Organizējot kārtējo ikgadējo pasākumu, visi kopā palīdzam uzturēt un saglabāt Latvijas kultūru turpmākām paaudzēm, veicinot dažādību kultūras pasākumu norisēs Vidzemē.

Ieeja par ziedojumiem.

Aktivitāti atbalsta VKKF mērķprogramma “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” un Vidzemes plānošanas reģions.

 

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Liepa
Biedrība KULTŪRAS PIESKĀRIENS

.