Arhīva kalendārs

« March 2016 »
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

Iznācis kārtējais "VPR Jaunumi" izdevums par aktualitātēm Vidzemes plānošanas reģionā 2016. gada sākumā - janvāra un februāra mēnešos.

Šajā izdevumā variet lasīt par kultūras nozari Vidzemē – gan par nupat izsludināto “Latvijas valsts mežu atbalstīto Vidzemes kultūras programmu 2016”, gan par Kultūras ministrijas deleģēto funkciju - metodiskās un konsultatīvās palīdzības sniegšana reģiona kultūras speciālistiem. Tāpat arī iepazīsieties gan ar jaunajiem VPR projektiem, gan ar aktualitātēm projektos, kurus šobrīd ieviešam. Noslēgumā arī jaunumi no Vidzemes uzņēmējdarbības centra.

Patīkamu lasīšanu!

 

 

Ja tev ir idejas, kā veidot labvēlīgu vidi dzīvošanai, uzņēmējdarbībai un lauku teritoriju attīstībai, uzlabot sociālo situāciju laukos, vai esi gatavs uzsākt vai attīstīt uzņēmējdarbību, – vari īstenot savus mērķus, iesniedzot ideju projektu konkursā LEADER pieejas īstenošanas ietvaros.

Nebaidies, ja īsti neizproti terminus vai skaidrojumus, – internetā pieejama kontaktinformācija, lai vari sazināties ar savas teritorijas pārstāvi, kurš saprotamā valodā izskaidros, – kam un kādā veidā ir iespējams saņemt Eiropas Savienības atbalstu savu ideju īstenošanai.

LEADER pieejas ieviesējas Latvijā ir vietējās rīcības grupas (VRG) – dažādu sektoru pārstāvju apvienības (NVO, pašvaldības un uzņēmēji). LEADER atšķirībā no citām programmām dod iespēju, sadarbojoties vietējiem iedzīvotājiem, organizācijām, uzņēmējiem un pašvaldībām, pašiem noteikt savas teritorijas attīstības vajadzības, izvirzot uz vietējām vajadzībām balstītus mērķus un tiem atbilstošus rīcības plānus.

VRG ir izstrādājušas savas darbības teritorijas sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas 2015. –2020. gadam, kurās iekļauti viedokļi no organizētajiem iedzīvotāju forumiem un darba grupām, veiktajām aptaujām, teritorijas analīzes un citām aktivitātēm. Sākot no 2016. gada pavasara (provizoriski marts – jūnijs, atšķirīgi dažādās teritorijās), ikvienai fiziskai un juridiskai personai būs iespēja pretendēt un savu mērķu īstenošanai atbilstoši stratēģijā noteiktajiem teritorijas mērķiem saņemt finansējumu no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA). Šajā plānošanas periodā īpaša uzmanība tiek pievērsta vietējās ekonomikas attīstībai, paredzot finansējumu jaunu uzņēmumu dibināšanai un esošo uzņēmumu attīstībai, dabas un kultūrvēsturisko objektu sakārtošanai un sabiedrisko aktivitāšu dažādošanai.

Aicinām jau tagad iepazīties ar savas teritorijas attīstības stratēģiju, kas pieejamas VRG mājaslapās, un atbalsta nosacījumiem, kā pārdomāt projekta ideju, lai sagatavotos projektu konkursam. Priekšroka tiek dota projektiem, kas rada ilgtspējīgus rezultātus, paredz inovatīvus risinājumus, veicina nodarbinātību un ir īstenoti sadarbībā. Ja plānotais projekts būs ar sabiedrisko labumu, tad jāizvērtē labuma guvēju loks, projekta ietekmes teritorija, jauniešu iesaiste īstenošanā un projekta rezultātu izmantošanā, kā arī projekta rezultātu pieejamība cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Izmantojot LEADER pieeju, atbalstāmās aktivitātes

Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas, kur atbalstu var saņemt par šādām darbībām:

* jaunu produktu un pakalpojumu radīšanai, esošo produktu un pakalpojumu attīstīšanai, to realizēšanai tirgū un kvalitatīvu darba apstākļu radīšanai;

* lauksaimniecības produktu pārstrādei, to realizēšanai tirgū un kvalitatīvu darba apstākļu radīšanai;

* tādas vides radīšanai vai labiekārtošanai, kurā tiek realizēta vietējā produkcija, un jaunu realizācijas veidu ieviešanai;

* darbinieku produktivitātes kāpināšanai.

Finansējums jaunu uzņēmumu dibināšanai un esošo uzņēmumu dažādošanai, kuru apgrozījums ir ne vairāk kā 70 000 eiro/gadā. Ja plānotās investīcijas tiks izmantotas kopīgi ar citiem partneriem, iespējams īstenot arī sadarbības projektus – kopprojektus.

Vietas potenciāla attīstības iniciatīvaskur atbalstu var saņemt par šādām darbībām:

* vietējās teritorijas, tostarp dabas un kultūras objektu sakārtošanai, lai uzlabotu pakalpojumu pieejamību, kvalitāti un sasniedzamību;

* sabiedrisko aktivitāšu (tostarp apmācību un interešu klubu, sociālās aprūpes vietu, kultūras, vides aizsardzības, sporta un citu brīvā laika pavadīšanas veidu) dažādošanai.

Sabiedriskā labuma projekti ar paaugstinātu atbalsta intensitāti īstenojami, ja par projekta rezultātu izmantošanu netiks prasīta samaksa un tie būs pieejami sabiedrībai.

Aicinām ikvienu lauku entuziastu, kam ir idejas, vēlme, iespējas vai interese iesaistīties un uzzināt par savas vietas attīstību, sazināties ar savas teritorijas vietējo rīcības grupu (VRG) un LLKC konsultantu.

Meklē savā novadā darbojošos partnerību un uzzini vairāk „Latvijas Lauku foruma” mājaslapā: ej.uz/vrg2016!

Biedrība „Latvijas Lauku forums” un „Pierīgas partnerība”

Latvijas Lauku forums (LLF) ir nacionāla mēroga nevalstiskā organizācija, kas apvieno 34 vietējās rīcības grupas un 36 citas NVO, kam rūp lauku attīstība. LLF strādā ar pārliecību, ka lauki ir lieliska vieta, kur dzīvot, strādāt un atpūsties. Vairāk par LLF: llf.partneribas.lv un laukuforums.lv.

LEADER ir mērķtiecīgas un savstarpēji koordinētas aktivitātes lauku attīstības veicināšanai. Viens no LEADER pieejas pamatprincipiem ir pieeja no „apakšas uz augšu”, kad iniciatīva nāk no vietējiem iedzīvotājiem, iesaistoties savas teritorijas problēmu identificēšanā un risināšanā.

Sabiedrības virzīta vietējā attīstības (SVVA) stratēģija ir partnerības izstrādātas daudznozaru attīstības plāns, kas nosaka un pamato vietējās teritorijas attīstības prioritātes, finansējuma sadalījumu teritorijā. Stratēģijas darbības laiks ir no tās apstiprināšanas brīža līdz 2014. –2020. gada plānošanas perioda beigām. Stratēģija kalpo par pamatu Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai LEADER atbalsta saņemšanai.

 

Informācijas avots: laukutikls.lv 

Apmācības paredzētas jaunatnes darbiniekiem un jaunatnes līderiem, ar mērķi palīdzēt dalībniekiem attīstīt kompetences programmas „Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektu īstenošanai. Projektos ietverto starpkultūru sadarbību var izmantot kā atbalsta mehānismu organizāciju ilgtermiņa stratēģijai. Tās norisināsies no 24. līdz 30. maijam Bulgārijā. Pieteikšanās līdz 10. aprīlim.

Apmācību specifiskie mērķi:

  • popularizēt programmu „Erasmus+: Jaunatne darbībā” kā izglītības rīku;
  • izzināt programmu „Erasmus+: Jaunatne darbībā”, koncentrējoties uz kvalitatīvu starptautisko sadarbību;
  • izprast programmas „Erasmus+: Jaunatne darbībā” lomu organizācijas ilgtermiņa stratēģijā;
  • veicināt pirmos soļus jaunatnes jomas projekta izstrādāšanā kopā ar starptautisku komandu;
  • attīstīt dalībnieku kompetences neformālās izglītības un starpkultūru mācīšanās procesu plānošanā;
  • popularizēt jaunatnes līdzdalību un aktīvu pilsoniskumu kā galvenos elementus, īstenojot Eiropas projektus.

Dalībnieku profils

Apmācību kurss ir izstrādāts jaunatnes darbiniekiem un jaunatnes līderiem, kuri/-iem:

  • ir piedalījušies kādā starptautiskā pasākumā/ aktivitātē ( ne obligāti programmas „Jaunatne darbībā” ietvaros);
  • ir motivēti mācīties par programmu „Erasmus+: Jaunatne darbībā” un izmantot to veidojot vai stiprinot starptautisko sadarbību;
  • ir ieinteresēti uzlabot savu starptautisko projektu kvalitāti;
  • ir organizācijas atbalsts dalībai TICTAC apmācībās, kā arī ir tiesīgi savā organizācijā īstenot Eiropas jaunatnes projektus;
  • ir vismaz 18 gadus veci;
  • var izmantot angļu valodu kā darba valodu, jo valodas zināšanu līmenis var ierobežot iespējas mācīties.

„Erasmus+: Jaunatne darbībā” nacionālo aģentūru tīkls katru gadu organizē vairākas TICTAC apmācības. Te var atrast tuvāko TICTAC apmācību sarakstu: http://www.salto-youth.net/TicTac/.

Lejupielādei:

TICTAC InfoPaka dalībniekiem 2015 2016.pdf

Pieteikties iespējams līdz 2016. gada 10. aprīlim SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē:

https://www.salto-youth.net/tools/european-training-calendar/training/tictac-multilateral-training-course-to-support-quality-in-youth-worker-mobility-activities-under-erasmus-youth-in-action.5642/

Dalībniekiem jābūt vismaz 18 gadus veciem.

Lai elektroniski aizpildītu anketu, vispirms jāreģistrējas SALTO tīmekļa vietnē. Tad uz savu norādīto e-pastu saņemsiet paroli un varēsiet aizpildīt pieteikuma anketu.

Visas izmaksas tiks segtas no programmas ”Erasmus+: Jaunatne darbībā" līdzekļiem, dalībniekiem jānodrošina līdzfinansējums 28.46 euro apmērā.

Lai nodrošinātu programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" redzamību, kā arī iekļautu pēc iespējas vairāk jauniešus programmas aktivitātēs, pēc apmācībām dalībnieks apņemas:

  1. kopā ar projektu koordinatori pārrunāt pasākuma rezultātus un ieplānot to izplatīšanas aktivitātes;
  2. nodrošināt vismaz vienu publikāciju medijos;
  3. sešu nedēļu laikā pēc atgriešanās organizēt rezultātu izplatīšanas aktivitāti, iekļaujot vismaz vienu tikšanos ar ieinteresēto mērķa grupu (vismaz 15 personas).

 

Tāpat jāatceras par atskaišu un segto izmaksu apliecinājumu iesniegšanu!

Informāciju sagatavoja:
Vladislava Šķēle,

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras projektu koordinatore,

E-pasts: vladislava.skele PIE jaunatne.gov PUNKTS lv