Arhīva kalendārs

« April 2014 »
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 

Realizējot Kocēnu novada domes projektu “Lai skan, lai dun visā manā novadā”, Dikļu pūtēju orķestris saņēmis modernus mūzikas instrumentus, un līdz ar to līdzšinējos, 42 gadus vecos instrumentus varēs aizstāt ar jauniem, tādējādi veicinot pašdarbības kolektīva izaugsmi un attīstot pūtēju orķestra mākslas tradīcijas Kocēnu novadā.

 

Saskaņā ar Kocēnu novada domes veiktās cenu aptaujas rezultātiem instrumentu komplektu, kurā ietilpst 2 trompetes, 2 tenorhorni, 1 eifonijs, 2 althorni, basa bungas, bungu šķīvju komplekts, flauta un 5 nošu pultis, piegādāja SIA "ES Projekti".

Projekta “Lai skan, lai dun visā manā novadā” kopējās izmaksas ir 3373,40 eiro, no kuriem 2787,93 eiro ir Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējums. Projekta īstenošanai nepieciešamo papildus finansējumu 10% apmērā jeb 864,26 eiro nodrošināja Kocēnu novada dome.

Dikļu pūtēju orķestra pirmsākums meklējams 1970. gadā, kad to izveidoja diriģents Artūrs Lācis. Pēc vairāku gadu desmitu pauzes, 2011. gada 11. novembrī, godinot pirmo diriģentu, orķestris atdzima jaunā veidolā. Pirmajā darbības gadā orķestri vadīja Larisa Stivriņa, bet kopš 2012. gada septembra diriģenta vietu ieņem Valdis Drulle. Pēc darbības atjaunošanas Dikļu pūtēju orķestris ar koncertiem uzstājas gan Kocēnu novadā, gan arī citās Latvijas pašvaldībās. Liels pārbaudījums un izaicinājums bija dalība 2013. gada Dziesmu un deju svētku gājienā, muzikāli pavadot Kocēnu novada dalībniekus. Savukārt VI Latvijas pūtēju orķestru konkursā, kas 30. martā norisinājās Rīgā, Dikļu pūtēju orķestris IV grupā astoņu orķestru konkurencē ieguva 3. vietu.

Informāciju sagatavoja: 

Eva Eglīte 

Attīstības nodaļas vadītāja
Kocēnu novada dome

Tālr.: 642 07683

E-pasts: eva.eglite PIE kocenunovads PUNKTS lv

www.kocenunovads.lv

Turpinot valmieriešus un citus interesentus iepazīstināt ar aizrautīgiem ceļotājiem un viņu piedzīvojumu stāstiem, 24. aprīlī pulksten 18.30 Valmieras Tūrisma informācijas centrā notiks trešais Ceļotāju stāstu vakars, kura viesis būs Kārlis Bardelis. Kopā ar komandas biedriem Kārlis ar velosipēdu mēroja 2840 kilometrus garo ceļu no Rīgas uz Sočiem, lai olimpiešiem nogādātu Bērnu slimnīcas pacientu zīmējumus, bet pagājušā gada rudenī ar skrituļslidām no Nordkapas (Norvēģijā) sešdesmit dienās nokļuva Gibraltārā. Savukārt patlaban Kārlis atrodas uz Polārā loka.

 

 10. martā kopā ar ceļa biedru Mārtiņu Gulbi viņš devās uz Krievijas – Somijas robežpunktu, lai ar slēpēm un ragavām 750 kilometru garumā pa Polārā loka līniju, sekojot vienīgi kompasam un no tā nenovirzoties, šķērsotu Somiju, Zviedriju un Norvēģiju. Kā iepriekš bija plānots, vienpadsmitajā piedzīvojuma dienā Kārļa ceļabiedrs devās mājup, bet Kārlis ceļu turpina vienatnē. Uzzinot par Kārļa nerimstošo piedzīvojumu kāri, daudziem var rasties jautājums: „Kur tā rodas?”. Izsmeļošāku atbildi varēsiet uzzināt klātienē, ceļotāju stāstu vakarā, bet līdz tam lieti noderēs Tūra Heijerdāla (Thor Heyerdahl) vārdi: „Robežas? Es nekad neesmu tās redzējis. Esmu tikai dzirdējis, ka tās eksistē dažu cilvēku prātos!”


Dalība Ceļotāju stāstu vakaros ir bez maksas, tomēr vietu skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām visus interesentus, kas vēlas klātienē izjust piedzīvojumu garšu un uzdot savus jautājumus,  pieteikties iepriekš rakstot uz e-pastu tic PIE valmiera PUNKTS lv, ierodoties personīgi Valmieras tūrisma informācijas centrā vai zvanot pa tālruni 64207177.

Iepriekšējā Valmieras Tūrisma informācijas centra ceļotāju stāstu vakarā viesojās „100 latviešu stāsti” autori Ģirts Smelters un Kristaps Jēkabsons, kuri dalījās elpu aizraujošos un klausītāju smieklu pavadītos stāstos, gan atceroties pirmos ceļabiedrus Ļohu un Serjogu,   gan stāstot par prieku Mičiganas štatā satiekoties ar diriģentu Robertu Zuiku, kā arī ceļojumā gūto pārliecību, cik patiesa ir mūžsenā atziņa,- „Nekur nav tik labi kā mājās!”

Nākamais ceļotāju stāstu vakars paredzēts 29. maijā.   


Informāciju sagatavoja:
Veronika Časnoviča
Valmieras pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas
Tūrisma informācijas konsultante

Lai pateiktos par līdz šim paveikto kultūras mantojuma daudzināšanā, šogad kultūras zīme “Latviskais mantojums” tiks pasniegta 13 lauku tūrisma uzņēmējiem. Šo tradīciju zīmi saņems arī SIA "Liela Muiža", kas atrodas Kocēnu novada Vaidavas pagasta “Madarās”. Saimniecībā var aplūkot gan dažādas mucas un senos mucenieku instrumentus, gan vērot mucu tapšanas procesu, gan arī pašiem piedalīties mucu izgatavošanā. Vairāk informācijas var uzzināt saimniecības mājaslapā www.muca.lv

Jāpiemin, ka Kocēnu novada dome marta beigās godināja novada uzņēmējus un zemniekus un SIA "Liela Muiža" saņēma balvu nominācijā "Gada amatnieks". Savukārt pagājušā gadā saimniecība piedalījās Kocēnu novada domes izsludinātajā konkursā „Kocēnu novada sakoptākā sēta 2013"

Zīme “Latviskais mantojums” tiks pasniegta svinīgā pasākumā 17.aprīlī Rīgā, Grīziņkalnā, koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga”, klātesot kultūras ministrei Dacei Melbārdei, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdim Andrim Jaunsleinim, Tūrisma attīstības valsts aģentūras direktoram Armandam Slokenbergam un ekspertu komisijas dalībniekiem, kuri pārstāv dažādas kultūras mantojuma jomas. SIA “Liela Muiža” sveiks un godinās arī Kocēnu novada dome.

13 zīmes saņēmēji šogad tika izvēlēti no kopumā 35 pretendentiem. Līdz šim zīme piešķirta 40 lauku tūrisma uzņēmējiem.

Kultūras zīme “Latviskais mantojums” tiek piešķirta tiem lauku tūrisma uzņēmējiem, kuri saglabā un daudzina latvisko kultūras un sadzīves mantojumu, rādot to apmeklētājiem un nododot tālāk nākamajām paaudzēm. Zīmes pretendentus izvērtē īpaša komisija, kurā ir Latvijā pazīstami dažādu kultūras mantojuma jomu eksperti.

Zīmi iniciēja “Lauku ceļotājs” un ideju atbalsta Kultūras ministrija un Latvijas Pašvaldību Savienība.

 
Informāciju sagatavoja:
Eva Eglīte
Attīstības nodaļas vadītāja
Kocēnu novada dome
Tālr.: 642 07683
E-pasts: eva.eglite PIE kocenunovads PUNKTS lv
www.kocenunovads.lv