Arhīva kalendārs

« March 2021 »
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Noslēdzoties projektam “Atbalsts eko-inovāciju virzībai starptautiskajos tirgos (SUPER)”, apkopots paveiktais laika posmā no 2019. gada aprīļa līdz 2021. gada martam. Divu gadu periodā projekta komanda, sekojot iepriekš projektā izstrādātajam rīcības plānam, īstenoja iecerētās aktivitātes mērķa sasniegšanai – uzlabot inovāciju atbalsta politikas instrumentus videi draudzīgas uzņēmējdarbības attīstībai.

Rīcības plāns paredzēja aktīvu darbu, lai uzlabotu eko-inovāciju atbalsta sistēmu Latvijā, tostarp pilnveidojot programmu un politikas instrumentus, uzlabojot sadarbību dažādu iesaistīto pušu vidū, kā arī izstrādājot rekomendācijas atbalsta sistēmas stiprināšanai. Tāpat rīcības plāns paredzēja popularizēt veiksmīgus piemērus eko-inovāciju ieviešanai reģionā.

Divu gadu laikā organizēti informatīvi pasākumi un sniegtas konsultācijas, stiprinot izpratni  par eko-inovācijas potenciālu un vienlaikus vēršot uzņēmēju uzmanību tam, kā izmantot jau pieejamo atbalstu tieši eko-inovāciju ieviešanai uzņēmumos.

Vidzemes uzņēmējdarbības centra vadītāja, projekta SUPER vadītāja Laima Engere-Levina secina:

“ Projekts noteikti ir devis plašas zināšanas un veicinājis diskusiju par zaļo inovāciju tālāku virzību arī Vidzemes plānošanas reģiona attīstības dokumentos. Priecājamies, ka arvien vairāk reģiona uzņēmēji saskata ilgtermiņa attīstības potenciālu šajā virzienā, jo tēmas popularitāte un uzņēmēju zināšanas un izpratne par eko-inovāciju nozīmību ir augusi. 

Rīcības plāna mērķis bija uzlabot uzņēmējdarbības un inovāciju atbalsta instrumentus gan Latvijas, gan Vidzemes plānošanas reģiona līmenī, kā arī attīstīt Latvijas inovāciju ekosistēmu, lai veicinātu eko-inovatīvu mazo un vidējo uzņēmumu attīstību un internacionalizāciju. Mērķa sasniegšanu raksturo uzņēmumu skaits, kuri ar valsts vai/un reģiona atbalstu attīstījuši videi draudzīgas inovācijas. Rīcības plānā iekļautās rīcības un aktivitātes bijušas projekta SUPER partneru un darba grupas pārstāvju savstarpējās pieredzes apmaiņas un projektā veiktā pašizvērtējuma rezultāts.

Projekts “SUPER” Vidzemes plānošanas reģionā tika īstenots ar starpreģionu sadarbības programmas Interreg Europe 2014-2020 atbalstu no 2016. gada 1. aprīļa līdz 2021. gada 31. martam. Projekta mērķis - attīstīt videi draudzīgas uzņēmējdarbības un inovāciju atbalsta sistēmas partneru reģionos.

Jautājumiem: Laima Engere-Levina, projekta SUPER vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, laima.engere PIE vidzeme PUNKTS lv

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina PIE vidzeme PUNKTS lv

 

 

CITAS PROJEKTA "SUPER" ZIŅAS

 

__

Publicēta projekta “BalticBiomass4Value” ceturtā ziņu lapa. Tā sniedz ieskatu projekta aktualitātēs – gaidāmajos notikumos, nesen publicētajā pētījumā par labās prakses biznesa modeļiem Baltijas jūras reģionā, kā arī plānotajām bioekonomikas konferencēm. Ziņu lapa plašāk iepazīstina ar trim no kopskaitā 17 BalticBiomass4Value projekta partneriem.

Jau tuvākajā laikā projektā plānots organizēt biznesa konsultācijas uzņēmumiem, kuri iesaistīti bioekonomikas vērtību ķēdēs. Konsultāciju laikā uzņēmumi varēs saņemt zināšanas, kā padarīt savu uzņēmējdarbību ilgtspējīgāku, bet iesaistītie zināšanu un tehnoloģiju piegādātāji gūs ieskatu uzņēmēju vajadzībās.

Būtisks progress projektā veikts, izstrādājot labās prakses biznesa modeļus Baltijas jūras reģiona valstīs. Projekta ietvaros ekspertu komandas no dalībvalstīm apmainījās ar informāciju par paraug praksi ne vien bioenerģijas izmantošanā, bet arī papildu vērtību ķēdēs, kuru pamatā ir bioloģiskie resursi. Šie biznesa modeļi ļaus uzņēmumiem Baltijas jūras reģionā iepazīt, kādu vērtību citi uzņēmumi rada no biomasas un kā pielāgotu savu biznesa modeli jaunas vērtības radīšanai.

Ziņu lapa (angļu valodā) lasāma >> ŠEIT <<

 

***

Par projektu "BalticBiomass4Value"

 

Projekts “Biomasas vērtību ķēdes attīstība Baltijas jūras reģionā (BalticBiomass4Value)” tiek īstenots Interreg Baltijas jūras reģiona sadarbības programmas 2014.-2020. gada ietvaros. Tā īstenošanā iesaistījušies 17 partneri no 8 valstīm.

Projekta mērķis – pilnveidot Baltijas jūras reģiona publiskā un privātā sektora organizāciju un uzņēmumu kapacitāti biomasas vērtību ķēdes resursu ilgtspējīgā un ekonomiski efektīvā izmantošanā un pārvaldībā, sekmējot augstas pievienotās vērtības produktu un atjaunojamās enerģijas risinājumu attīstīšanu un resursu pārvaldības modeļu uzlabošanu. Tāpat ar projekta aktivitātēm plānots uzlabot BJR valsts un privātā sektora dalībnieku spēju ražot bioenerģiju videi draudzīgākā un ekonomiski izdevīgākā veidā, izmantojot jaunus biomasas avotus (galvenokārt bioloģiskos atkritumus) enerģijas ražošanai, kā arī iespējas izmantot bioenerģijas sānu plūsmas augstas vērtības bioproduktiem.

 

Jautājumiem: Kristaps Ročāns, projekta "BalticBiomass4Value" vadītājs Vidzemes plānošanas reģionā, kristaps.rocans PIE vidzeme PUNKTS lv

Tuvojoties projekta noslēgumam, projektā arvien notiek aktīvs darbs, lai pagūtu sasniegt visus iepriekš uzliktos mērķus. Izdevumā izklāstītas gan aktivitātes Vidzemē, gan arī citās valstīs, kas iesaistījušās projekta īstenošanā. Piemēram, kolēģi no Somijas šobrīd strādā pie problemātisko vietu vizualizēšanas ceļā Turku osta-Vaalimaa (Krievijas robeža), lai uzskatāmi parādītu konkrētās vietas un problēmas, kas tajās būtu jārisina un uzlabotu kravas transporta plūsmu.

Savukārt DB Schenker terminālis Turku ostā noteikts par pilotvietu, lai analizētu un sniegtu rekomendācijas termināļa darbības efektivizācijai loģistikas jautājumos. 

 

Aicinām iepazīties ar visām aktualitātēm ŠEIT (izdevums ir angļu valodā).

 

Jautājumiem: Inese Jēgere, projekta Baltic Loop vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, inese.jegere PIE vidzeme PUNKTS lv

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina PIE vidzeme PUNKTS lv

 

CITAS PROJEKTA "BALTIC LOOP" ZIŅAS

 

__