Arhīva kalendārs

« February 2016 »
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29 

Centrālā Baltijas jūras reģiona programma 2014.-2020. gadam aicina visus interesentus no programmas teritorijas uz ikgadējo pasākumu, kas notiks Upplands Väsby (Stokholmā) 2016. gada 20. aprīlī. Pasākuma galvenais fokuss ir pārrobežu sadarbības nozīmīgums, iespējas un veiksmīgie piemēri.

Daudzi projekti jau ir uzsākuši aktivitāšu ieviešanu un ir ceļā uz lieliskiem rezultātiem, savukārt programma gatavojas nākamajam konkursam, kas notiks 2017.gada sākumā. Šobrīd ir īstais laiks uzzināt, kas ir Interreg sadarbība un satikt pārstāvjus no organizācijām, kas ir ieinteresētas sadarboties ar jums vienā no programmas prioritātēm.

Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020. gadam ikgadējā pasākumā būs visa nepieciešamā informācija, lai sagatavotu labu pārrobežu sadarbības projektu un varbūt pat iegūtu jaunus partnerus!

Pasākumā tiek gaidīti:

- potenciālie projektu pieteicēji – nāciet un gūstiet iedvesmu jauniem projektiem un satieciet partnerus, gatavojoties nākamajam konkursam, kas notiks 2017.gada sākumā;

- esošie projekti – nāciet un pastāstiet par savu projektu, satieciet citus un dalieties pieredzē;

- ikviens, kuru interesē Interreg sadarbība.

Apskatieties programmu un reģistrējieties, lai nodrošinātu sev vietu pasākumā!

Ja jums nav iespējas piedalīties pasākumā, aizpildiet anketu, norādot projekta ideju un interesējošās sadarbības organizācijas. Šī informācija tiks izplatīta pasākuma laikā, kā arī publicēta programmas mājaslapā.

 

Informāciju sagatavoja:
Līga Djačenko
Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas 2014-2020 
Nacionālais kontaktpunkts Latvijā

t.67026588

www.centralbaltic.eu

No 16. līdz 18. martam Rīgā tiek organizēts “Baltijas atvērto (Ģeo) datu hakatons 2016”, kurā aicinātas pieteikties komandas no Latvijas un citām Eiropas Savienības valstīm, lai divu dienu laikā kopīgi izstrādātu jaunas lietojumprogrammas, kas balstīsies gan Latvijā, gan citās valstīs pieejamos atvērtajos ģeodatos. Tas tiek organizēts projekta “SDI4Apps” ietvaros, kurā viens no partneriem ir arī Vidzemes plānošanas reģions.

Atvērtajiem ģeodatiem ir milzīgs potenciāls jaunu lietojumprogrammu veidošanā, kas būtu noderīgas ikvienam no mums, taču Latvijā var novērot vairākas problēmas, kas ierobežo atvērto datu izmantošanu. Pirmkārt, atvērto datu kopas ir salīdzinoši maz, jo daudzi vēl neapzinās šo datu potenciālu, publicējot datus sev ērtākā veidā, nevis mašīnlasāmu datu kopu veidā. Otrkārt, šo kopu ierobežotās pieejamības dēļ, programmatūras izstrādātāji visai maz izmanto šos datus savu jauno produktu radīšanā. Hakatona mērķis ir uzlabot šo situāciju Latvijā.

Hakatons bieži tiek pasniegts kā programmētājiem un datu apstrādes speciālistiem rīkots pasākums. Tā ir, tomēr “Baltijas atvērto (ģeo) datu hakatonā” mēs vēlētos iesaistīt arī programmētāju sagatavoto produktu lietotājus, kuri pārstāv dažādas nozares. Nozares speciālisti un datu potenciālie lietotāji bieži vislabāk zina tieši, kādā gala produktā datus vajadzētu pārvērst. Tāpēc piedalīties hakatonā aicinām visdažādāko jomu pārstāvjus, piemēram, datu īpašniekus, atvērto datu sniedzējus, web dizainerus, lietotāju saskarnes izstrādes ekspertus, mobilo aplikāciju izstrādātājus, ģeogrāfus, teritorijas, telpiskos un transporta plānotājus, tūrisma pakalpojumu sniedzējus, uzņēmumu pārstāvjus un daudzus citus.

Prezentēt savu ideju un piesaistīt iespējamos partnerus darbam tematiskajās grupās varēs 2 veidos – vai nu pirms hakatona, izmantojot projekta “SDI4Apps” Facebook vai LinkedIn vietnes, vai arī hakatona sākumā katram tiks dota iespēja prezentēt savu ideju 5 minūtēs un piesaistīt domubiedrus.

Pasākuma darba valoda ir angļu. Dalība hakatonā ir bez maksas, līdz 1. martam reģistrējoties elektroniski šeit.

Plašāk par pieejamiem datiem, detalizētu pasākuma programmu un citu informāciju uzzināsiet šeit.

Projekts „Atvērtās ģeogrāfiskās informācijas pārņemšana, izmantojot saistīto datu inovatīvus servisus (SDI4Apps)” tiek realizēts Eiropas Savienības Konkurētspējas un inovācijas ietvarprogrammas „Informācijas un komunikāciju tehnoloģijas politikas atbalsta programma (ICT PSP)” ietvaros. Projekta mērķis ir ar pilota aplikāciju palīdzību sniegt izpratni pašvaldībām, uzņēmējiem, iedzīvotājiem un citiem interesentiem par INSPIRE direktīvas principiem un citām Eiropas Komisijas iniciatīvām, kas vērstas uz datu brīvu pieejamību un to atkārtotu izmantošanu.

Plašāk par projektu un tā aktivitātēm lasiet šeit un projekta LinkedIn lapā.         

Papildus informācija: Kristaps Ročāns, Projekta vadītājs Vidzemes plānošanas reģionā, Tālr.: +371 29753011, E-pasts: kristaps.rocans PIE vidzeme PUNKTS lv;  www.vidzeme.lv.