Arhīva kalendārs

« December 2015 »
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

Šogad aprit divi gadi kopš Eiropas Savienības (ES) pētniecības un inovācijas atbalsta programmas Apvārsnis 2020 darbības uzsākšanas, un līdzšinējais Latvijas dalībnieku sniegums liecina, ka Latvijai ir potenciāls veiksmīgākai dalībai šajā programmā. Šāda atziņa izskanēja Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētajā konferencē “Programma Apvārsnis 2020 Latvijā – sasniegtais un iespējas”.

“Zinātnes institucionālā vide Latvijā mainās, notiek pārorientācija uz ciešāku sadarbību starp zinātniskajām institūcijām un to apvienošanās. Darbojoties savstarpēji saskaņoti, ģenerējot starptautiski nozīmīgas inovāciju idejas un aktīvi iesaistoties starptautiskajā apritē var ievērojami palielināt iespējas tikt iekļautiem spēcīgos pētnieku konsorcijos, kā arī panākt labākus rezultātus gan programmā Apvārsnis 2020, gan citos zinātnes atbalsta instrumentos” atzina VIAA direktore Dita Traidās.

Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietniece – Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktore Agrita Kiopa iezīmēja izaicinājumus, ar kuriem jārēķinās programmas Apvārsnis 2020 dalībniekiem. Šo izaicinājumu vidū ir, piemēram, aktīvāka Latvijas zinātnieku piedalīšanās starptautiskajos sadarbības tīklos, mērķtiecīgi ieguldījumi pamatresursos – infrastruktūrā un cilvēkkapitālā, kā arī efektīva programmas Apvārsnis 2020 stratēģiskā vadība Nacionālā kontaktpunkta un programmu komiteju līmenī.

Eiropas Komisijas (EK) Pētniecības un inovāciju ģenerāldirektorāta pārstāvis Gžegožs Ambrozevičs (Grzegorz Ambroziewicz) informēja par EK jauno aktivitāti – Izcilības zīmoga sertifikātiem, ko piešķir programmas Apvārsnis 2020 projektiem, kas saņēmuši augstu vērtējumu projektu konkursā, tomēr ierobežotā finansējuma dēļ nav saņēmuši atbalstu. Sertifikāts apliecina projektu kvalitāti, un ES dalībvalstis ir aicinātas novērtēt šo atzinības zīmi un finansēt to ieguvušos projektus no citiem avotiem, piemēram, ES struktūrfondiem. Tāpat G. Ambrozevičs vērsa uzmanību uz EK ieceri ieviest jaunas atbalsta aktivitātes tieši ES Centrālās un Austrumeiropas valstīm, lai mazinātu “veco” ES dalībvalstu dominējošo lomu iegūto finanšu sadalījumā.

Notika diskusijas par Nacionālā kontaktpunkta īstenotajiem atbalsta pasākumiem, lai uzlabotu Latvijas dalībnieku sekmes projektu konkursos, kā arī par klientu vajadzībām. Pozitīvi tika novērtēta Baltic Bonus programma un ES struktūrfondu piešķirtais finansējums projektu pieteikumu izstrādei. Izskanēja aicinājums meklēt iespējas atbalstīt projektu vadītāju grupu izveidi zinātniskajās institūcijās. Diskusiju dalībnieki norādīja, ka būtu nepieciešama Nacionālā kontaktpunkta palīdzība projektu partneru meklēšanā starptautiskā vidē.

Paralēlajā sesijā “Mazo un vidējo uzņēmumu iespējas programmā Apvārsnis 2020 – kā aktivizēt dalību?” tika prezentēts pārskats par mazo un vidējo uzņēmumu iespējām programmā Apvārsnis 2020 un apakšprogrammā “Mazo un vidējo uzņēmumu instruments”. Tā radīta, lai atbalstītu inovatīvu izstrāžu komercializēšanu mazos un vidējos uzņēmumos. Diskusijas dalībnieki atzina, ka aktīvāku uzņēmumu iesaisti veicinātu informatīvais atbalsts. Pieredzē dalījās tādi sekmīgi projektu konkursu dalībnieki kā SIA “Tilde”, SIA “Baltic Scientific Instruments” un SIA “Rubber Products”.

Diskutējot par programmas Apvārsnis 2020 programmu komiteju lomu, dalībnieki atzina, ka būtu jāveido Latvijas viedoklis, to plānojot laicīgi, iespējams, pat saskaņojot ar Baltijas kaimiņvalstīm un Ziemeļvalstīm, tā veidojot interešu blokus. Klātesošie vienbalsīgi piekrita, ka būtu jāveido atbalsta darba grupas programmkomiteju pārstāvjiem, kuru ietvaros nozares eksperti tiktos, diskutētu un formulētu kopējo viedokli.

Konferenci 10. decembrī VIAA organizēja, lai apkopotu Latvijas dalībnieku sekmes ES programmā Apvārsnis 2020 un iezīmētu turpmākās iespējas un uzdevumus konkrēstpējīgu pieteikumu veidošanā. Dalībnieku vidū bija zinātnieki, uzņēmēji, starptautisko projektu vadītāji un īstenotāji, nozaru ministriju pārstāvji, Apvārsnis 2020 programmu komiteju locekļi, eksperti, projektu konsultanti un citi interesenti.

 

Informāciju sagatavoja:

Kristīne Keiča
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67785461

Mob.: 28628088
e-pasts: kristine.keica PIE viaa.gov PUNKTS lv

Zemkopības ministrija izsludina pieteikšanos uz Medību saimniecības attīstības fonda finansējumu 2016. gadam. Kopējais pieejamais finansējums ir 137372,00 EUR. Projektu īstenošanas laiks – no līguma par projekta izpildi noslēgšanas līdz 2016. gada 15. novembrim.

Iesniegumus (elektroniski un izdrukas formā) fonda finansējuma saņemšanai pieņem Zemkopības ministrijas (Republikas laukums 2, Rīga, LV-1981) Meža departamentā, 1118. kabinetā, tālr.6702755467027554 , e-pasts – msaf PIE zm.gov PUNKTS lv 14 kalendāro dienu laikā pēc sludinājuma publicēšanas laikrakstā Latvijas Vēstnesis.
Iesnieguma veidlapas un informācija par projektu iesniegšanas kārtību pieejama Ministru kabineta 2013. gada 10. decembra noteikumos Nr.1455 „Medību saimniecības attīstības fonda nolikums”.


Medību saimniecības attīstības fonda finansējumu 2015. gadā saņēmuši šādi projekti:

1.    Medību trofeju vērtēšana un izstāžu organizēšana (Biedrība „Latvijas Mednieku savienība”) - 10790,00 euro;
2.    Lielo plēsēju populāciju stāvokļa izmaiņas medību ietekmē (Latvijas Valsts mežzinātnes institūts „Silava”) - 25651,00 euro;
3.    Latvijas jauno mednieku nometne „Vanaga acs” (Straupes mednieku un makšķernieku biedrība „Mārkulīči”) – 5943,00 euro;
4.    Mednieku, medību vadītāju un medību koordinācijas komisiju pārstāvju izglītošana (Biedrība „Latvijas Mednieku savienība”) – 9960,00 euro;
5.    Starptautiskā pārstāvniecība un sadarbība (Biedrība „Latvijas Mednieku savienība”) - 3505,00 euro;
6.    Ikmēneša televīzijas raidījumu cikls „ UZ MEŽA TAKAS“ (SIA“ UZ MEŽA TAKAS“) – 22454,00 euro;
7.    Gada balva medniecībā (Biedrība „Latvijas Mednieku savienība”) – 7900,00 euro;
8.    Latvijas mednieku interešu pārstāvniecība starptautiskajās nevalstiskajās medību organizācijās (Biedrība “Latvijas Mednieku asociācija”) – 14285,00 euro;
9.    Mednieku izglītošana mednieku festivāla „Minhauzens 2015” ietvaros (Biedrība “Latvijas Mednieku asociācija”) – 8560,00 euro;
10.    Mednieku izglītošana un medību popularizēšana (Biedrība “Latvijas Mednieku asociācija”) – 8600,00 euro;
11.    Ligzdojošo un nomedīto ūdensputnu izpēte (Latvijas Universitātes Bioloģijas institūts) – 18585,00 euro;
12.    Mednieku izglītošana AS "Lauku Avīze" preses izdevumos un interneta portālā (AS "Lauku Avīze") – 2775,00 euro;
13.    Izglītojošu un zinātnisku materiālu par medību saimniecībā būtiskām tēmām tulkošana un publicēšana žurnālā MMD (SIA "Dumpis") – 1760,00 euro;
14.    Iknedēļas televīzijas raidījums „Būt medniekam” (SIA „DK Media”) – 853,00 euro.

 

2015. gadā atbalstīto projektu Noslēguma pārskati un Finanšu pārskati ŠEIT.

Informācijas avotsZemkopības ministrija 

Ziemeļvalstu ministru padome un Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina izglītības iestādes un organizācijas, kas darbojas izglītības jomā, iesniegt pieteikumus Nordplus Jauniešu, Pieaugušo, Augstākās izglītības, kā arī Horizontālajā un Ziemeļvalstu valodu programmā, lai īstenotu studentu, skolēnu un pasniedzēju mobilitāšu, kā arī sadarbības tīklu un projektu aktivitātes izglītībā starp Baltijas valstīm un Ziemeļvalstīm.

Nordplus programmas kopējais budžets 2016. gadam ir aptuveni 9,1 miljons eiro. Programmā piedalās Baltijas valstis un Ziemeļvalstis: Dānija (arī Grenlande un Fēru salas), Somija, (arī Ālandu salas), Islande, Norvēģija, Zviedrija, Latvija, Lietuva un Igaunija. Nordplus projekti veicina starpkultūru sadarbību, uzlabo un ievieš jauninājumus Ziemeļvalstu un Baltijas valstu izglītības sistēmās.

Līdz 2016. gada 1. martam pieteikumus var iesniegt šādās Nordplus apakšprogrammās:

  • Jauniešu programma – paredzēta pirmsskolas izglītības iestādēm, sākumskolām un vidusskolām, un tās ietvaros ir iespēja īstenot skolēnu klašu braucienus pie saviem vienaudžiem, skolēnu prakses, skolotāju apmaiņu un citas aktivitātes, kuras uzlabo izglītības kvalitāti, attīsta starpkultūru dialogu, veicina Ziemeļvalstu un Baltijas valstu valodu apguvi;
  • Augstākās izglītības programma – paredzēta augstākās izglītības sektoram un atbalsta Ziemeļu un Baltijas reģiona izglītības iestāžu pieredzes apmaiņu, inovatīvu ideju pārņemšanu un kopīgu radīšanu, sadarbības veidošanu ar darba devējiem, vairāku augstskolu kopēju programmu attīstīšanu, kā arī individuālās studentu un pasniedzēju mobilitātes projektus;
  • Pieaugušo izglītības programma – paredzēta pieaugušo izglītības sektoram un tās ietvaros iespējams attīstīt sadarbību starp pieaugušo izglītības iestādēm un ieviest jauninājumus pieaugušo izglītības kvalitātes uzlabošanai, stiprināt pieaugošo pamatkompetences, veidot ciešāku saiti starp pieaugušo izglītību un darba dzīvi;
  • Horizontālā programma - starpnozaru programma, kas nodrošina jaunas un paplašinātas sadarbības iespējas mūžizglītībā, paredzot tādas aktivitātes kā seminārus, konferences, inovatīvus kursus u.tml.
  • Ziemeļvalstu valodu programma – starpnozaru programma, kas veicina Ziemeļvalstu valodu (primāri dāņu, norvēģu un zviedru) apguvi bērniem, jauniešiem, pieaugušajiem, kā arī atbalsta šo valodu mācību materiālu, metožu un stratēģiju izstrādi visu līmeņu izglītības sistēmās. Tāpat šī programma veicina starpvalstu un starpnozaru sadarbību Ziemeļvalstu valodu apguvē.

Visi interesenti 2016. gada 12. un 14. janvārī aicināti uz VIAA organizētajiem informatīvajiem semināriempar Nordplus projektu konkursa nosacījumiem. Semināru norises vieta un laiks tiks precizēts, pieteikšanās semināriem notiks tiešsaistē.

Vairāk par projektu konkursu, katras programmas mērķiem, projektu īstenotāju pieredzi un līdzfinansējuma apjomu lasiet VIAA mājaslapā vai Nordplus oficiālajā vietnē internetā www.nordplusonline.org.


Noderīgas saites projektu sagatavošanā:

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar VIAA Starptautiskās sadarbības programmu nodaļas Vecāko projektu vadītāju Lieni Gailīti, Tālr. 67785424, e-pasts: liene.gailite PIE viaa.gov PUNKTS lv vainordplus PIE viaa.gov PUNKTS lv.

Informācijas avots: Valsts izglītības attīstības aģentūra