Vidzemes kultūras programmaPagājušajā nedēļā noslēdzās Vidzemes plānošanas reģiona izsludinātās un administrētās “Vidzemes vēsturiskās zemes kultūras programmas 2023” projektu vērtēšana. Piešķirot 172 050,00 eiro, finansiālu atbalstu projektu īstenošanai saņēma 59 projekti. Papildus 3 projekti iekļauti rezerves sarakstā, ja gadījumā kādu no atbalstītajiem projektiem nebūs iespējams īstenot.
29.05.2023
Vidzemes plānošanas reģions (turpmāk - VPR) izsludina Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas projektu konkursu “Vidzemes vēsturiskās zemes kultūras programma 2023”. Tā mērķis ir veicināt kvalitatīvu un daudzveidīgu kultūras piedāvājuma pieejamību sabiedrībai un jaunradi Vidzemes vēsturiskajā zemē, kā arī Vidzemes vēsturiskās zemes kultūras daudzveidības saglabāšanu un attīstību. Konkursā kopējais pieejamais finansējums būs 172 050,00 eiro. Vienam projektam pieprasītais finansējums nedrīkst pārsniegt 5% no "Vidzemes vēsturiskās zemes kultūras programmas 2023" projektu konkursā pieejamā finansējuma. Projektu pieteikumus pieņems līdz 27. aprīlim.
12.04.2023
2023. gada 3. martā Cēsīs uz sēdi pulcējās Vidzemes plānošanas reģiona (turpmāk arī VPR) attīstības padomes dalībnieki, lai izvērtētu līdzšinējās Vidzemes kultūras programmas īstenošanas gaitu un rezultātus, kā arī lai pārskatītu Valsts Kultūrkapitāla fonda jaunās izsludinātās mērķprogrammas “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma”[1] projektu konkursa nosacījumus, t.sk. arī projektu pieteikumu vērtēšanas kritērijus.Sēdē VPR attīstības padomes locekļi rosināja papildināt vērtēšanas kritērijus un starp tiem turpmāk ierindot arī ģeogrāfisko koeficientu, kas ļautu realizēt kultūras programmas projektus vienmērīgi visā reģiona teritorijā. Padomes locekļi norādīja, ka vērtēšanā vēlētos redzēt plašāku pašvaldību pārstāvju līdzdalību, kuri varētu sniegt rekomendācijas par atbalstāmiem projektiem konkrētā novada teritorijā.
07.03.2023
Pagājušā gada decembrī Vidzemes plānošanas reģions (VPR) ceturto gadu pēc kārtas izsludināja aptauju, lai noskaidrotu vidzemnieku viedokli par to, kādām kultūras jomām šogad būtu jāsaņem finansējums Vidzemes kultūras programmas ietvaros.
16.02.2023
2022. gada nogalē noslēdzās Valsts kultūrkapitāla fonda un akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” atbalstītās “Vidzemes kultūras programmas 2022” projektu realizācija. Jau piecpadsmito gadu Vidzemes plānošanas reģions administrēja pasākumus, kurus organizēja Vidzemes kultūrvēsturiskā novada kultūras jomas speciālisti. Arī 2022. gadā, tāpat kā iepriekšējos gados, “Vidzemes kultūras programmas” (turpmāk-VKP) mērķis bija nodrošināt līdzsvarotu, daudzveidīgu un kvalitatīvu kultūras procesu un tā pieejamību Vidzemē, saglabājot un attīstot Vidzemes kultūrvēsturiskajam novadam raksturīgās vērtības, tradīcijas un kultūrvidi, kā arī veicinot jaunradi.
18.01.2023
Ģimeniskā atmosfērā Apes tautas namā 11. decembrī pulcējās Apes ģimenes, dzimtas, lai atskatītos uz paveikto projektā “Dzimtu stāsti “Manas saknes Manā APĒ”, iepazītos, priecātos un lepotos ar savām ģimenēm, savu pilsētu.
21.12.2022
Ikviens vidzemnieks aicināts nobalsot par būtiskākajiem kultūras virzieniem reģionā, kuros būs iespējams saņemt finansējumu projektu realizēšanai konkursa “Vidzemes kultūras programma 2023” ietvaros, ja finansējums Vidzemes kultūras programmas īstenošanai tiks piešķirts arī nākamajā gadā.
15.12.2022
Pededze ir mazs pierobežas ciems Alūksnes novadā, kas atrodas vien pāris kilometru attālumā no Krievijas un Igaunijas, un vēsturiski pagasts bijis piederīgs un dalīts starp Krieviju, Poliju, Zviedriju, Igauniju, tāpēc, kā jau malienā, Pededze glabā ārkārtīgi unikālu kultūru un tradīciju pūru, no kura vislielākā bagātība ir vietējo pareizticīgo iedzīvotāju tradicionālais kāzu rituāls, kas kopš 2019. gada iekļauts Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā.
12.12.2022
2022. gada nogalē biedrība “Danču krātuve” īstenojusi “Vidzemes kultūras programmas 2022” projektu konkursā atbalstīto projektu “Malienas danči digitālā vidē”.
08.12.2022
2021. gada nogalē biedrība “Danču krātuve” laida klajā lielāko Latvijā dejojamo danču burtnīcu kolekciju e-burtnīcu formātā, kas ir brīvi pieejama ikvienam danču kultūras lietotājam platformā dancukratuve.lv. Šogad, 2022. gada nogalē, kolekcija tiek papildināta ar četrām jaunām burtnīcām.
08.12.2022
|
|