Arhīva kalendārs

« June 2021 »
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 

Biedrība “Pie Kraujas” sadarbībā ar fotogrāfu Reini Fjodorovu uzsākt Vidzemes plānošanas reģiona, Latvijas Valsts meži un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītu projektu “Aronas stāsti”. Projekta realizācija jau ir uzsākta un tiks īstenota līdz septembra vidum, kad sabiedrībai būs pieejams multimediāls stāsts 10 minūšu garumā. Stāstu sērija ir pētnieciski un mākslinieciski augstvērtīgs darbs, kas dokumentēs Aronas krastos dzīvojošos cilvēkus un diskutēs par dzimtas stāstu kultūrvēsturisko nozīmi veidā, kas ir pieejams un saprotams gados jaunākai auditorijai.

Projekta vēstījuma pamatā ir Reiņa Fjodorova sen lolotā ideja par dzimtasstāstu izzināšanu un iepazīšanos ar cilvēkiem, kas dzīvo un saimnieko Aronas upes krastos. Reiņa vecvectēvam Viktoram Balodim pirms 100 gadiem piederēja vilnas dzirnavas Aronas upes krastos. Viktora pēkšņā nāve un tam sekojošie okupācijas režīmi izdzēsa jebkādas liecības par šo vēsturisko personību, tāpēc autors vēlējās iepazīt un dokumentēt citu, Aronas upes krastos dzīvojošo, ģimeņu dzimtu stāstus. 

Aronas upes krastos, kas 44 kilometru garumā stiepjas caur Madonas un Pļaviņu novadiem, pagājušā gadsimta sākumā ir dzīvojušas vairāki desmiti ģimeņu. Mūsdienās viena daļa no šīm dzimtām ir zudušas, bet otra daļa turpina apdzīvot Aronas krastus un saudzīgi glabāt savus stāstu. 

Projekta ietvaros tiks meklētas ģimenes, kas dzīvo Aronas upes krastos, lai ierakstītu intervijas par viņu dzimtu stāstiem, kā arī fotogrāfs katram izveidos portretu, kur modelis pozē Aronas upē. Projekta ietvaros tiks izveidoti 18–20 portreti. Portreti tika veidoti dažādās vietās uz Aronas upes. Katru modeli ir paredzēts fotografēt Aronas upē pēc iespējas tuvāk vietai, kur atrodas viņa mājas. 

Publicitātes fotogrāfija. Fotogrāfs: Reinis Fjodorovs

Gala rezultāts tiks izplatīts izmantojot mūsdienu iespējas – caur sociālajiem tīkliem (facebook.com, youtube.com un vimeo.com platformām). Projekts būs brīvi pieejams internetā un ilgtermiņā rosinās auditorijas interesi par saviem dzimtas stāstiem, tādejādi aktualizējot piederību konkrētajai vietai – mājai, kopienai, pilsētai vai valstij. Multimediālais projekts varētu kalpot kā materiāls, kas tiek izmantots audzināšanas vai vēstures stundās, lai diskutētu par dzimtas stāstu nozīmi.

Tiek aicināti pieteikties Aronas upes apkārtnē dzīvojošie, kuriem vēlētos piedalīties projekta realizācijā un dalīties ar saviem dzimtu stāstiem. Interesentiem zvanīt Reinim Fjodorovam par tel. 26980621 vai rakstīt uz epastu rfjodorovs PIE gmail PUNKTS com.

 

Informāciju sagatavoja:
Ilze Sauša
Projekta „Aronas stāsti” vadītāja
Tel. 20067030

Sadarbībā ar Mazsalacas novada Ramatas pagasta Kultūras centru un Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstīto Vidzemes kultūras programmu tiek uzsākts projekts "Akmens Kundziņš". Tā pirmā tikšanās notiek Mazsalacas Mūzikas un Mākslas skolā (MMMS) (brīvā dabā) 7. jūnijā. MMMS audzēkņi iepazīsies ar gleznotāja Pētera Kundziņa daiļradi, un nodarbības turpināsies Ramatas pagasta centrā pie Kultūras centra. Ramatas pagasta bērni tiek gaidīti uz animācijas filmas scenārija darbnīcu 07.06.2021. plkst. 14:00.

Projekta turpinājums notiks 2021. gada jūlijā, augustā un septembrī. Sekojiet līdzi aktualitātēm.

Informāciju sagatavojusi
Sandra Zondaka
Kultūras centra vadītāja,
Ramatas pagasts

Projekta “Māksla Kvadrātā” ietvaros 26. maijā notika Elitas Patmalnieces meistarklase Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā (VDMV). Meistarklasē piedalījās profesionālās ievirzes izglītības programmas izglītojamie, kuri apgūst profesionālās ievirzes izglītības programmu "Vizuāli plastiskā māksla".

  

Publicitātes foto

Meistarklases laikā izglītojamie iepazinās ar mākslinieci Elitu Patmalnieci, tās radošo darbību, orģināldarbiem - gleznām, kleitām, skicēm, apguva dažādas mākslas darbu radīšanas tehnikas, attīstīja radošumu. Praktiskajā meistarklases norises laikā radīja mākslas darbus, skices un gleznas, kuras eksponēs mākslas darbu izstādē VDMV galerijā K2 un vestibilā septembrī un oktobrī. 

 

    Publicitātes foto

Par veiksmīgu meistarklases organizēšanu un realizēšanu pateicamies VDMV pedagogiem: Indrai Cālītei, Dacei Brizauskai, Ilzei Ērglei-Vanagai, Sabīnei Piturai, Diānai Kokorēvičai, Inesei Andersonei kā arī VDMV direktorei Inesei Mētriņai un visiem iesaistītajiem skolas tehniskajiem darbiniekiem. 

Plānots, ka 14. jūnijā norisināsies vēl divas profesionālo mākslinieku meistarklases - gleznotāja Andra Eglīša un video mākslinieces Katrīnas Neiburgas vadībā. 

Projekts “Māksla Kvadrātā” tiek realizēts ar Vidzemes plānošanas reģiona, Latvijas Valsts meži, Valsts kultūrkapitāla fonda un Valmieras pilsētas pašvaldības atbalstu. Ar Latvijas Valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstīto Vidzemes kultūras programmu projektu atbalstu, VDMV 2018. un 2019. gadā jau ir notikušas profesionāļu vadītas meistarklases dizainā. Šāda izglītības forma ir kļuvusi par VDMV nepieciešamību un tradīciju ilgtermiņā.

Informāciju sagatavojusi:
Laine Uzulēna
Valmieras Dizaina un Mākslas vidusskola
Kultūras projektu vadītāja

Projekta “Māksla Kvadrātā” ietvaros 14. jūnijā notiks gleznotāja Andra Eglīša gleznošanas meistarklase un scenogrāfes Katrīnas Neiburgas video mākslas meistarklase brīvdabas izstādē “SAVVAĻA” (Jaundrusti, Drustu pagasts).

Projekts “Māksla Kvadrātā” tiek realizēts ar Vidzemes plānošanas reģiona, AS "Latvijas valsts meži", Valsts kultūrkapitāla fonda un Valmieras pilsētas pašvaldības atbalstu.

Meistarklasēs piedalīsies Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas (VDMV) profesionālās vidējās izglītības programmas 20 izglītojamie, kuri apgūst prof. vidējās izglītības programmas: “Apģērbu dizains”, “Reklāmas dizains”, “Interjera dizains” un “Multimediju dizains” un profesionālā priekšmeta pedagogi: I. Lapiņa-Strazdīte, G. Karāne, I. Cālīte, K. Vītiņa, L. Uzulēna un P. Rozītis. Gleznošanas meistarklases laikā izglītojamie iepazīsies ar gleznotāju, LMA Glezniecības katedras  vadītāju un docentu Andri Eglīti, tā radošo darbību, orģināldarbiem, apgūs dažādas mākslas darbu radīšanas tehnikas zemes toņu glezniecībā, iepazīsies ar laikmetīgo mākslu un konceptuālo mākslu. Video mākslas meistarklases laikā izglītojamie iepazīsies ar  scenogrāfi un video mākslinieci Katrīnu Neiburgu, tās radošo darbību, apskatīs publiski nepieejamus video darbus, apgūs dažādas video mākslas darbu radīšanas tehnikas, papildinās zināšanas scenogrāfijā un režijā, iepazīsies ar laikmetīgo mākslu un konceptuālo mākslu. Meistarklases norisināsies mākslinieka A. Eglīša darbnīcā un brīvdabas izstādē “SAVVAĻA”, kuru atklās 12. jūnijā. Izstādes apmeklējums plānots kā pārgājiens, kura laikā iepazīsies ar laikmetīgās mākslas darbiem brīvdabā. Jāatzīmē, ka Izstādē “SAVVAĻA” 2020. gadā ir izstādīti 18 latviešu un ārzemju laikmetīgo mākslinieku darbi – šogad izstāde tiek paplašināta ar vēl 21 jaunradītu mākslas objektu. Izglītojamie  gleznos iepazīstot zemes toņu glezniecību, papildus fotografēs dabu un  darbu radīšanas procesu, radītās gleznas autortehnikā eksponēs mākslas darbu izstādē VDMV galerijā K2 un vestibilā septembrī un oktobrī.

  

Ar Latvijas Valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstīto Vidzemes kultūras programmu projektu atbalstu, VDMV 2018. un 2019. gadā jau ir notikušas profesionāļu vadītas meistarklases dizainā. Šāda izglītības forma ir kļuvusi par VDMV nepieciešamību un tradīciju ilgtermiņā.

Informāciju sagatavojusi:
Laine Uzulēna
Valmieras Dizaina un Mākslas vidusskola
Kultūras projektu vadītāja


Sadarbībā ar Valsts kultūrkapitāla fondu, Latvijas valsts mežiem, Vidzemes plānošanas reģionu un Mazsalacas novada pašvaldības Ramatas pagasta Kultūras centru tiks īstenots projekts "Akmens Kundziņš". Projektā tiks organizētas meistardarbnīcas bērniem un jauniešiem vecumā no 6-15 gadiem - animācijas, kultūrvēstures, mūzikas, veidošanas, skatuves runas un mākslas pamatu iemaņu apgūšanai.

Projekta būtība ir Mazsalacas novada kultūrvēstures izpēte caur kino (animācija) prizmu, iesaistot bērnus atraktīvā un interaktīvā pasākumā, radot kvalitatīvi jaunu kultūras produktu – bērnu veidotu animācijas filmu "Akmens Kundziņš".

Filmas scenārijs tiks veidots balstoties uz  novada teikām un pasakām. Bērnos un jauniešos radot labāku izpratni par kultūrvēsturisko objektu vērtību, to nozīmību, lai pieaugot un attīstot savas prasmes, turpinātu iepriekšējo paaudžu iesāktos darbus un stiprinot vietējās kopienas identitāti.

Projekta rezultātā būs apskatāma animācijas filma "Akmens Kundziņš" un izstāde ar animācijas filmas zīmējumiem.

Nākamā projekta "Akmens Kundziņš" meistarklase būs mūzikas, to vadīs Julgi Stalte Ramatas pagasta estrādē 2021. gada 11. jūnijā plkst.16:00.

Informāciju sagatavojusi
Sandra Zondaka
Kultūras centra vadītāja,
Ramatas pagasts 

 

Projekta “Māksla Kvadrātā” ietvaros 14. jūnijā notika gleznotāja Andra Eglīša gleznošanas meistarklase un scenogrāfes Katrīnas Neiburgas video mākslas meistarklase brīvdabas izstādē “SAVVAĻA” (Jaundrusti, Drustu pagasts).

 

Meistarklasēs piedalījās  profesionālās vidējās izglītības programmas 20 izglītojamie, kuri apgūst prof. vidējāsizglītības programmas:  “Apģērbu dizains”, “Reklāmas dizains”, “Interjera dizains” un “Multimediju dizains” un profesionālā priekšmeta pedagogi: I. Lapiņa- Strazdīte, G. Karāne, I. Cālīte, K. Vītiņa, L. Uzulēna un P. Rozītis. Gleznošanas meistarklases laikā izglītojamie iepazinās ar gleznotāju, LMA Glezniecības katedras  vadītāju un docentu Andri Eglīti, tā radošo darbību, orģināldarbiem, apguva dažādas mākslas darbu radīšanas tehnikas zemes toņu glezniecībā, iepazinās ar laikmetīgo mākslu un konceptuālo mākslu. Izglītojamie  meistarklases laikā radīja zemes toņu krāsas no teritorijā atrodamiem materiāliem- māliem un minerāļiem, tos sajaucot ar akrila laku. Šādā veidā iepazīstoties ar autortehniku, kurā Andris Eglītis specializējies vairāku gadu gaitā. Jaunieši dodoties plenērā, gleznoja dabas ainavu iepazīstot zemes toņu glezniecības daudzveidību. Izglītojamie papildus fotografēja dabas daudzveidību un  darbu radīšanas procesu. Izglītojamo radītās gleznas autortehnikā eksponēs mākslas darbu izstādē VDMV galerijā K2 un vestibilā septembrī un oktobrī.

  Publicitātes foto

Video mākslas meistarklases laikā izglītojamie iepazinās ar  scenogrāfi un video mākslinieci Katrīnu Neiburgu, tās radošo darbību, apskatīja publiski nepieejamus video darbus, apguva dažādas video mākslas darbu radīšanas tehnikas, papildināja zināšanas scenogrāfijā un režijā, iepazīsinās ar laikmetīgo mākslu un konceptuālo mākslu. Praktiskajā daļā veica mākslinieces uzdevumu- nofilmēt video fragmentus no dabas elementiem, vietu kadrējumiem, kurus apstrādājot izmantot “vīdžejošanai”. Septembrī ar speciālu multimediju tehnoloģiju palīdzību tiks apstrādāti video faili, radot vizuālus efektus, kas reālā laikā pavada mūziku. Rezultātā tiek veidots uz videofragmentiem balstīts jaundarbs, kuru eksponēs izstādē un atskaņos skolas pasākumos. 

    Publicitātes foto

Meistarklases norisinājās mākslinieka A. Eglīša darbnīcā un brīvdabas izstādē “SAVVAĻA”. Izstādes apmeklējums plānots kā pārgājiens, kura laikā vēroja brīvdabās eksponētos laikmetīgās mākslas darbus, kas radīti uz vietas SAVVAĻA. Pārgājiens trīs stundu garumā iedvesmoja doties plenērā un skicēt dabas ainavas, fotografēt vides mākslas objektus un laikmetīgās mākslas tēlniecības darbus. Jāatzīmē, ka Izstādē “SAVVAĻA” 2020. gadā ir izstādīti 18 latviešu un ārzemju laikmetīgo mākslinieku darbi – šogad izstāde tika paplašināta ar vēl 21 jaunradītu mākslas objektu.

Projekts “Māksla Kvadrātā” tiek realizēts ar Vidzemes plānošanas reģiona, AS "Latvijas valsts meži", Valsts kultūrkapitāla fonda un Valmieras pilsētas pašvaldības atbalstu.

Informāciju sagatavojusi:
Laine Uzulēna
Valmieras Dizaina un Mākslas vidusskola
Kultūras projektu vadītāja

 

Turpinot tradīciju, aicinām baudīt dzīvās mūzikas vakarus Valmiermuižā. Šogad, lai atbalstītu vietējo latviešu mākslinieku jaunradi, esam ieplānojuši dzīvās mūzikas vakaru sēriju „Savējie” – viesosies mūziķi, kuru saknes meklējamas Valmierā un tās apkārtnē. Gaidīsim ciemos!

02. jūlijā 21.00 – ŽIDRŪNS

Aiz muguras padsmit darbības gadi, četri oriģinālmūzikas albumi un desmitiem koncertu, bet „Židrūns” turpina radīt jaunas kompozīcijas. Ar katru cenšoties sevi izaicināt un spert soli nezināmajā vai arī vienkārši ļauties trulai enerģijai. „Židrūna” vokālists un ģitārists ir Klāvs Kalnačs, kurš dzimis, gājis skolā un rokmūzikā sācis darboties Valmierā. „Židrūna” pirmajos divos albumos ir atsauces dažādām konkrētām vietām Valmierā un tās apkārtnē, piemēram, pārtikas veikals Nākotnes ielā, dzelzceļa pārvads uz Valmieras apvedceļa un daba ap to. Šajā pilsētā ir arī ierakstīti trīs no četriem grupas studijas albumiem. Vienīgais izņēmums, trešais albums „Židrūns un tas, ko nevar nest”, tika ierakstīts Bērzaines pagasta Kalna Daviņās netālu no Valmieras.

Grupas ceturtais studijas ieraksts „Kovārņu mazbērniem” (izdevniecība „I Love You Records”, 2020) nominēts Eiropas neatkarīgo mūzikas izdevniecību apvienības (IMPALA) balvai „Eiropas gada neatkarīgais albums 2020”, apbalvots ar mūzikas ierakstu gada balvu „Zelta mikrofons 2021” rokmūzikas albuma kategorijā, radio „Naba” raidījuma „Vārnu laiks” veidotajā sarakstā „2020. gada 20 vērtīgākie roka un metāla ieraksti Latvijā” ierindots otrajā vietā, nominēts latviešu mūzikas ierakstu gada balvai „Austras Balva”.

09. jūlijā 21.00 – AGE OF STONES

Grupas „Age of Stones” darbības pirmsākumi meklējami Valmierā, tālajā 1997. gadā, taču oficiāli grupa dibināta 2001. gadā, šogad tiek svinēta apaļā 20 gadu jubileja. Grupas skanējums, laikam ejot, ir mainījies, sākotnēji grupa muzicēja funk-rock stilā, izpildot dziesmas pārsvarā angļu valodā, taču pašlaik grupas skanējums ir palicis uzticīgs klasiskajam garage-rock stilam un dziesmas rakstītas tikai latviešu valodā. Grupas pastāvēšanas laikā sadarbībā ar „MICREC” ir izdoti 4 studijas albumi, uzfilmēti vairāki video klipi, koncerta video, sniegti koncerti lielākajos Latvijas mūzikas festivālos, kā arī uzstāšanās Igaunijā un Lietuvā. Grupas panākumi ir ļoti plaši, startējot kā jaunā grupa plūkusi laurus vairākos jauno grupu festivālos: „Priekšnams”, „Sinepes un Medus”, „Blieziens”, „Stage Nr.1”, „Tu esi pamanīts”, „MTV Soundwave” u.c. Ar debijas albumu „Sapņojiet” tika nominēti gada debijas statusā, kā arī ar vairākām dziesmām nonākusi lielākajās radio staciju rotācijās un topos. 2019. gada vasarā, sadarbībā ar Valmieras pilsētu grupa ir oficiālās Valmieras himnas „Stāv pāri visam Valmiera” izpildītāji. 

30. jūlijā 21.00 – KASETES

Apvienība „Kasetes” dibināta 2012. gadā Vaidavā. Tajā muzicē Rūdolfs Zagorskis (sintezatori), Kārlis Zagorskis (elektriskās bungas), Oskars Tupuriņš (ģitāra) un Jānis Liepiņš (bass). Līdz šim „Kasetes” radījuši noskaņas pilnus remiksus vairākām pašmāju grupām („Satellites LV”, „Rīgas Modes”, „Carnival Youth” un „Astro’n’out”), izdevuši divus EP minialbumus, piedalījušies Reiņa Spailes īsfilmas „Tukšās zemes ritmi” skaņu celiņa izveidē, kā arī 2015. gadā klajā laiduši debijas albumu „Jaunā kārtība”, kas tika nominēts „Austras Balvai”. Apvienība ir uzstājusies arī Latvijas lielākajos mūzikas festivālos – „Positivus”, „Summer Sound” un „Laba Daba”. 2020. gada maijā sadarbībā ar izdevniecību „NABA Music/Melo Records” tiek izdots otrais studijas albums „Dialogue”, kas ieguvis balvu „Zelta Mikrofons” kategorijā „Elektroniskās mūzikas albums”, kā arī nominēts „Austras Balvai”.

DALĪBA BEZ MAKSAS. Lūgums ņemt vērā, ka notikumos tiks ievēroti aktuālie pasākumu organizēšanas ierobežojumi.

Notikumus rīko Valmiermuižas kultūras biedrība, atbalsta Vidzemes plānošanas reģions, Latvijas valsts meži, Valsts kultūrkapitāla fonds un Valmiermuižas alus darītava.

Informāciju sagatavojusi: Valmiermuižas kultūras biedrība.

Ramatas pagasta Kultūras centrs no 2021. gada 7. jūnija ir uzsācis Vidzemes plānošanas reģiona un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta „Akmens kundziņš” īstenošanu. Projekta rezultātā taps animācijas filma, kurai scenāriju, sižetu, notikumus izdomā, zīmē, veido un ierunā Mazsalacas novada bērni, Mazsalacas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un Valmieras SOS ciemata bērni.

Projekta ietvaros radošās darbnīcas notika un turpināsies gan Ramatas pagasta Kultūras centrā, estrādē un bibliotēkā, gan Mazsalacas Mūzikas un mākslas skolā, Mazsalacas novada muzejā. Skaņu ierakstam gatavojas Baiba Bīviņa ar saviem mazajiem dziedātājiem, kuri rudenī dosies uz Valmieras studiju “Uga records”.

Radoši un jautri pagāja pirmās radošās scenārija, mākslas vēstures, mūzikas, filmas fonu gleznošanas un veidošanas darbnīcas brīvā dabā pie Mazsalacas Mūzikas un mākslas skolas un Mazsalacas muzeja, kā arī Ramatas pagasta estrādē un radošajā mājā Vērsī. Paldies Mazsalacas Mūzikas un mākslas skolas skolotājai Lailai Stradei un Valmieras SOS mammai Initai Sermai par mazo mākslinieku aktīvu organizēšanu.

  

Publicitātes foto

Animācijas darbnīcas vadīja projekta režisore-animatore Dace Liepa un animatore Anita Ozoliņa. Ar mākslas vēstures pamatiem un gleznotāja Pētera Kundziņā daiļradi iepazīstināja mākslas vēsturniece Baiba Magdalēna Eglīte. Mirdza Guka Mazsalacas novada bērnus iesaistīja gleznošanas un veidošanas darbnīcā. Ramatas pagasta estrādē noritēja jautra un ļoti skaļa mūzikas meistardarbnīca kopā ar Julgi Stalti, kurā bērni meklēja savu brīvo balsi un iepazinās ar dažādiem mūzikas instrumentiem.    

Darbs pie filmas veidošanas vēl  turpināsies arī augusta un septembra mēnešos, kad Mazsalacas novada bērni turpinās darbu animācijas darbnīcās, apgūs un ierakstu studijā ierakstīs filmas tituldziesmu filmai “Akmens kundziņš”.

Novembra mēnesī paredzētas animācijas  filmas prezentācijas.

Turēsim īkšķus, lai  mums izdodas radīt interesantus “Akmens kundziņa” piedzīvojumus, lai  mums pašiem sava filma!

Informāciju sagatavoja:
Ramatas pagasta Kultūras centra vadītāja – Sandra Zondaka.