Arhīva kalendārs

« October 2018 »
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Madonas novada Praulienas pagasta skolā 21. oktobrī plkst. 17.00 norisināsies Jauno rokgrupu konkurss „Pasaules Ritmi Praulienā”. Konkurss notiks jau ceturto gadu Ģitāristu sesijas ietvaros.

Šogad Baltijas valstis svin 100 gadu jubileju, tas dod iespēju mums labāk vienam otru iepazīt Madonas novadā, kas ģeogrāfiski ir Baltijas viduspunkts. Konkurss ir muzikāla satikšanās jaunajām rok grupām no Lietuvas, Igaunijas un Latvijas, lai sevi parādītu muzikāli un iegūtu kādu balvu grupu un/vai individuālajās nominācijās. Festivāla kapacitāte ir 12 grupas, balvu fonds 400,- eur. Konkursu profesionāli vērtēs pieaicināti mūziķi – Atis Ieviņš un grupa Rock Brothers kā arī viesis no Lielbritānijas ģitārists - Paul Glover, kuri pēc apbalvošanas ceremonijas sniegs koncertu. Konkursu organizē Praulienas pagasta pašvaldība (Sarmīte Lazdiņa - +371 27825165) sadarbībā ar Ģitāristu sesiju. e-pastu:imantspulkstenis PIE madona PUNKTS lv/+371  29411619.  

Pēc konkursa ir iespēja palikt un piedalīties Ģitāristu sesijā, kurā piecu dienu laikā notiks 14 meistarklases ģitāristiem, vokālistiem, bundziniekiem un koklētājiem. Ģitāristu sesijā notiek nodarbības grupās, kuras vada atzīti muzikani un skolotāji, vakaru koncertos uzstāsies Latvijas grupas, viesi no Lietuvas un Igaunijas, kā arī ģitāristi Paul Glover un Andy Baker no Apvienotās karalistes. Trešdien ekskursija - atpūtas brauciens uz Kučuru dzirnavām. Ceļā uz Aronas kalnu, Lazdonas baznīcā noklausīsimies Haralda Sīmaņa ērģeļmūzikas koncertu. Ceturtdien Praulienas skolā gaidāmi brīnišķīgi koncerti – neatkārtojamais ģitārists Matīs Čudars ar solo koncertu, grupa Lupa. Jaudīga atgriešanās sesijā ir Andy Baker, piedaloties Deniss Paškevičs, Andris Buiķis, Jānis Rubiks, Alina Bistrica piedāvā projektu, kurš solās mūs aizvest jazz/funk ceļojumā. Noslēguma koncertā iecerēts apvienot igauņu, latviešu un lietuviešu tautas dziesmu motīvus, kāzu dziesmas. Tas guvis atbalstu Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītajā Vidzemes kultūras programmā 2018.

 

Ģitāristu sesijas motīvs ir - Vienoti mūzikā!

Vairāk informācijas: www.gitaristusesija.lv

 

Informāciju sagatavojis Imants Pulkstenis

e-pasts: imants.pulkstenis PIE madona PUNKTS lv; tālr. 29411619

Tevi sagaidīs Minna, skaisti skati ar Dzērbenes pili un grūstošām pils kompleksa ēkām, staļļiem, ezeriem, kalniem, lejām un laba sabiedrība. Pasākumā piedalīsies un savās zināšanās dalīsies māksliniece, mākslas terapeite DACE VISNOLA, kas mācījusies ASV un ikdienā darbojas Siguldā. Darbu sāksim 13. oktobrī 10.00 blakus pilij, Sabiedriskā centra 3.stāva Semināru zēlē. Papīrs, otas, ūdenstrauki un akrila krāsas būs arī uz vietas, pārējo katrs ņem pats, ko vajag, piem., akvareli, guašu, eļļu, audeklu utml. Lūgums, kam ir,  paņemt līdzi arī jau gatavus rudens gleznojumus izstādei, kas pēc pasākuma notiks pilī. Aicināti  piedalīties interesenti visās  prasmju grupās no 13 gadu vecuma.  Mazākus bērnus var ņemt līdz, bet vecākiem jāpieskata pašiem, lai netraucētu lielos. Nakšņošana paredzēta turpat uz vietas ( ir matrači, gultas veļa, arī dažas gultas). Būs pieejama  Minnas vārda dienas virtuve, ir centrā TOP veikals.

Pasākums notiek Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas projekta „Amats zelta pamats-2018” un Vecpiebalgas novada projektu konkursa „Dažādosim savu ikdienu” ietvaros.

Pieteikties pa tālruni pie mākslinieces Ērikas Mālderes, t.29424560

 

Informāciju sagatavojusi Ērika Māldere.

Vēl līdz decembra beigām turpinās „Latvijas valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2018" projektu pasākumi - programma ir ļoti bagātīga un daudzveidīga, kur katram iespējams atrast sev interesējošus notikumus.

Lielākā daļa no Vidzemes kultūras programmas atbalstītajiem projektiem saistīti ar bērnu un jauniešu kultūrizglītību, radošo industriju attīstību, meistarklašu, semināru, nometņu rīkošanu. Ar programmas atbalstu tiks izveidotas vairākas izstādes un tiks rīkotas meistarklases par vidzemniekiem nozīmīgām tēmām tradicionālās kultūras un nemateriālā mantojuma saglabāšanai. Tāpat arī jau tradicionāli ar Vidzemes kultūras programmas atbalstu tiek izdotas dažādas grāmatas. Tā kā vasara ir festivālu un koncertu laiks, arī šogad vairākās vietās norisināsies brīvdabas pasākumi. Sekojiet līdzi pasākumu kalendāram.

Aicinām ikvienu izbaudīt un apmeklēt plašo pasākumu programmu!

 

Vairāk par visiem Vidzemes kultūras programmas pasākumiem variet uzzināt Vidzemes plānošana reģiona mājas lapā www.vidzeme.lv kultūras sadaļā.

Plašāka informācija: Dace Laiva, Vidzemes kultūras programmas koordinatore, tel. 25670756, dace.laiva PIE vidzeme PUNKTS lv

No 2018. gada maija līdz decembrim Drabešu muižas Amatu mājā tiek īstenots  projekts bērniem un skolu jauniešiem „Reiz dzīvoja Āraišos”. Projekta ietvaros Amatu mājā notiek amatu un tradīciju darbnīcas, kurās bērni un skolu jaunieši apgūst iemaņas darbā ar vilnu, koku, mālu, aušanas pamatus, stikla apgleznošanu, tautas mūzikas instrumentus un stāstītprasmi.

Apgūtās prasmes un pašu izveidotos „rekvizītus”/pasaku tēlus un citus priekšmetus/ bērni izmantos, paši izveidojot animācijas filmu „Reiz dzīvoja Āraišos”. Filmas sižets tiek veidots, izmantojot Drabešu un Āraišu apkaimē pierakstītās latviešu tautas teikas.

Projekta ietvaros notiek vilnas velšanas, leļļu gatavošanas, aušanas, keramikas, stikla apgleznošanas, koka /kokļu gatavošana un citi koka priekšmeti/, mūzikas / tautas mūzikas instrumenti, skaņu rīki, spēlēšana, dziedāšana/ , stāstu darbnīcas un animācijas darbnīca.

Darbnīcas vada Drabešu muižas Amatu mājas amatu meistari un māksliniece Dace Liepa, tekstu un mūziku filmai bērni  ierakstīs skaņu ierakstu studijā „Lauska”.

Projektā iesaistījušās un aktīvi darbojas 6 Amatas novada skolas.

Savu darbu jau gandrīz pabeigusi keramikas darbnīca – ir  izgatavoti un apdedzināti māla podi, putniņi, mājas, cilvēki. Aktīvi un aizrautīgi turpinās darbs stikla apgleznošanas darbnīcā – tiek zīmēts ezers – tas tiks veidots no daudziem maziem stikla gabaliņiem, spociņi un citi interesanti tēli. Koka darbnīcā tiek gatavotas kokles un koka mājiņas. Filcētāji mācās izgatavot lelles, suņus un citus sīkdzīvniekus.

Mūzikas darbnīcas dalībnieki veido visam skaņu pavadījumu – spēlē kokles un citus instrumentus, izmanto dažādus skaņu rīkus, lai atveidotu vēja šalkšanu, ūdens šļakstus, putnu balsis un citas. Stāstnieki mācās, lai izteiksmīgi izstāstītu teikas.

Kad sagatavošanas darbi tiks paveikti, mūzika un stāsti ierakstīti, sāksies pati interesantākā – animācijas darbnīca, kurā notiks filmēšana. Tajā piedalīsies visi bērni, kuri cītīgi strādājuši amatu darbnīcās.

Filmas pirmizrāde paredzēta 30. novembrī.

Projektu realizē biedrība „Tradicionālās kultūras iniciatīvu centrs „KasTe”, finansiāli atbalsta Vidzemes plānošanas reģions un Valsts Kultūrkapitāla fonds.   

 

Informāciju sagatavojusi Inese Roze, TKIC "KasTe". 

J.Cimzes Valkas Mūzikas skolā 17. oktobrī notiks Valsts Kultūrkapitāla fonda un Vidzemes Plānošanas reģiona atbalstītā projekta “Rosinoša kultūrvide un profesionālās mūzikas pieejamība kā vienota platforma kvalitatīvas kultūrvides nodrošināšanai Vidzemes reģiona sabiedrībā” pasākums, kas veltīts kokļu mūzikai un kokles spēles attīstībai.

Gaidām ciemiņus – jaunos koklētājus un pedagogus no Cēsīm, Valmieras un Strenčiem. Pasākumā piedalīsies arī tuvākie kaimiņi no Valgas mūzikas skolas. Pieredzējušu pedagogu vadībā notiks kokles spēles meistarklases. Jāpiezīmē, ka Igaunijā populāra ir etnogrāfiskās kanneles spēles apgūšana mūzikas skolās. Latvijā vairāk izplatīta ir muzicēšana uz tradicionālās koncertkokles. Šajā reizē latviešu koklētājām būs iespēja iepazīties ar igauņu kanneles spēles pamatelementiem.

Savukārt vakara pusē, pl. 17.30 visi kokļu mūzikas cienītāji aicināti Mūzikas skolā uz kokļu mūzikas koncertu, kurā muzicēs Cēsu, Valmieras, Strenču, Valgas un J.Cimzes Valkas Mūzikas skolas audzēkņi gan solo, gan ansambļos, gan vienā lielā kopīgā kokļu saspēlē.

 

Informāciju sagatavojusi Līga Veinberga, J.Cimzes Valkas Mūzikas skolas direktore

No 7.10.2018. līdz 7.11.2018. Mālpils kultūras centrā apskatāma gadskārtējā  mākslinieku biedrības Sidegunde simpozija izstāde.

 

Lielāko daļu ekspozīcijas veido plenēra gleznojumi, bet izstādes darbi sniedz ieskatu visās simpozija aktivitātēs. Izstādītas ne tikai eļlas un akrila, bet arī ekoprinta gleznas, austo audumu dzijas dabīgajās krāsvielās krāsotas gan simpozija laikā, gan vēlāk izmantojot iegūtās zināšanas. Apskatāmi darbi no roksmēluma papīra, kas gatavots izmantojot dažādus izejmateriālus – rabarberus, kartupeļu lakstus, nātres.

Izstādes laikā notiks radošās darbnīcas Mālpils novada vidusskolas audzēkņiem.

Simpozijs, izstāde un darbnīcas tiek rīkotas ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Latvijas Valsts mežu finansētās Vidzemes kultūras programmas un Mālpils novada domes atbalstu.

 

Projekta kuratore Ērika Zutere zutere PIE gmail PUNKTS com, tel. 29467668

informācija Helēna Medne – helena.medne PIE sidegunde PUNKTS com

 

Projekts "Diena dejai Jaunpiebalgā" šogad norisinās 18. un 19. oktobrī, Jaunpiebalgā. Tā mērķis ir apvidus bērnus un jauniešus iepazīstināt  un veicināt viņu izpratni par deju daudveidību – tās žanriem, kas ne visi arī ikdienā patstāvīgi pieejami interešu izglītībā, kā - klasikā deja, hip-hops, laikmetīgā deja, džeza, dažādu tautu (krievu, poļu, grieķu, itāļu, spāņu u.c.) raksturdejas, balles un tradicionālā deja.

Iedvesmojoties no bērnu un jauniešu lielās aktivitātes un vecāku, skolotāju, deju pasniedzēju pozitīvajām atsauksmēm un gandarījumu par paveikto pagājušogad, projekts notiek jau otro gadu pēc kārtas, ar vēlmi to ieviest kā stabilu un augošu tradīciju. Projekta noslēgums noritēs 2 dienu garumā, kad tā ietvaros 7 profesionāli un Latvijā atzīti dejas speciālisti dosies uz Jaunpiebalgu un vadīs 7 dažādu stilu deju meistarklases. To nobeigumā tiks prezentēts katrs no tiem, kurā meistarklašu dalībnieki, ar pasniedzēju palīdzību, izveido nelielu dejas performanci.

Projekts veidots ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Vidzemes kultūras programmas, Jaunpiebalgas novada domes atbalstu.

Informāciju sagatavojusi Inga Zēbolde, projekta vadītāja.

Ceļā uz Latvijas simtgadi Nacionālais kultūras centrs organizē iniciatīvu “Katram savu tautastērpu”, kura mērķis ir stāstīt par tautastērpa rašanās, valkāšanas, darināšanas tradīcijām un aicināt katram latvietim veidot savu tautastērpu. Arī biedrības “Lauku sieviešu atbalsta grupa “Vaive”” dalībnieces vēlas saposties Latvijas simtgadei un turpināt sava tautastērpa izgatavošanu. Pagājušajā gadā sievietes izgatavoja tautiskos linu kreklus baltajā izšuvumu tehnikā un šogad auž tautiskos brunčus.

Biedrība iesniedza Latvijas valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2018. gada projektu konkursam pieteikumu “Etnogrāfiskās Vidzemes sievu cepures (izšūtās)” un ieguva finansiālu atbalstu. No maija mēneša Vaives amatu mājā ir uzsākta projekta realizācija. Daiļamatu meistares Dagnijas Kupčes vadībā ir veikta esošo, saglabāto etnogrāfisko Vidzemes sievu cepuru izpēte muzeju fondos un privātkolekcijās. Paveikta pareizo materiālu izvēle un sagāde.

Plānots dalībniecēm līdz š.g. decembrim izšūt un sašūt katrai savu cepuri. Pirmās divas Vidzemes sievu etnogrāfiskā cepures ir izgatavotas un pārējās dalībnieces centīgi turpina darināt savas galvas rotas. Cepuru darināšanas process nodarbību dalībniecēm sniegs gandarījumu par savām spējām, garīgo bagātinājumu, finanšu līdzekļu ietaupījumu, lietderīgu brīvā laika pavadīšanu un savstarpējo komunikāciju.

Ar savām rokām izgatavojot pilnu tautas tērpa komplektu, rokdarbnieces saglabā, pārmanto un popularizē Latvijas kultūras mantojumu.

Informāciju sagatavojusi Valda Zaļaiskalna.

 

28. novembrī plkst.10.00 un plkst.18.00 Valmieras Kultūras centrā notiks muzikāls koncertuzvedums par Valmieru „Vali, mierā!".

Iedomāsimies, ka pēkšņi risinās savādi notikumi, un mēs visi aizmirstam, kā sauc pilsētu, kurā dzīvojam. Kādā veidā mēs spētu savu pilsētu atpazīt un atcerēties tās vārdu? Katrā pilsētā ir savas īpašas vietas, kas raksturo tieši šo pilsētu. Vai mēs tās zinām? Vai zinām teikas un vēsturi, kas saistītas ar šīm vietām? Ja mēs to uzzinām un iepazīstam, tad kā puzles gabaliņus varam salikt savas pilsētas vārdu no jauna.

Koncertuzvedums „Vali, mierā!” ar Valmieras Viestura vidusskolas skolēnu, kā arī profesionālu aktieru līdzdalību aizvedīs mūs neparastā ceļojumā un piedzīvojumos. Iepazīsim kopā savu brīnišķīgo pilsētu, kas ir mūsu mājas!

 

Režisore: Santa Tanenberga

Scenārijs: Kristīne Dina Bitēna

Mūzika: Atvars Sirmais

Horeogrāfija: Linda Mīļā

Vokālais izpildījums: popgrupa „Notiņas"

Lomās: aktieris Ivars Brakovskis, Valmieras Viestura vidusskolas skolēni

Video: Emīls Spuņģis

 

Biļetes: EUR 2,-. Grupām lūgums rezervēt biļetes Valmieras Kultūras centra kasē, zvanot pa tālruni 64207207.

Pasākums notiek ar Vidzemes plānošanas reģiona un Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu. Plašāk: www.vkc.lv.

 

Informāciju sagatavojusi:

Līga Tarbuna

Valmieras Kultūras centra

sabiedrisko attiecību vadītāja

Mob. tel.: 28382051

liga.tarbuna PIE valmiera PUNKTS lv

Ideja pasaku grāmatai radusies 2017. mācību gadā, kad bērni ar savām ģimenēm kopīgi radīja grupas pasaku grāmatas. Projekts visiem šķita tik aizraujošs, ka liela daļa stāstu tika pārveidoti teātra uzvedumos un piedzīvoja pirmizrādes pirmsskolas ģimeņu dienā. Kopīgi darbojoties, sapratām, ka bērnus vairāk interesē grāmata, kuras tapšanā piedalījušies viņi paši vai bērniem tuvi pieaugušie.

Grāmatas “Mana Priedīte pasakās” tapšanā piedalās pirmsskolas “Priedīte” darbinieki, vecāki, Jāņa Simsona Madonas mākslas skolas skolēni un Madonas novada bibliotēka. Grāmatā plānotas 15 ilustrētas pasakas. Pasaku autori ir pirmsskolas darbinieki un vecāki. Katra pasaka ir saistīta ar grupas nosaukumu, rezultātā sacerēti stāsti par ezīšiem, zaķēniem, vāverēniem, bitītēm, mārītēm, pelēniem, sienāzīšiem, pūcītēm, zīlītēm, taurenīšiem un citiem, bērniem saprotamiem tēliem.

Pasaku ilustrācijas top sadarbībā ar Jāņa Simsona Madonas mākslas skolas audzēkņiem. Lepojamies, ka daļa ilustrāciju autoru ir mūsu bērnu dārza absolventi. Ilustrācijas ir svarīgs palīgs bērniem grāmatas lasīšanā, kur kāds no pasakas tēliem ir zīmēts. Tas veicina aktīvu bērna iesaisti lasītapguves procesā un apziņu, ka lasīt ir aizraujoši jebkurā vecumā. Vēl jo vairāk, bērna un pieaugušā kopīga lasīšana ir vērtīgs ieguldījums ģimenisko saišu stiprināšanā.

Tuvākajās dienās tiks uzsākts darbs grāmatas maketēšanai un drukāšanai. Decembra sākumā ieplānoti grāmatas “Mana “Priedīte” pasakās” atvēršanas svētki Madonas pilsētas bibliotēkā. Grāmatas maketēšana un izdošana notiek ar VKKF un Latvijas valsts mežu atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2018 finansiālu atbalstu projekta “Mana “Priedīte” pasakās” ietvaros.

 

Informāciju sagatavojusi:

Projekta “Mana “Priedīte” pasakās” vadītāja Gita Lancmane un pirmsskolas skolotāja Guna Ruļuka

e-pasts: pried%C4%ABte PIE madona PUNKTS lv

3. novembrī plkst. 13.30 Trapenē atklās Ojāram Vācietim veltītu izstādi “Atpakaļlaiks”. Izstāde tapusi ar VKKF un VPR atbalstu un ir veltījums Ojāra Vācieša 85 jubilejai.

Tajā apkopoti unikāli priekšmeti, vēstuļu un atmiņu fragmenti un dzejoļi, kas stāsta par to pamatu, kas veidoja viņu par vienu no izcilākajiem 20. gadsimta latviešu dzejniekiem- ģimeni, mājām un saknēm. Izstāde veidota, lai īpaši uzrunātu Ziemeļvidzemes skolēnus, rosinātu iepazīt Ojāru Vācieti un veicinātu izpratni par dzimtās Vidzemes nozīmi viņa daiļradē.

Akadēmiķis Jānis Stradiņš viņu nosaucis par „lielu dāvanu mazai tautai”, Imants Ziedonis – par „tautas sirdsapziņu”, par „piemērīšanās vertikāli”, Jānis Peters atzinis, ka viņš kā „pārjūtīgs seismogrāfs reģistrē apakšzemes grūdienus, brīdinot zemes iemītniekus jau iepriekš”. Rakstīdams savam laikam, dzejnieks rakstīja mūžībai, pravietiski skatīdamies laikā.

Visi laipni aicināti!

 

“Es sēdu

Zem bērnības saules,

Un pulksteņa rādītāji man iet

No labās uz kreiso-

Uz atpakaļlaiku

Uz mirkli atpakaļlaika”

(O. Vācietis)

Informāciju sagatavojusi Ineta Riepniece, biedrība "Vītolēni"

 

J.Cimzes Valkas Mūzikas skola ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Vidzemes Plānošanas reģiona atbalstu realizē projektu “Rosinoša kultūrvide un profesionālās mūzikas pieejamība kā vienota platforma kvalitatīvas kultūrvides nodrošināšanai Vidzemes reģiona sabiedrībā”.

 

Jūlija beigās Valkā, saules pielietā Mūzikas skolas zālē baudījām kvarteta “RIX” virtuozo, vitālas enerģijas pilno priekšnesumu, kas visa koncerta garumā klausītājus uzlādēja ar bagātīgu pozitīvu emociju lādiņu. Savukārt oktobra vidū organizējām kokļu mūzikas entuziastu pēcpusdienu. Valkas koklētāji sagaidīja jaunos koklētājus ar skolotājiem no Cēsīm, Valmieras un Strenčiem. Pasākuma pirmajā daļā notika kokles spēles meistarklases un speciālistu metodiska satura pārrunas un diskusijas, bet turpinājumā sekoja kokļu mūzikas Koncerts, kurā uzstājās koklētāji, kas savu prasmi rādīja solo izpildījumā un ansambļu spēlē. Koncertā muzicēja ne tikai skolēni, bet arī skolotājas, kas prot ne tikai labi iemācīt, bet prasmīgi attīsta arī pašas savu radošo darbību. Noslēgumā izveidojās draudzīga kokļu saspēle, visiem kolektīviem muzicējot kopā. Projekta noslēdzošais pasākums notiks 7. novembrī, kurā plānotas atzītu un zinošu, pieredzes bagātu speciālistu vadītas meistarklases saksofona, klavieru un flautas spēles skolotājiem un skolēniem. Kā skaista un skanīga projekta izskaņa 7. novembrī pl.17.30 J.Cimzes Valkas Mūzikas skolā sagaidāms Emīla Dārziņa mūzikas skolas audzēkņu Koncerts ar saksofonista Aigara Raumaņa piedalīšanos.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavojusi Līga Veinberga, J.Cimzes Valkas Mūzikas skolas direktore.

2. novembrī Limbažu muzejā par godu Latvijas simtgadei notiks J. Ulmja grāmatas "Par tēvzemi mīļo” atvēršanas svētki.

Līdz ar Latvijas valsts proklamēšanu 1918.g. 19. novembrī sākās arī tās Atbrīvošanas karš un bruņoto spēku veidošanās darbs. Brīvprātīgo latviešu karavīru pirmajās rindās bija jūras virsleitnants Vilis Gelbe, kura vadībā tika  izcīnītas varonīgās un liktenīgās kaujas Vidzemē.  1919.g. 19. jūnijā kaujā pret vācu dzelsdivīzijas karaspēku pie Vidrižu muižas viņš un pēc nāves apbalvots ar Lāčplēša kara ordeni.  Grāmatā pirmo reizi ar bagātu arhīva materiālu parādīts Limbažu komandatūras nozīmīgais devums un grūtības, ar kurām nācās saskarties, veicot iedzīvotāju mobilizācijas un armijas apgādi  no lieliniekiem atbrīvotajos Ziemeļvidzemes pagastos. Grāmatā pievērsta arī uzmanība latviešu un igauņu savstarpējām attiecībā kara apstākļos, kas ietekmēja arī V. Gelbes turpmāko dienesta karjeru.

Grāmata “Par Tēvzemi mīļo…”, kas iznāk Latvijas nozīmīgu jubileju priekšvakarā, ir sava veida paliekošs piemineklis V. Gelbem un viņa cīņu biedriem. Tā ir kā ceļvedis  Ziemeļvidzemes atbrīvošanas kara pētniekiem un rokasgrāmata jaunās paaudzes patriotisma audzināšanā .

Grāmatas izdošanu finansiāli atbalstījuši Valsts kultūrkapitāla fonds un Vidzemes plānošanas reģions.

 

Informāciju sagatavojusi rojekta Grāmata “Par tēvzemi ‘mīļo…”   koordinatore Limbažu muzeja galv. krājuma glabātāja D. Nipāne.