Arhīva kalendārs

« February 2023 »
MonTueWedThuFriSatSun
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728 

Šobrīd spēja improvizēt kļuvusi nozīmīgāka nekā jebkad agrāk. Tā ir ne tikai prasme, ko attīstīt un trenēt praksē, bet arī metode un domāšanas veids. Improvizācija nav paļaušanās uz veiksmi vai bezgalīgs radošums – tas ir plānots un vadīts process, lai meklētu jaunus risinājumus neparedzamās situācijās.

Vidzemes plānošanas reģions aicina inovācijas izzinātājus un entuziastus uz konferenci “Improvizācija inovācijai”, kas notiks 22. februārī Līgatnē, Zeit radošajā kvartālā. Konferencē tiks detalizēti apskatīta Vidzemes Inovāciju nedēļas 2023 virstēma – improvizācija – un tās loma mūsdienu inovāciju procesos. 

Konferencē aplūkosim piemērus, kas pierāda, ka improvizācija ir sekmīgi izmantojama jaunu ideju attīstībai ne tikai uzņēmējdarbībā, bet arī, piemēram, valsts pārvaldē vai personas individuālajā izaugsmē. Taču, vai improvizācijas izmantošanai nepieciešamas tikai zināšanas, vai tomēr arī drosme, gribēšana un līdzīgi domājošie apkārt?

Runāsim par to, vai bailes kļūdīties būtiski samazina potenciālo inovāciju skaitu, vai kļūdoties netīšām var radīt inovācijas. Kādu pievienoto vērtību var dot praktiskās improvizācijas pielietošana personas un uzņēmuma attīstībā, kā to pielietot komunikācijas uzlabošanā, problēmu risināšanā un iepriekš neapzinātu risinājumu ieviešanā? Cik tālu inovēšanā tikusi Eiropas Savienība un cik tuvu tai esam mēs, un kas būtu darāms, lai stiprinātu Vidzemes reģiona un valsts ekonomisko izaugsmi? 

Konferences ietvaros EUROPE DIRECT Vidzeme aicinājuši ekspertus piedalīties diskusijā, kā mērķis ir paraudzīties uz inovācijas izaicinājumiem Latvijā caur ilgtspējīgas/apritīgas būvniecības prizmu. Apskatīsim, kā Jaunais Eiropas Bauhaus un citas iniciatīvas var palīdzēt īstenot Eiropas Zaļā kursa un ANO ilgtspējīgas attīstības mērķus reģionālā līmenī.

Konferencē uzstāsies eksperti, kuri labi pārzina inovācijas teoriju un praksi un nereti sastapušies ar nepieciešamību improvizēt. Viņu viedokļi un pieredze konferences apmeklētājiem sniegs drosmes devu improvizācijai un inovācijas ieviešanai ikdienā.

Aicinām reģistrēties klātienes konferencei līdz 17. februāra pulksten 15.00. Vietu skaits ierobežots! Reģistrēšanās anketa ŠEIT.  Pirms pasākuma katram dalībniekam nosūtīsim atgādinājuma e-pastu.

Konferences programma ŠEIT.

Jautājumiem: Ineta Tauriņa, Vidzemes plānošanas reģions, ineta.taurina PIE vidzeme PUNKTS lv, 26382820.

__________________________________________________________________________________

Konferenci “Improvizācija inovācijai” organizē Vidzemes plānošanas reģions  projekta “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Vidzemes plānošanas reģionā” un projekta “EUROPE DIRECT Vidzeme” aktivitāšu ietvaros.

Projekts “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Vidzemes plānošanas reģionā” tiek īstenots Vietējās attīstības, nabadzības mazināšanas un kultūras sadarbības programmā, ko līdzfinansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus.

Projektu “EUROPE DIRECT Vidzeme” finansiāli atbalsta Eiropas Komisija. EUROPE DIRECT Vidzeme galvenais uzdevums ir sniegt Vidzemes iedzīvotājiem savlaicīgu un objektīvu informāciju par nozīmīgākajām aktualitātēm Eiropā, kā arī rosināt iedzīvotāju diskusijas par Eiropas nākotni.

 

Informāciju sagatavoja: Sabīne Mieze, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, sabine.mieze PIE vidzeme PUNKTS lv, 29475722; https://innovation.vidzeme.lv.

 

 

.

Projekta “Uzņēmējdarbība Vidzemē” ietvaros turpinās starptautisko sakaru veidošana, nostiprināšana un jaunu sadarbību veicināšana uzņēmējdarbības jomā. Kā viena no plānotajām aktivitātēm šomēnes īstenota Vidzemes uzņēmēju pieredzes vizīte Norvēģijas Karalistē.

Līdzīgi kā iepriekšējā vizītē, kad uz Elverum devās Vidzemes plānošanas reģionā ietilpstošo novadu pašvaldību uzņēmējdarbības speciālisti, arī šoreiz projekta komandu un uzņēmējus sagaidīja projekta partneris Norvēģijā – Elverum pašvaldība. Atbilstoši Elverum pašvaldības projektu vadītāja Alfa Kristiana Engera un starptautisko sakaru koordinatores Darjas Diresenas sastādītajai programmai, vizītes dalībnieki triju dienu laikā apmeklēja divas izglītības iestādes Elverum pašvaldībā, sešus pārtikas ražošanas un/vai tirdzniecības nozarē darbojošos uzņēmumus Inlandetas reģionā, pārtikas kultūras centru bērniem Geitmyra Ringsaker, kas veicina izglītošanos ilgtspējīgas pārtikas ražošanas un patērēšanas jomā, tirgu Mathallen (Oslo) un Latvijas Republikas vēstniecību Norvēģijas Karalistē.

Profesionālajā vidusskolā Elverum videregaende skole, kurā mācās 1200 skolēnu, vizītes dalībnieki izmantoja iespēju uzzināt par to, kā tiek organizētas prakses vietas skolas audzēkņiem, kādas ir prasības, lai strādātu praksē un kādiem priekšnosacījumiem jābūt izpildītiem, lai uzņēmumi būtu ieinteresēti veidot sadarbību ar izglītības iestādēm. Interesants fakts – Norvēģijā valsts piedalās prakses vietas atalgojuma nodrošināšanā. Sadarbībā ar šo profesionālo vidusskolu projekta “Uzņēmējdarbība Vidzemē” ietvaros Vidzemes plānošanas reģions jau uzsācis kārtēja – ceturtā – jauniešu hakatona organizēšanu. Tajā piedalīsies jaunieši gan no Vidzemes reģiona, gan no Elverum pašvaldības.

Norvēģijas Inlandetas reģiona Lietišķo zinātņu universitātes Elverum filiāle bija otra apmeklētā izglītības iestāde un šeit daudz tika runāts par universitātes sadarbību ar dažādām iestādēm, ieskaitot bruņoto spēku vienības. Universitātes telpās darbojas arī organizācija Business Garden, kas pilda līdzīgas funkcijas kā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Biznesa inkubatori Latvijā.

Programmā iekļautie pārtikas uzņēmumi pēc lieluma bija mazie un vidējie uzņēmumi, kas tika izvēlēti atbilstoši vizītē pārstāvēto uzņēmumu nozaru un uzņēmumu lieluma profiliem. Tirgū Mathallen bija iespēja dzirdēt vairāku vietējo uzņēmēju uzņēmējdarbības pieredzi. Vislielāko interesi raisīja Latvijā vēl reti kur ieviesta sadarbības pieeja – iznomājama profesionālās virtuves un restorāna zona. Vidzemes uzņēmēji atzina, ka šāds pakalpojums iedrošinātu topošos uzņēmējus savu ideju izmēģināt realitātē un laicīgi atklāt uzlabojamās lietas, apzināt riskus, kas teorijā nav paredzami. Vizītes dalībnieki bija aktīvi un ieinteresēti – uzdeva jautājumus, diskutēja.

Vizīte noslēdzās Oslo, LR vēstniecībā Norvēģijas Karalistē, kur Vidzemes delegāciju sagaidīja LR ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Norvēģijas Karalistē Mārtiņš Klīve un LIAA pārstāvniecības Norvēģijā vadītāja Evita Nedzvecka. Šeit uzņēmēji dalījās savā eksporta pieredzē un izaicinājumos, kā arī uzklausīja Evitas Nedzveckas padomus par Norvēģijas kā eksporta mērķa valsts specifiku un uzzināja par iespējamiem atbalsta instrumentiem eksporta uzsākšanai.

Šajā pieredzes vizītē kopā ar projekta “Uzņēmējdarbība Vidzemē” komandas pārstāvjiem devās uzņēmumi/zīmoli: Latvijas pārtikas bioekonomikas klastera biedri, MANY MOVES, R Chocolate un pārtikas tehnoloģiju studenti, jaunu ideju pārtikas nozarē entuziasti, kuri uzvarēja “Vidzemes burkānu hakatonā”, Olga Latišenko un Andrejs Bānis.

_____________________________________

Pieredzes brauciens pie projekta partnera Elverum pašvaldībā un vizītes vietējos uzņēmumos ir projekta "Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Vidzemes plānošanas reģionā" aktivitāte. Projektu finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

Informāciju sagatavoja: Sabīne Mieze, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, sabine.mieze PIE vidzeme PUNKTS lv, 29475722