Kultūras jaunumi

15. februārī ar fotogrāfiju un stāstu iesūtīšanu noslēdzās Latvijas simtgades pasākuma “Reģionu dienas” aktivitātes “Dāvana Latvijai  elektroniska ainavu dārgumu krātuve “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt” pirmais posms.Kopš pagājušā gada vasaras kopīgi esam nosaukuši katrs savu ainavu dārgumu, visos Latvijas reģionos piesakot gandrīz 1000 sev nozīmīgas un īpašas Latvijas ainavas. Ainavu ekspertu padome 243 ainavas izvirzīja balsošanas sarakstam, par kuriem savukārt savu viedokli pauda iedzīvotāji atdodot savu balsi, kā rezultātā rudens pusē tika nosaukti 50 Latvijas ainavu dārgumi.Latvijas Nacionālās bibliotēkas (turpmāk – LNB)  ainavu dārgumu krātuve, kas turpmāk glabāsies krājumā “Zudusī Latvija” ir papildināta ar lieliskiem un iepriekš nepublicētiem 918 fotoattēliem un 72 atmiņu stāstiem. Par Vidzemes 10 ainavu dārgumiem Latvijas iedzīvotāji iesūtījuši visvairāk liecību– esam saņēmusi 431 fotoattēlu un 42 stāstus.
28.02.2018
2018. gadā ERAF projekta "Kultūras mantojuma satura digitalizācija (1. kārta)" ietvaros tiek uzsākta apjomīga Latvijas Nacionālā arhīva kinodokumentu digitalizācija, lai nodrošinātu to saglabāšanu un izmantošanu. 2. martā Latvijas Nacionālais arhīvs aicina uz publisku projekta atklāšanu arhīvā, lai detalizēti iepazīstinātu ar šābrīža norisēm un nākotnes plāniem.
27.02.2018
Valmieras muzeja Izstāžu namā no 2.marta būs skatāma Sandras Krastiņas personālizstāde “Būs jārunā”. Izstādē apvienotas pēdējo trīs gadu laikā tapušas gleznas. Viena tēma ierosina nākamo, un tādējādi jaunā tēma patiesībā “dīgusi” un “nobriedusi” jau iepriekšējās izstādes laikā.
23.02.2018
Cēsu iedzīvotāju un pilsētas viesu ērtībām kopš 15.ferbuāra darbojas jauna vietne http://pasakumi.cesis.lv/, kur turpmāk varēs atrast informāciju par koncertiem, festivāliem, izstādēm, konferencēm, sporta norisēm un visa cita veida pasākumiem, kas notiek Cēsu novadā.
16.02.2018
Svētdien, 4. martā, plkst. 12.00, koncertzālē “Cēsis “ notiks jau otrais bērniem un ģimenēm veltītā cikla “Svētdienas rīta muzikālās pasakas” koncertuzvedums. Šoreiz tā centrālā tēma būs pavasaris, kas atklāsies gan Kārļa Skalbes pasaku motīvos, gan stīgu kvarteta ReDo atskaņotajā, īpaši šim pasākumam sarakstītajā mūzikā.
15.02.2018
15.februārī plkst.18.00, Valkas pilsētas kultūras namā notiks Rīgas Franču liceja kora “Mēs lidosim!” (diriģenti Liene Batņa, Toms Kazimirisaņecs, koncertmeistars Anatolijs Livča), Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas jauniešu kora (diriģents Edgars Vītols) un Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas jauniešu kora (diriģente Inese Niklaviča, koncertmeistars Andris Niklavičs) koncerts “… un gaisā lido pavasar’s”.Koncertā dzirdēsim Ērika Ešenvalda dziesmu ciklu “Septiņi brīnumi”, skanēs arī citu komponistu dziesmas. Uzstāsies Latvijas Mūzikas akadēmijas jaunie vokālisti. “… Un gaisā lido pavasar’s” ir ieskaņas koncerts IV Jāzepa Vītola skolu koru un vokālo ansambļu konkursa atvērtajam konkursam J.Vītola Mūzikas akadēmijas Lielajā aulā, kas notiks martā.
13.02.2018
Līdz 15. februārim ikviens Latvijas iedzīvotājs tiek aicināts “izvētīt” savas mājas bēniņu krājumus, kā arī caurlūkot savus albumus, lai papildinātu 50 Latvijas ainavu dārgumus ar savām personiskajām atmiņām un foto fiksācijām. Tādējādi nākamajām paaudzēm tiks atstātas uzskatāmas liecības par to, kā laika gaitā ainavas mainās un cik būtiski ir domāt par to saglabāšanu, lai nepienāk brīdis, kad tās izzūd pavisam no zemes virsas.Īpaši vērtīgi rosināt šajā aktivitātē piedalīties būtu tos, kuru dzimtā bijuši fotogrāfi, kuru krājumos ir vērtīgas veco laiku fotogrāfijas, kuri aizrāvušies ar fotogrāfiju kolekcionēšanu, tai skaitā arī muzeju pārstāvjus un novadpētniekus.Aktivitātes laikā iepazināmies ar Andi Āboltiņu, kura tēvs savulaik bijis Mazsalacas puses zināmākais fotogrāfs – ar savu darbnīcu un mīlestību uz fotogrāfiju.
02.02.2018
Savā ceturtajā sezonā, koncertzāle “Cēsis” aizsāk jaunu festivālu, kas veltīts izcilā latviešu komponista Pētera Vaska radītajai mūzikai, par ko šodien sasauktajā preses konferencē informēja koncertzāle. Atklājot dažādās Vaska daiļrades šķautnes, klausītāji aicināti uz trīs koncertiem – 7. aprīlī skanēs Vaska sarakstītā instrumentālā kamermūzika, 12. aprīlī – kormūzika, bet festivālu vainagos simfoniskās mūzikas koncerts 28. aprīlī.
01.02.2018
Bieži vien, lai cik dažādos laika posmos iemūžināta viena un tā pati ainava, tā ļoti bieži tiek fotografēta līdzīgā rakursā. Klasiskie skati ir gan Turaidai, gan Mazsalacai un Valmierai – mums uzreiz nāk prātā kāda konkrēta ainava. Vienmēr ir kāds marķieris – māja, konkrēts ceļa līkums, dižkoki, ļoti bieži  - baznīcas torņi. Un tādus pašus skatus uzņem vēl joprojām, arī mūsdienās. Par fotogrāfiju aizsākumiem Vidzemē, bēniņos atrodamo dārgumu kultūrvēsturisko vērtību un filmas “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” ieliktajiem latvieša ainavu kodiem stāsta Valmieras muzeja Krājuma nodaļas vadītāja Indra Vīlistere.
23.01.2018
10. februārī Vidzemes koncertzālē Cēsis un 11. februārī Latgales vēstniecībā GORS, atzīmējot Baltijas valstu simtgades, muzicēs Baltijas Mūzikas akadēmiju simfoniskais orķestris (Baltic Academies’ Orchestra jeb BAO) - trīs Baltijas valstu mūzikas augstskolu iniciēts projekts. Projekts aizsākās 2017. gada pavasarī un turpināsies līdz 2019. gadam, ietverot ne vien Latviju, Lietuvu un Igauniju, bet arī Poliju, Vāciju, Somiju un Krieviju.
22.01.2018

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031