Arhīva kalendārs

« February 2023 »
MonTueWedThuFriSatSun
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728 

Turpinot īstenot Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstīto projektu “Uzņēmējdarbībai nozīmīgas infrastruktūras attīstība Alūksnes novadā”, Alūksnes novada pašvaldība ir nodevusi nomniekam pirmo no ražošanas angāriem, kas uzbūvēts minētajā projektā – Jaunlaicenes pagasta “Jaunie Zariņi”.

 Jaunbūvētās ražošanas ēkas nomnieks ir SIA “Apses briketes”. Ēkā būs jauna, mūsdienīga apses kokmateriāla zāģētava un notiks arī zāģmateriālu pirmapstrāde.

- Pašvaldība turpina īstenot finanšu apjoma un objektu skaita ziņā vērienīgāko uzņēmējdarbības atbalsta projektu novadā. Tam saņēmām ievērojamu finanšu atbalstu no Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas piecu miljonu eiro apmērā. Pagājušā gadā ekspluatācijā nodevām vairākus uzņēmējdarbības atbalstam pārbūvētos ceļu posmus pagastos. Šī ir pirmā no četrām ražošanas ēkām, kuras atslēgas nododam ēkas uzņēmējiem, kas ir apliecinājuši investīciju veikšanu un jaunu darba vietu radīšanu, un nomās šīs telpas, - pasniedzot nomniekam jaunās ražošanas ēkas nosaukuma plāksni, sacīja Alūksnes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers.

Priekšsēdētāja vietnieks teritoriālajos jautājumos Jānis Sadovņikovs atzina, ka ir gandarījums par katru pabeigto un ekspluatācijā nodoto uzņēmējdarbības atbalsta objektu.

- Prieks par uzņēmējiem, kas pierāda, ka prot strādāt, tāpēc pašvaldības pienākums ir palīdzēt katram uzņēmējam, jo tas rada pienesumu visam novadam, - uzsvēra J. Sadovņikovs.

Šis projekts ir izstrādāts, balstoties uz vietējo uzņēmēju vajadzībām, un tā mērķis ir izveidot komercdarbībai piemērotu infrastruktūru novadā. Projekts vērsts uz vairāk nekā 32 uzņēmumiem novadā, kuru pamatdarbības jomas saistītas ar ražošanu, vairumtirdzniecību, pārvadājumiem un citām novada attīstībai svarīgām nozarēm, kā arī potenciālajiem komersantiem, investoriem, vietējiem uzņēmumiem un projekta sadarbības partneriem. Īstenojot projektu, visiem iesaistītajiem uzņēmējiem ir jānodrošina arī savs ieguldījums – jaunas darba vietas un investīcijas. Kopumā visā projektā tie ir 10 miljoni eiro investīciju un 111 darba vietas.

Ražošanas ēku tehniskās dokumentācijas autors ir SIA “Angāri”, būvdarbus objektā veica SIA “RRKP būve”, būvuzraudzību nodrošināja SIA “Būvuzraugi LV”. Projektu vada Alūksnes novada pašvaldības Centrālās administrācijas Plānošanas un attīstības nodaļas projektu vadītāja Sanita Adlere.

Projekts “Uzņēmējdarbībai nozīmīgas infrastruktūras attīstība Alūksnes novadā” atbalstīts specifiskā atbalsta mērķa 5.6.2 “Teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām” 4. kārtā.

SAGATAVOJA: Evita APLOKA,

Alūksnes novada pašvaldības

Centrālās administrācijas

sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālruņi: 64381502; 26646749

evita.aploka PIE aluksne PUNKTS lv

www.aluksne.lv

Gulbenes novada pašvaldība informē, ka tiek organizētas divas nomas objekta otrās nomas tiesību izsoles nekustamajā īpašumā ar kadastra numuru 5001 007 0270 un adresi: Zaļā iela 3, Gulbene, Gulbenes novads:

1) izbūvējamai ražošanas/noliktavas ēkas daļai 199,30 m2 platībā, tai skaitā biroja telpas, palīgtelpas un ārtelpa (nojume) (turpmāk – Ēka), ar Ēku neatdalāmi saistītām, izbūvējamām būvēm, kas paredzētas Ēkas nomnieku koplietošanai, un kas nav nodotas atsevišķā lietošanā citām personām, tai skaitā brauktuve un stāvlaukums ar apgaismojumu (betona bruģakmens segums) (turpmāk – Inženierbūves) un Ēkai un Inženierbūvēm piesaistītās zemes vienības, kadastra apzīmējums 5001 007 0270, daļas 3664 m2 ha platībā 700/3664 domājamai daļai.

Izsole notiks 2023.gada 21.februārī plkst.10.00 Gulbenes novada pašvaldības administrācijas ēkā, Ābeļu ielā 2, Gulbenē, Gulbenes novadā, 3.stāva zālē.

2) izbūvējamai ražošanas/noliktavas ēkas daļai 421,83 m2 platībā, tai skaitā biroja telpas, palīgtelpas un ārtelpa (nojume) (turpmāk – Ēka), ar Ēku neatdalāmi saistītām, izbūvējamām būvēm, kas paredzētas Ēkas nomnieku koplietošanai, un kas nav nodotas atsevišķā lietošanā citām personām, tai skaitā brauktuve un stāvlaukums ar apgaismojumu (betona bruģakmens segums) (turpmāk – Inženierbūves) un Ēkai un Inženierbūvēm piesaistītās zemes vienības, kadastra apzīmējums 5001 007 0270, daļas 3664 m2 ha platībā 1482/3664 domājamai daļai.

Izsole notiks 2023.gada 21.februārī plkst.11.00 Gulbenes novada pašvaldības administrācijas ēkā, Ābeļu ielā 2, Gulbenē, Gulbenes novadā, 3.stāva zālē.

Iepazīties ar izsoļu noteikumiem var Gulbenes novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.gulbene.lv. Nomas tiesību pretendenti no izsoles sludinājuma publicēšanas dienas Gulbenes novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.gulbene.lv līdz 2023.gada 15.februārim ir tiesīgi iepazīties ar Nomas objektu dabā (tai skaitā būvniecības dokumentāciju), vismaz divas darba dienas iepriekš, piesakoties un saskaņojot to ar Gulbenes novada domes priekšsēdētāja padomnieku attīstības, projektu un būvniecības jautājumos Jāni Barinski, e-pasts: janis.barinskis PIE gulbene PUNKTS lv,  tālrunis +371 26467459.

Iesniegt pieteikumu par piedalīšanos izsolēs var sākot no sludinājuma publicēšanas dienas Gulbenes novada pašvaldības mājas lapā www.gulbene.lv, līdz 2023.gada 17.februāra plkst.15.00.

Jautājumiem: 

Jana Igaviņa, Gulbenes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste, +371 64497732, jana.igavina PIE gulbene PUNKTS lv

3. februārī, Valmierā viesojās Ekonomikas ministrijas vadības pārstāvji – Edmunds Valantis, valsts sekretārs, Ilze Beināre, valsts sekretāra vietniece būvniecības un mājokļu jautājumos, kā arī Agita Fernāte, mājokļu politikas departamenta vecākā referente, apmeklējot Vidzemes Augstskolu un Valmieras novada pašvaldību.

Ar Ekonomikas ministrijas pārstāvjiem tikās Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs, Sandis Svarinskis, izpilddirektora vietnieks, Kapitāla pārvaldības un uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas vadītājs, Ilona Kalniņa, Valmieras pilsētas pārstāvniecības Rīgā vadītāja, pašvaldības domes priekšsēdētāja padomniece, un Ilmārs Skādulis, SIA “Valmieras Namsaimnieks” valdes loceklis.

Ministrijas un pašvaldības pārstāvji apsprieda Valmieras novada mājokļu fonda attīstība stratēģiju un zemas cenas īres mājokļu finansējuma piesaistes iespējas, kā arī pārrunāja citas Ekonomikas ministrijas pārziņā esošo jautājumu aktualitātes, tostarp Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras statusa maiņu, investīciju piesaistes stratēģiju, Cilvēkkapitāla attīstības padomes izveidi un nodarbinātības veicināšanas pasākumus.

Savukārt Vidzemes Augstskolā (ViA) Ekonomikas ministrijas pārstāvji tikās ar Ivetu Putniņu, administratīvo prorektori, un Mariju Katrīnu Dambi, Vidzemes Augstskolas būvniecības virziena docētāju, lai pārrunātu ViA Ilgtspējīgas būvniecības studiju virziena attīstību, inovāciju integrāciju visa veidu procesos un augstskolas lomu pašvaldības attīstības izaugsmē, vienlīdz skatoties uz noteiktu specializāciju reģionā.

Informāciju sagatavoja:

Dzintars Močs

Valmieras novada pašvaldības

Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas

komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciālists

Tālr.: 64207150, 28246484

E-pasts: dzintars.mocs PIE valmierasnovads PUNKTS lv

 

Vidzemes plānošanas reģions un Latvijas Lauku forums Vidzemes pašvaldībās februārī organizē “apaļā galda” diskusijas par zaļo publisko pārtikas iepirkumu (ZPI). Uz sarunām tiek aicināti pašvaldību iepirkuma speciālisti, zemnieki, izglītības iestāžu ēdinātāji un skolu pilnvarotie, vietējo rīcības grupu pārstāvji un nozarē iesaistītie. Tikšanās ir labs veids, lai diskutētu par ZPI. Ar to tiek veicinātas īsās piegādes ķēdes, tiek sniegts atbalsts vietējiem zemniekiem un pārtikas produktu ražotājiem, skolēnu un bērnu maltītē ir vairāk vietējo augļu, dārzeņu un pārtikas produktu. Pirmās "apaļā galda" diskusijas aizvadītas Siguldā pagājušā gada novembrī un Smiltenē š.g. 3. februārī. Nākamie domu apmaiņas pasākumi plānoti Bīriņu pilī (Limbažu novadā) 10. februārī un Ērgļos 17. februārī.

Tikšanās tiek organizētas programmas “Apvārsnis 2020” projektā “Sadarbībā balstīta ilgtspējīgu un drošu pārtikas sistēmu veidošana “Food2030” mērķu sasniegšanai” (CITIES2030). Vidzemes plānošanas reģionā ir izveidoti 4 “apaļie galdi”, kur katrā ietilpst trīs pašvaldības. Veiksmīgi aizritējušas diskusijas, pirmajā reizē tiekoties Siguldas, Valmieras un Cēsu novadu cilvēkiem un otrajā reizē Smiltenes, Gulbenes un Alūksnes novadu pārstāvjiem. Vēl plānotas diskusijas starp Limbažu, Saulkrastu un Valkas novadu ieinteresētajām pusēm, kā arī Ogres, Madonas un Varakļānu novadu pārstāvjiem.

"Apaļais galds" ir sadarbības platforma, kur satikties ZPI ieinteresētajām pusēm, lai apmainītos ar atšķirīgām pieredzēm, zināšanām, redzējumu un jaunāko informāciju. Tikšanās mērķis ir identificēt problēmjautājumus un rast risinājumus ZPI uzlabošanai noteiktā teritorijā. Tas ietver arī vēlmi atbalstīt vietējos ražotājus, pārskatīt pusdienu piedāvājumu izglītības iestādēs, pārtikas piegādes ķēdes caurskatāmības stiprināšanu. “Apaļā galda” koncepts ir pielāgots CITIES2030 pilotteritorijai - Vidzemes reģionā to īsteno Latvijas Lauku forums sadarbībā ar Vidzemes plānošanas reģionu.

Diskusijas vēl turpinās, tomēr notikušie pasākumi ļāvuši izdarīt svarīgus secinājumus. Domu apmaiņu dalībnieki uzsvēra, ka: (1) sistemātiskai, savstarpējai iesaistīto pušu komunikācijai ir izšķiroša loma īso pārtikas ķēžu veicināšanā; (2) mazo ražotāju kapacitāte ir ierobežota, un viens no risinājumiem būtu mazo kooperatīvu dibināšana; (3) vietējo ražotāju atbalsts ZPI ir svarīgs teritorijas ekonomikas stiprinātājs; (4) izmaiņām pārtikas sistēmā jābūt ilgtspējīgām, tajā ietverot gan bērnu, gan iepirkumu speciālistu un skolu pavāru izglītošanu u.c.

Ja esat zemnieks, pārstrādātājs, skolu ēdinātājs vai pašvaldību pārstāvis un Jūsu interesēs ir panākt labvēlīgas izmaiņas saistībā ar ZPI, piesakieties dalībai nākamajās diskusijās Bīriņos (Limbažu novads) un Ērgļos! Pieteikumiem un jautājumiem: Zane Siliņa, projekta CITIES2030 koordinatore Latvijas Lauku forumā, +371 29166142, zane.silina PIE laukuforums PUNKTS lv vai Lienīte Priedāja-Klepere, projekta CITIES2030 vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, +371 26133028, lienite.priedaja PIE vidzeme PUNKTS lv.

***

Projekts "CITIES2030" ir saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas “Apvārsnis 2020” saskaņā ar granta līgumu Nr. 101000640. Ar plašāku informāciju par projektu "CITIES2030" iespējams iepazīties ŠEIT.

***

Informāciju sagatavoja: Zane Kaķe, Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste, zane.kake PIE vidzeme PUNKTS lv

CITAS PROJEKTA “CITIES2030” ZIŅAS

---

Apvienojot ministriju, pašvaldību pārstāvjus un politiķus, kā arī sociālo pakalpojumu sniedzējus, Vidzemes plānošanas reģions pasākumā “Zīmējam nākotni” janvāra izskaņā aizsāka plaša mēroga diskusiju par deinstitucionalizācijas (DI) procesa attīstību pašvaldībās, beidzoties Eiropas savienības (ES) fondu finansējumam 2023. gadā. Šobrīd oficiālā vēstulē Vidzemes plānošanas reģions rosina atbildīgās ministrijas pēc iespējas ātrāk uzsākt darbu pie sociālo pakalpojumu finansēšanas modeļa izstrādes, kā arī paredzēt valsts budžeta līdzekļus sociālo pakalpojumu līdzfinansēšanai.

Šogad noslēdzas būtisks sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu izveides un ieviešanas jeb DI procesa posms, kā ietvaros kopš 2016. gada pašvaldībās izveidota apjomīga pakalpojumu infrastruktūra cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Šo gadu gaitā izdevumi par pakalpojumu sniegšanu kompensēti no ES fondu līdzekļiem, savukārt, sākot jau ar 2023. gada nogali, pašvaldībām būs jāparedz būtiski līdzekļi šo DI procesa ietvaros izveidoto sabiedrībā balstīto sociālo pakalpojumu nodrošināšanas izmaksu segšanai. DI procesam uzsākoties, pašvaldības uzņēmās saistības pakalpojumu nodrošināšanai nākotnē, bet šobrīd pasaules notikumu dēļ šīs saistības pieaugušas pat trīskārtīgi (t.i. - algu pieaugums, resursu cenu pieaugums u.c.).

Tā kā šobrīd nav izstrādāts valstī vietots DI pakalpojumu finansēšanas modelis turpmākajam, Vidzemes plānošanas reģions aktualizē virkni jautājumu saistītus ar sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu sniegšanu pašvaldībās, tajā skaitā finansēšanas modeli un finansējuma avotu. Šo kopā ar citiem jautājumiem un priekšlikumiem Vidzemes plānošanas reģions ir iesniedzis Labklājības ministrijai.

Vēstulē atbildīgajām ministrijām Vidzemes plānošanas reģions rosina pārskatīt šobrīd spēkā esošos normatīvos aktus saistībā ar ierobežojumiem pakalpojumu sniegšanai pašvaldībās sabiedrībā balstītu pakalpojumu sniegšanai izveidotās infrastruktūras lietošanā.

Papildus Vidzemes plānošanas reģions aicina risināt jautājumus par valsts atbalstu pašvaldībām atbalsta sniegšanā personām, kuras ir pārtraukušas saņemt valsts finansēto ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu institūcijā, un pārcēlušās uz patstāvīgu dzīvi pašvaldībā. Lielākajai daļai cilvēku, kuri pārcēlušies uz patstāvīgu dzīvi sabiedrībā, ir nepieciešami vairāki sociālie pakalpojumi, visbiežāk tie ir grupu dzīvokļu un dienas aprūpes centru vai specializēto darbnīcu pakalpojumi, kā arī dažādas individuālās konsultācijas un atbalsta grupu pakalpojumi. Vidzemes plānošanas reģions aicina Labklājības ministriju pārskatīt un palielināt valsts atbalsta pašvaldībām par sociālo pakalpojumu nodrošināšanu dzīvesvietā noteikto apmēru.

Tāpat Vidzemes plānošanas reģions aicina rast risinājumu iespējā realizēt specializētajās darbnīcās saražoto produkciju, kā arī stiprināt sadarbību starp Veselības ministriju un Labklājības ministriju, lai sekmētu deinstitucionalizācijas procesa ilgtspēju,  īpaši attiecībā uz veselības aprūpes un medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumu pieejamības un apmaksas kārtību. 

DI ietvaros radītie pakalpojumi ir izšķiroši cilvēku ar invaliditāti un viņu tuvinieku dzīves kvalitātei. Vidzemes plānošanas reģiona veiktā aptauja par DI procesa radītajām izmaiņām tiem cilvēkiem, kuri projekta ietvaros saņem sociālos pakalpojumus – uzsāk patstāvīgu dzīvi grupu mājas dzīvoklī, apmeklē dienas aprūpes centru vai specializētās darbnīcas, vai izmanto citus piedāvātos pakalpojumus, parāda, ka cilvēki ir kļuvuši sabiedriski aktīvāki, daļa strādā, apmeklē pasākumus, kļuvuši brīvāki, izpaužot savas domas, aizstāvot viedokli, uzlabojušās komunikācijas prasmes. Tāpat nozīmīgas izmaiņas tas ievieš viņu ģimenes locekļu dzīvē. Lai aprūpētu tuvinieku ar invaliditāti, bieži viņu ģimenes locekļi ir ierobežoti iespējā, piemēram, strādāt. DI process sniedz ievērojamu atbalstu, lai tuvinieki varētu atgriezties darba dzīvē un būt sociāli aktīvi.  

Diskusijas notika deinstitucionalizācijas projekta “Vidzeme iekļauj” ietvaros. Tā mērķis ir Vidzemes plānošanas reģionā palielināt ģimeniskai videi pietuvinātu un sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamību cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Vairāk: http://www.vidzeme.lv/lv/projekti/vidzeme_ieklauj/info/ 

Informāciju sagatavoja: Ieva Bīviņa, Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste.