Arhīva kalendārs

« June 2016 »
MonTueWedThuFriSatSun
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) aicina interesentus uz semināriem Ventspilī, Valmierā, Jelgavā, Daugavpilī, Liepājā un Rīgā par projektu iesniegumu atlasi pasākumam “Atbalsts ieguldījumiem ražošanas telpu un infrastruktūras izveidei vai rekonstrukcijai”. Šim mērķim pieejami 23,3 miljoni eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF).

 

CFLA un Ekonomikas ministrija semināros sniegs informāciju par nosacījumiem atbalsta saņemšanai, kā arī projekta iesnieguma sagatavošanu un iesnieguma veidlapas aizpildīšanu. Tāpat semināros tiks sniegta informācija par Eiropas Savienības fondu projektu e-vides lietošanu – kā kļūt par tās lietotāju un kā iesniegt projektu šajā vidē.

Semināri notiks Ventspilī, Valmierā, Jelgavā, Liepājā, Daugavpilī un Rīgā:
16.jūnijā – Ventspilī, pilsētas domes Kultūras centrā;
17.jūnijā – Valmierā, Kultūras centrā;
28.jūnijā – Jelgavā, pilsētas domes Konferenču zālē;
29.jūnijā – Liepājā, Liepājas domē;
30.jūnijā - Daugavpilī, pilsētas domes zālē;
1.jūlijā – Rīgā, CFLA konferenču zālē.

Sīkāka informācija par semināru norises vietu, darba kārtību un reģistrēšanos pieejama CFLA mājaslapā. Papildu informāciju var saņemt CFLA Klientu apkalpošanas centrā (info PIE cfla.gov PUNKTS lv, 66939777).

Projektu iesniegumu pieņemšana CFLA notiek no š.g. 3. jūnija līdz 3. augustam. Projektu iesniedzēji var būt komersanti vai nodibinājumi, kas nodarbojas ar nekustamā īpašuma attīstīšanu un iznomāšanu ražošanas vajadzībām, apstrādes rūpniecības mazie un vidējie komersanti, kas būvē ražošanas telpas savām vajadzībām, kā arī ostas pārvaldes.

Pasākuma mērķis ir veicināt apstrādes rūpniecības komersantu paplašināšanos un jaunu komersantu veidošanos, atbalstot industriālo telpu izveidi reģionos. Mērķa grupa ir sīkie (mikro), mazie un vidējie komersanti, kas veic saimniecisko darbību apstrādes rūpniecības nozarēs.

Paredzēts, ka finansējumu piešķir ražošanas ēku būvniecībai, pārbūvei vai atjaunošanai visā Latvijas teritorijā, izņemot RīguVienam plānošanas reģionam pieejamais ERAF finansējums ir4 667 819 eirovienam projektam maksimālais ERAF finansējuma apmērs ir 1 166 000 eiro.

Detalizēti projektu iesniegumu atlases nosacījumi pieejami Ministru kabineta 12.04.2016. noteikumos Nr. 227.

ERAF atbalsts projekta īstenošanai paredzēts plānošanas dokumenta - Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 3.1.1. specifiskā atbalsta mērķa "Sekmēt MVK izveidi un attīstību, īpaši apstrādes rūpniecībā un RIS3 prioritārajās nozarēs" 3.1.1.5. pasākuma "Atbalsts ieguldījumiem ražošanas telpu un infrastruktūras izveidei vai rekonstrukcijai" ietvaros.

Paziņojums par atklātu projektu iesniegumu atlasi 02.06.2016. publicēts Latvijas Republikas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”. Projektu atlases nolikums, projekta iesnieguma veidlapa un palīgmateriāli pieejami CFLA mājaslapas sadaļā “Izsludinātās atlases”.

Informācija par visām CFLA izsludinātajām atlasēm pieejama CFLA mājaslapā: http://cfla.gov.lv/lv/es-fondi-2014-2020/izsludinatas-atlases .

 

Par CFLA:

CFLA ir Finanšu ministrijas resora iestāde, kura uzrauga ES fondu un citu finansējuma avotu projektu ieviešanu.

ES fondu 2014.-2020. gada plānošanas periodā CFLA veic vienīgās sadarbības iestādes funkcijas. Tās ietver projektu iesniegumu atlases organizēšanu, līgumu slēgšanu, projektu ieviešanas uzraudzību, maksājumu veikšanu u.c. - fondu praktiskās ieviešanas nodrošināšanu, ko CFLA veic sadarbībā ar nozaru ministrijām jeb atbildīgajām iestādēm.

Projektu iesniegumu atlasi CFLA uzsāk brīdī, kad ir definēti nosacījumi ES fondu darbības programmā ietverto specifisko atbalsta mērķu ieviešanai, ko atbilstoši ES fondu vadības sistēmai izstrādā nozaru ministrijas. Nosacījumus apstiprina valdība un izdod Ministru kabineta noteikumu formā.

Ir noteikti divi projektu atlašu veidi - atklāta atlase, kuras ietvaros starp projektu iesniedzējiem notiek vienlīdzīga sacensība par projekta iesnieguma apstiprināšanu, un ierobežota atlase, ja iepriekš ir noteikts projektu iesniedzējs vai iesniedzēju loks. Šajā gadījumā apstiprina un finansē visus projektu iesniegumus, kuri atbilst kritērijiem.

ES fondu vadībā CFLA par prioritāti ir izvirzījusi iespēju visu ar projekta īstenošanu saistītās dokumentācijas apriti organizēt elektroniski, tādējādi nodrošinot Eiropas Komisijas iniciatīvas E-kohēzija ieviešanu.

Klientu apkalpošanu un klātienes konsultācijas CFLA nodrošina Klientu apkalpošanas centrā Vecrīgā, Meistaru ielā 10, 1. stāvā (t.s. “Kaķu namā” pie Līvu laukuma), kā arī reģionos – CFLA reģionālajās nodaļās Cēsīs, Kuldīgā un Rēzeknē. Reģionālās nodaļas izveide plānota arī Zemgalē.

 

Informāciju sagatavoja:
Ieva Luste
Centrālās finanšu un līgumu aģentūras
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālr. 26019685, ieva.luste PIE cfla.gov PUNKTS lvieva.luste PIE cfla.gov PUNKTS lv">
www.cfla.gov.lv

Šā gada 14. jūnijā apstiprināta jauna atbalsta programma uzņēmējiem “Atbalsts IKT un netehnoloģiskām apmācībām, kā arī apmācībām, lai sekmētu investoru piesaisti”.

“Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju nozare patlaban ir viena no konkurētspējīgākajām ar augstu pievienoto vērtību, savukārt investīciju piesaiste ir kritiska valsts kopējai ekonomikas izaugsmes veicināšanai. Tādēļ mērķtiecīgs atbalsts uzņēmējiem apmācību īstenošanai tieši šajās jomās ir ļoti nepieciešams, vēl jo vairāk ņemot vērā apmācību programmu specifiku – tas veicinās inovāciju ieviešanu uzņēmējdarbībā,” uzsver Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens. “Plānots, ka programmas ietvaros atbalstu saņems vismaz 740 komersanti un 11 080 nodarbinātie,” norāda A.Ašeradens.

Atbalsta programmu Ekonomikas ministrija izstrādāja, jo tirgū ir vērojams augsts pieprasījums pēc t.s. horizontālām apmācībām jeb apmācībām, kuras nav specifiskas tikai vienas nozares ietvaros.

Programmas ietvaros tiks īstenoti trīs apmācību projekti:

  • IKT apmācības pašnodarbinātām personām, sīkajiem (mikro) un mazajiem komersantiem, kāpinot to produktivitāti un darba efektivitāti, kā arī paaugstinot darbinieku kvalifikāciju un prasmes informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā;
  • netehnoloģiskās apmācības, kas palīdzēs nodrošināt uzņēmumus ar atbilstošas kvalifikācijas darbaspēku un sekmēs netehnoloģisko inovāciju ieviešanu komersantos;
  • kā arī apmācības, kas veicinās investoru piesaisti valstij.

Iepriekšminētās apmācības komersantiem programmas ietvaros nodrošinās Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācija, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Plānots, ka atbalsts komersantiem būs pieejams šā gada augustā, kad šīs organizācijas būs iesniegušas projektus Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā.

Kopējais ES fondu finansējums programmas ietvaros ir 6 908 242 eiro un komersantiem apmācības tiks nodrošinātas ar atbalstu 30%-70% apmērā no kopējām apmācību izmaksām (ņemot vērā projekta specifiku un komersanta statusu).

Detalizēti ar programmas “Atbalsts IKT un netehnoloģiskām apmācībām, kā arī apmācībām, lai sekmētu investoru piesaisti” nosacījumiem var iepazīties Ministru kabineta tīmekļa vietnē.

 

Informāciju sagatavoja:
Evita Urpena
Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr: 67013193
E-pasts: Evita.Urpena PIE em.gov PUNKTS lvprese PIE em.gov PUNKTS lv">prese PIE em.gov PUNKTS lv
Web: www.em.gov.lv
Seko mums Twitter: @EM_gov_lv

Youtube: http://www.youtube.com/ekonomikasministrija
Facebook: http://www.facebook.com/atbalstsuznemejiem

Europa Nostra aicina dalīties ar panākumiem un labās prakses piemēriem kultūras mantojuma nozarē, līdz 1. oktobrim piesakoties Eiropas Savienības kultūras mantojuma balvai Europa Nostra. Eiropas Savienības Europa Nostra kultūras mantojuma balva ir kultūras mantojuma nozares prestižākā balva, kas Eiropas mērogā godina ievērojamākos sasniegumus. Tā novērtē arhitektu, amatnieku, kultūras mantojuma speciālistu, brīvprātīgo, skolu, vietējo kopienu, kultūras pieminekļu īpašnieku un mediju izcilu un pašaizliedzīgu darbu. Balva ar lielisku piemēru palīdzību iedvesmo radošumam, inovācijām un jauniem sasniegumiem.

Eiropas Savienības kultūras mantojuma balva Europa Nostra tiek piešķirta šādās jomās: arhitektūras mantojums, industriālais mantojums, kultūrainavas, vēsturiskie parki un dārzi, arheoloģiskais mantojums, mākslas darbi un to kolekcijas, nemateriālā kultūras mantojuma prakses un izpausmes un kultūras mantojuma digitalizācija. Balvu piešķir četrās kategorijās:

  • · Saglabāšana – izciliem sasniegumiem kultūras mantojuma saglabāšanā, vērtību izcelšanā, un pielāgošanā jaunām funkcijām.
  • · Izpēte – ievērojami izpētes projekti, kas veicinājuši kultūras mantojuma saglabāšanu un vērtību izcelšanu.
  • · Pašaizliedzīgs darbs – indivīdu vai organizāciju ieguldījums ilgākā laika periodā, kas atspoguļo izcilību kultūras mantojuma aizsardzībā, saglabāšanā un vērtību izcelšanā.
  • · Izglītība, apmācība un izpratnes veidošana – iniciatīvas, kas saistītas ar izglītību, apmācību un izpratnes veidošanu, lai popularizētu un veicinātu apkārtējās vides ilgtspējīgu attīstību.

No saņemtajiem pieteikumiem speciāli izveidota neatkarīgu ekspertu žūrija izvēlēsies līdz 30 laureātiem, no kuriem 6 apbalvošanas ceremonijā saņems Lielo balvu 10 000 eiro apmērā un atzinības rakstu. Viens no laureātiem tiešsaistes balsojumā saņems Publikas simpātiju balvu. Pirms balvas pasniegšanas ceremonijas tiek paziņotas arī žūrijas atzinības – izcili sasniegumi, kas nav iekļuvuši laureātu sarakstā

2016. gadā žūrijas atzinību saņēma Jāņa Krastiņa Liepājas jūgendstila arhitektūras izpēte. Žūrija novērtēja to, ka projekts izceļ ļoti nozīmīgu arhitektūras mantojumu. Četru gadu laikā veiktā pētījuma rezultāti 2015. gadā izdoti grāmatā “Liepāja. Jūgendstila arhitektūra”. 2013. gadā nominācijā “Izglītība, apmācība un izpratnes veidošana” laureātu vidū bija Kuldīgas novada pašvaldības Restaurācijas centrs, 2004. gadā nominācijā “Saglabāšana” diplomu saņēma Bauskas pils un 2002. gadā nominācijā “Pašaizliedzīgs darbs” Rundāles pils muzejs.

Eiropas Savienības kultūras mantojuma un “Europa Nostra” balvas piešķiršanu kopš 2002. gada rīko organizācija “Europa Nostra” un Eiropas Komisija. “Europa Nostra” ir nevalstiskā organizācija, kura darbojas kultūras mantojuma labā. Tajā pārstāvētas 250 nevalstiskās un bezpeļņas organizācijas no vairāk nekā 50 Eiropas valstīm, kopumā iesaistot vismaz 5 miljoni pilsoņu. To atbalsta arī vairāk nekā 150 asociēto valsts iestāžu un korporāciju un vairāk nekā 1500 individuālu dalībnieku. Tās plašais speciālistu un brīvprātīgo tīkls cenšas saglabāt Eiropas kultūras mantojumu šai un nākamajām paaudzēm.

Informācija par pieteikšanos balvai: http://www.europanostra.org/apply-for-an-award-2017/

2016. gada laureāti: http://www.europanostra.org/laureates-2016/

 

Informāciju sagatavoja:

Alma Kaurāte-Java

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas

Pārvaldības un komunikāciju daļas speciāliste

alma.kaurate-java PIE mantojums PUNKTS lv, 66164783