Tuvojoties vasaras saulgriežiem, aktīvi turpinās projekta „Senās kulta vietas – Baltijas jūras piekrastes kopīgā identitāte” seno dabas svētvietu jauno tūrisma maršrutu popularizēšana. 20. jūnijā norisināsies žurnālistu un tūrisma operatoru brauciens pa Vidzemes maršrutu, lai iepazītos ar Vidzemes skaistākajām senajām dabas svētvietām un veicinātu izpratni par to nozīmi tūrisma attīstībā un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā.
Līdz šim jau ir notikuši projekta partneru organizēti mediju un tūrisma operatoru braucieni gan Zemgales, gan Kurzemes plānošanas reģionos, kā arī Javlē Zviedrijā un Juuru salā Igaunijā. Savukārt 21. jūnijā plānots iepazīt Rīgas reģiona nostāstiem bagātākos objektus.
Tāpat arī atgādinām, ka Vidzemes plānošanas reģions izdevis tūrisma ceļvedi – bukletu „Senās dabas svētvietas – VIDZEME” latviešu un angļu valodā. Ceļvedī apkopoti maršruti un informācija par nozīmīgākajām Vidzemes senajām dabas svētvietām. Izveidotais ceļvedis tūristiem pieejams Vidzemes plānošanas reģiona pašvaldību tūrisma informācijas centros un citās tūristu bieži apmeklētās vietās (viesu nami, viesnīcas, atpūtas bāzes, dabas parki, muzeji u.c.).
Ar ceļveža “Senās dabas svētvietas – VIDZEME” elektronisko versiju latviešu valodā variet iepazīties šeit.
Ar ceļveža “Senās dabas svētvietas – VIDZEME” elektronisko versiju angļu valodā variet iepazīties šeit.
Vienā no maršrutiem “Ziemeļvidzemes dabas svētvietu stāsti un nostāsti” ar kopējo garumu 175 kilometri iekļautas tādas dabas svētvietas kā Zilaiskalns ar upurakmeni (Kocēnu pagasts), Daviņu lielais akmens (Bērzaines pagasts), Lielais Bauņu greižu akmens (Matīšu pagasts), Velnozols – Dreimaņu ozols (Sēļu pagasts), Pantenes svētavots (Sēļu pagasts), Jaunutēnu velnakmens (Skaņkalnes pagasts), Mazsalacas velna pagrabs (Mazsalaca), Skābumbaļļas avots un ala (Mazsalaca), Rūjienas svētavots un krustakmens (Rūjiena), Andrecēnu velna gulta (Naukšēnu pagasts), Jēču bļodakmens (Naukšēnu pagasts), Kaņepju svētozols (Jērcēnu pagasts), Sīmanēnu ozols (Valmieras pagasts), Elku saliņa (Valmiera).
Otrā maršrutā „Vidzemes augstienes spēka vieta” ar kopējo garumu 145 kilometri iekļautās svētvietas – Bānūžu svētavots (Taurenes pagasts), Bānūšu velnakmens – vella vārtu akmens (Taurenes pagasts), Velna tupele Alauksta krastā (Taurenes pagasts), Bolēnu acu avots (Bērzaunes pagasts), Īvānu velnakmens (Sarkaņu pagasts), Vaļģu velna akmens (Cesvaines novads), Kāpurkalns – Māras svētnīca un Māras akmens (Zosēnu pagasts).