Pielāgojiet sīkdatnes

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai palīdzētu jums efektīvi orientēties un veikt noteiktas funkcijas. Tālāk ir sniegta detalizēta informācija par visām sīkdatnēm katrā piekrišanas kategorijā.

Sīkdatnes, kas ir klasificētas kā “Nepieciešamas”, tiek saglabātas jūsu pārlūkprogrammā, jo tās ir būtiskas, lai nodrošinātu vietnes pamata funkcijas.... 

Vienmēr aktīvs

Obligātās sīkdatnes ir nepieciešamas, lai iespējotu šīs vietnes pamatfunkcijas, piemēram, nodrošinātu drošu pieteikšanos vai pielāgotu jūsu piekrišanas preferences. Šīs sīkdatnes neuzglabā nekādus personu identificējošus datus.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Funkcionālās sīkdatnes palīdz veikt noteiktas funkcijas, piemēram, vietnes satura kopīgošanu sociālo mediju platformās, atsauksmju vākšanu un citas trešo pušu funkcijas.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Analītiskās sīkdatnes tiek izmantotas, lai saprastu, kā apmeklētāji mijiedarbojas ar vietni. Šīs sīkdatnes palīdz sniegt informāciju par tādiem rādītājiem kā apmeklētāju skaits, atlēcienu līmenis, datplūsmas avots utt.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Veiktspējas sīkdatnes tiek izmantotas, lai izprastu un analizētu tīmekļa vietnes galvenos veiktspējas rādītājus, kas palīdz nodrošināt apmeklētājiem labāku lietošanas pieredzi.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Reklāmas sīkfaili tiek izmantoti, lai nodrošinātu apmeklētājiem pielāgotas reklāmas, pamatojoties uz jūsu iepriekš apmeklētajām lapām, un analizētu reklāmas kampaņu efektivitāti.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

VPR vērtē Zaļā kursa ietekmi uz saimniekošanu Vidzemē un lūdz lauksaimniecībā un mežsaimniecībā iesaistītos aizpildīt aptauju

vpr verte zala kursa ietekmi uz saimniekosanu vidzeme un ludz lauksaimnieciba un mezsaimnieciba iesaistitos aizpildit aptauju

Vidzemes reģiona lauksaimniecības, lopkopības, mežsaimniecības un agroindustrijas nozaru pārstāvji līdz 2025. gada 30. aprīlim aicināti piedalīties aptaujā par Eiropas Zaļā kursa ietekmi uz saimniecisko darbību reģionos. Tās mērķis ir apzināt viedokli un identificēt iespējas un izaicinājumus, kas saistīti ar pāreju uz aprites ekonomiku. Aptauja ir daļa no starptautiskas izpētes un palīdzēs veidot reģionālai situācijai piemērotus politikas risinājumus.

Aptaujas jautājumi ir angļu valodā; lielākā daļa izvēles formā, tāpēc aizpildīšana neprasīs daudz laika.

Aptauja pieejama ŠEIT.

Aptaujā tiks izzināti galvenie izaicinājumi Eiropas Zaļā kursa prasību izpildē, tostarp atkritumu apsaimniekošana, blakusproduktu izmantošana citās vērtību ķēdēs un aprites ekonomikas principu ieviešana. Piemēram, mežsaimniecības nozare aicināta vērtēt biomasas izmantošanu enerģijas ražošanā, sertifikācijas sistēmu ietekmi, inovāciju potenciālu un dažādu draudu ietekmi – ugunsgrēki, klimata pārmaiņas un kaitēkļi. Lauksaimnieki aicināti vērtēt jauno tehnoloģiju potenciālu, digitalizācijas iespējas un atkritumu pārvaldības procesu. Aptaujā iekļauti arī tādi jautājumi kā piekļuve tehniskajām un finanšu konsultācijām, ganību kvalitātes ietekme uz lopkopības dzīvotspēju, antibiotiku lietošanas ierobežojumu sekas un ar tām saistītās problēmas, ūdens kvalitātes riski, kā arī vietējo šķirņu izmantošanas potenciāls augstvērtīgas produkcijas radīšanā.

Tāpat nozaru pārstāvju aptaujā iekļauti jautājumi, kas saistīti ar energoefektivitāti, metāna emisiju samazināšanu. Aptaujas dalībnieki aicināti izvērtēt pieejamos atbalsta mehānismus uzņēmumu attīstībai.

Aptauja tiek organizēta Interreg Europe projekta 3F GREEN MODEL ietvaros, lai palīdzētu mērķtiecīgi papildināt reģionālā līmeņa politikas dokumentus, tā sekmējot nozaru attīstību, kā arī pielāgošanos Eiropas Zaļā kursa mērķiem.

Par projektu 3F GREEN MODEL

Projekts “Nākotnes modeļi pārtikas un mežsaimniecības sektora vērtību ķēžu adaptācijai Eiropas zaļajam kursam un aprites ekonomikai” (starptautiski zināms kā 3F GREEN MODEL) tiek īstenots ar programmas Interreg Europe 2021.-2027. gadam atbalstu.  Tā partneri – Astūrijas Firstiste (Spānija), Sicīlijas reģiona lauksaimniecības departaments (Itālija), Pannonas Biznesa tīklu asociācija (Ungārija), Minsteres Tehnoloģiju universitāte (Īrija). 

Projekta konsorcijā Latviju pārstāv Vidzemes plānošanas reģions. 

Projekta mērķis – politikas instrumentu uzlabošana partnervalstu lauksaimniecības un mežsaimniecības nozaru pielāgošanas Eiropas zaļajam kursam un ES aprites ekonomikas stratēģijai izaicinājumu risināšanai. Paredzams, ka projekta partneri atlasīs vismaz 3 labās prakses piemērus aprites ekonomikai lauksaimniecības pārtikas un mežsaimniecības nozarēs, identificējot bioatkritumu izmantošanu un apsaimniekošanu, to atkārtotu iekļaušanu citos rūpnieciskos procesos, kā arī uzņēmējdarbību iespējas, kas varētu rasties no šiem pielietojumiem. Tāpat tiks organizētas starpreģionu apmācības, piedaloties mācību vizītēs, visbeidzot veicot politikas instrumentu pilnveidi, iesaistot nozares spēlētājus, kā arī cieši strādājot ar stratēģiskā dokumenta veidotājiem. 

Projekta ietvaros Vidzemē plānots pilnveidot stratēģiskos plānošanas dokumentus, akcentējot mežsaimniecības sektorā radīto atkritumu jēgpilnu izmantošanu, lai radītu jaunus ilgtspējīgus blakusproduktus ar augstu pievienoto vērtību. 

Par projektu

Jautājumiem:
Inguna Kucina, projektu vadītāja
inguna.kucina@vidzeme.lv
+371 26598678

Informāciju sagatavoja:
Anita Āboliņa, galvenā komunikācijas speciāliste
anita.abolina@vidzeme.lv
+371 29454752