VPR piedalās projekta RITS-Net darba grupas sanāksmē Īrijā

klaja nakusi projekta rits net oktobra zinu lapa

Tuvojoties gada nogalei, novembra mēnesī, Vidzemes plānošanas reģiona ieviestā projekta „Inteliģento transporta sistēmu risinājumu tīkls reģionos” (RITS-Net) komanda piedalījās kārtējā projekta partneru sanāksmē un sestajā tematiskajā seminārā „Automašīnu un nelaimes gadījumu automātiskā kontrole”. Šoreiz tikšanās notika Īrijas galvaspilsētā Dublinā un to organizēja viens no RITS-Net projekta partneriem – Dienviddublinas apgabala padome. Darba grupas sanāksmē piedalījās visu projekta RITS-Net partneru organizāciju pārstāvji, bet projekta tematiskais seminārs tika apvienots kopīgā programmā ar Īrijas ITS asociācijas „ITS Ireland” ikgadējo konferenci.

Pirmajā tikšanās dienā partneru starpā tika pārrunāta līdzšinējā projekta gaita, gaidāmās aktivitātes, projekta vadības koordinēšana, komunikācija, labās prakses piemēri, kā arī kopīgās IKT platformas. Šobrīd projekta mājaslapā top digitāla interaktīva karte, kurā tiek atspoguļoti katra projekta partnera labās prakses piemēri. Dienas otrajā pusē tika prezentēta katras valsts pieredze par tēmu „Automašīnu un nelaimes gadījumu automātiskā kontrole”. VPR pārstāvjiem temats šķita īpaši interesants un saistošs, jo pagaidām pie mums nekas tāds vēl nav pieejams, jo tas vairāk attiecas uz autobāņiem, kuru Latvijā nav.

Nākamajā dienā klātesošajiem tika prezentēta automašīna, kas var braukt bez pilota. Pasažieris ar telefonā esošu aplikāciju izsauc mašīnu, tā no garāžas izbrauc un dodas pakaļ klientam. Tad mašīnai tiek nodota instrukcija par galamērķi un tā pati turp dodas. Pēc tam tiks nodemonstrēts arī video, kurā redzams, kā automašīna darbojas bez šofera. Kā izrādās šādu modeļu izstrāde patlaban ir ļoti aktuāla un pie tā cītīgi strādā vairākas auto ražotnes.

Kā vēl viens interesants piemērs par nelaimes gadījumu kontroli bija slovēņiem. Lai spētu novērtēt ceļu noslodzi, viņi zem esošiem tiltiem iebūvē sensorus, kas spēj nomērīt tam pāri braucoša transporta līdzekļa svaru. Šādi, bez problēmām, iespējams novērtēt pārkāpumus attiecībā uz pieļaujamo svaru, kā arī iespējams kvalitatīvāk sagatavot tehnisko specifikāciju, plānojot jaunu ceļu būvi, jo ir precīzi zināmas pastāvošās tendences un vajadzības. Šis ir piemērs, kurš varētu būt saistošs arī Latvijai.

Projektu „Inteliģento transporta sistēmu risinājumu tīkls reģionos” (RITS-Net) līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds, un tas tiek realizēts Starpreģionu sadarbības programmas „INTERREG IVC” ietvaros.  RITS-Net apvieno deviņus partneru reģionus no Īrijas, Spānijas, Grieķijas, Slovēnijas, Bulgārijas, Ungārijas, Itālijas, Austrijas un Latvijas, un projekta mērķis ir palīdzēt reģioniem attīstīt individuālus inteliģento transporta sistēmu plānus, lai veidotu ilgtspējīgu transporta sistēmu reģionos.

Jautājumiem:
Dagnija Ūdre, projektu vadītāja
dagnija.udre@vidzeme.lv
+371 29219477

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.