Pielāgojiet sīkdatnes

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai palīdzētu jums efektīvi orientēties un veikt noteiktas funkcijas. Tālāk ir sniegta detalizēta informācija par visām sīkdatnēm katrā piekrišanas kategorijā.

Sīkdatnes, kas ir klasificētas kā “Nepieciešamas”, tiek saglabātas jūsu pārlūkprogrammā, jo tās ir būtiskas, lai nodrošinātu vietnes pamata funkcijas.... 

Vienmēr aktīvs

Obligātās sīkdatnes ir nepieciešamas, lai iespējotu šīs vietnes pamatfunkcijas, piemēram, nodrošinātu drošu pieteikšanos vai pielāgotu jūsu piekrišanas preferences. Šīs sīkdatnes neuzglabā nekādus personu identificējošus datus.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Funkcionālās sīkdatnes palīdz veikt noteiktas funkcijas, piemēram, vietnes satura kopīgošanu sociālo mediju platformās, atsauksmju vākšanu un citas trešo pušu funkcijas.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Analītiskās sīkdatnes tiek izmantotas, lai saprastu, kā apmeklētāji mijiedarbojas ar vietni. Šīs sīkdatnes palīdz sniegt informāciju par tādiem rādītājiem kā apmeklētāju skaits, atlēcienu līmenis, datplūsmas avots utt.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Veiktspējas sīkdatnes tiek izmantotas, lai izprastu un analizētu tīmekļa vietnes galvenos veiktspējas rādītājus, kas palīdz nodrošināt apmeklētājiem labāku lietošanas pieredzi.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Reklāmas sīkfaili tiek izmantoti, lai nodrošinātu apmeklētājiem pielāgotas reklāmas, pamatojoties uz jūsu iepriekš apmeklētajām lapām, un analizētu reklāmas kampaņu efektivitāti.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

VPR gūst starptautisku pieredzi klimata noturības stiprināšanai – projekta CLIMATE partneru sanāksme Grieķijā

vpr gust starptautisku pieredzi klimata noturibas stiprinasanai projekta climate partneru sanaksme griekija

No 8. līdz 10. aprīlim Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvaldes ekspertu piedalījās starptautiskā sanāksmē Patrā, Grieķijā. Tajā projekta “CLIMATE” partneri no dažādām Eiropas valstīm izzināja praktiskus risinājumus klimata pārmaiņu radīto seku mazināšanai un pielāgošanās spēju stiprināšanai.

Sanāksmes ietvaros īpaša uzmanība tika veltīta klimatnoturības jautājumiem un iespējām, kā pielāgot reģionus aizvien biežākiem un intensīvākiem ekstremāliem laikapstākļiem. Pirmajā dienā dalībnieki apmeklēja Kalamaki pludmali. Tajā krasta aizsardzībai pret jūras eroziju tiek izmantoti viļņu enerģiju slāpējoši akmeņu krāvumi, kas mazina jūras erozijas ietekmi. Šādā veidā tiek risināta strauja piekrastes atkāpšanās, kas apdraud jūras piekrastē esošās dzīvojamās mājas un pievedceļus, dabas vērtības un tūrisma potenciālu.

Pieredze no projekta partneriem Grieķijā liecina, ka spēju laicīgi prognozēt un reaģēt uz klimata pārmaiņu radītajiem riskiem būtiski uzlabo sistemātiska datu ievākšana un analīze. Sanāksmes laikā ekspertu prezentācijās īpaša uzmanība tika pievērsta satelītu un reāllaika datu izmantošanai klimata krīžu pārvaldībā, tostarp plūdu, vētru un ugunsgrēku riska novērtēšanā. Piemēram, piekrastes reģionos, tostarp Korintas līča krastos, tiek ievākti dati par vēja ātrumu un virzienu, lai labāk paredzētu jūras viļņu spēku. Savukārt prognožu dati par vēju palīdz cīņā ar savvaļas ugunsgrēkiem.

Projektu partneru starpā diskusiju gaitā tika salīdzinātas iedzīvotāju apziņošanas sistēmas. Izskanēja vienprātība, ka efektīva sabiedrības informēšana ir viens no būtiskākajiem priekšnosacījumiem iedzīvotāju rīcībspējas nodrošināšanai, jo tā tieši ietekmē sabiedrības iesaisti, uzticēšanos institūcijām un gatavību reaģēt ekstremālu laikapstākļu gadījumā. Sanāksmē īpaši uzsvērts, ka nozīme ir ne vien paša brīdinājuma signāla esamībai, bet arī tā skaidrumam, savlaicīgumam un tam, cik viegli uztveramas ir norādes par turpmāko rīcību. Arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvis iepazīstināja ar Latvijas pieredzi, norādot, ka brīdinājuma sistēma pašlaik tiek pakāpeniski attīstīta un pilnveidota. Ņemot vērā, ka daudzviet šādas sistēmas vēl ir izstrādes vai pilotprojekta stadijā, sanāksmes diskusijās gūtās atziņas sniedz būtisku pamatu turpmākai uzlabošanai, iekļaujot gan tehniskos, gan sabiedrības informēšanas un iesaistes aspektus.

Sanāksmē diskutēts arī par dzīvnieku aizsardzību klimata krīžu laikā, kas īpaši aktuāli Grieķijā, kur ir ap 3,8 miljoni klaiņojošu suņu un kaķu. Nevalstiskā organizācija “Dog’s Voice” dalījās ar savu pieredzi, sniedzot atbalstu dzīvniekiem, kuri noklīduši plūdu vai meža ugunsgrēku laikā. Organizācija darbojas, izveidojot pagaidu (“pop-up”) patversmes, kurās simtiem brīvprātīgo sniedz dzīvniekiem palīdzību, nodrošinot izmeklēšanu, reģistrēšanu un, ja iespējams, atgriešanu pie īpašniekiem. Paralēli tiek izstrādātas vadlīnijas sabiedrībai un dzīvnieku īpašniekiem par atbildīgu rīcību krīzes situācijās. Lai gan šī pieeja kalpo kā efektīvs sabiedrības līdzdalības piemērs ārkārtas situācijās, organizācijas pārstāvji atzina, ka sadarbība ar pārvaldes sektoru joprojām ir izaicinoša, jo dzīvnieku glābšana un aprūpe krīzes laikā bieži vien netiek atzīta par pietiekoši nozīmīgu.

Sanāksmes laikā gūtās atziņas apliecina, ka klimatnoturības veidošanai nepieciešama starpsektoru sadarbība, mērķtiecīga datu izmantošana, sabiedrības līdzdalība un gatavība reaģēt uz dažāda veida apdraudējumiem. Aktuāli ir līdzīgi izaicinājumi – krasta erozija, ekstremāli laikapstākļi, informācijas aprites efektivitāte un iedzīvotāju rīcībspēja. Vidzemes plānošanas reģions šīs atziņas izmantos, lai stiprinātu reģionālo pielāgošanās politiku.

Projekts “Pielāgošanās klimata pārmaiņām un ES teritoriju noturības palielināšana pret ekstremāliem laika apstākļiem” (CLIMATE) tiek īstenots Interreg Europe pārrobežu sadarbības programmas ietvaros no 2021. līdz 2027. gadam.

Informācijai

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Vidzemes plānošanas reģions un tā nevar tikt izmantota, lai atspoguļotu Eiropas Savienības uzskatus.  

Par projektu

Jautājumiem:
Eva Meijere, projektu vadītāja
eva.meijere@vidzeme.lv
+371 25665567

Informāciju sagatavoja:
Laima Spalva, sabiedrisko attiecību speciāliste
laima.spalva@vidzeme.lv
+371 20098330