Pielāgojiet sīkdatnes

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai palīdzētu jums efektīvi orientēties un veikt noteiktas funkcijas. Tālāk ir sniegta detalizēta informācija par visām sīkdatnēm katrā piekrišanas kategorijā.

Sīkdatnes, kas ir klasificētas kā “Nepieciešamas”, tiek saglabātas jūsu pārlūkprogrammā, jo tās ir būtiskas, lai nodrošinātu vietnes pamata funkcijas.... 

Vienmēr aktīvs

Obligātās sīkdatnes ir nepieciešamas, lai iespējotu šīs vietnes pamatfunkcijas, piemēram, nodrošinātu drošu pieteikšanos vai pielāgotu jūsu piekrišanas preferences. Šīs sīkdatnes neuzglabā nekādus personu identificējošus datus.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Funkcionālās sīkdatnes palīdz veikt noteiktas funkcijas, piemēram, vietnes satura kopīgošanu sociālo mediju platformās, atsauksmju vākšanu un citas trešo pušu funkcijas.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Analītiskās sīkdatnes tiek izmantotas, lai saprastu, kā apmeklētāji mijiedarbojas ar vietni. Šīs sīkdatnes palīdz sniegt informāciju par tādiem rādītājiem kā apmeklētāju skaits, atlēcienu līmenis, datplūsmas avots utt.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Veiktspējas sīkdatnes tiek izmantotas, lai izprastu un analizētu tīmekļa vietnes galvenos veiktspējas rādītājus, kas palīdz nodrošināt apmeklētājiem labāku lietošanas pieredzi.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Reklāmas sīkfaili tiek izmantoti, lai nodrošinātu apmeklētājiem pielāgotas reklāmas, pamatojoties uz jūsu iepriekš apmeklētajām lapām, un analizētu reklāmas kampaņu efektivitāti.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

VPR ar starptautiskajiem partneriem diskutē par metodēm sabiedrības līdzdalībai vides pārvaldībā

No 24. – 25. oktobrim Vidzemes plānošanas reģiona speciālisti viesojās Potenzas provincē Itālijā, kur norisinājās Interreg Europe pārrobežu projekta “Sabiedrības iesaiste bioloģiskās daudzveidības pārvaldībā” (CIBioGo) starptautisko partneru tikšanās. Sanāksmes mērķis bija paplašināt zināšanas par iedzīvotāju un citu iesaistīto pušu iesaistīšanas metodēm bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā un veicināt efektīvu aizsargājamo teritoriju pārvaldību. Sanāksmē piedalījās projekta partneri no 7 valstīm – Rumānijas, Slovēnijas, Ungārijas, Spānijas, Beļģijas, Itālijas un Latvijas.

Partneru tikšanās laikā tika organizēta arī Potenzas provinces amatpersonu, projekta koordinatoru un citu iesaistīto pušu publiskā sesija, kuras laikā runātāji pieskārās izaicinājumiem, kas šobrīd aktuāli līdzdalīgā vides pārvaldībā provinces ietvaros, kā arī uzsvēra projekta nozīmi starptautiski kopēju mērķu sasniegšanā dabas daudzveidības saglabāšanā, kā arī sabiedrības kopējās izpratnes veicināšanā par aizsargājamām dabas teritorijām.

Publiskās sesijas ietvaros arī Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji klātesošos iepazīstināja ar reģionu un izaicinājumiem, kas skar dabas daudzveidības un dabas tūrisma vajadzību sabalansēšanu, kā arī izvirzītajiem mērķiem projekta ietvaros. Noslēdzoties publiskajai daļai un diskusijām, katrs projekta partneris iepazīstināja ar to apkopotajām labajām praksēm, kas reprezentē veiksmīgus piemērus līdzdalīgai pieejai kādā vides un bioloģiskās daudzveidības pārvaldības aspektā. Vidzemes plānošanas reģions partnerus iepazīstināja ar Latvijas lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” izstrādāto dabas tūrista ētikas kodeksu. Ētikas kodekss ir strukturēts un viegli lasāms materiāls, vadlīnijas ikvienam dabas tūristam, dodoties dažādās dabas vidēs – aizsargājamās dabas teritorijās, dabas parkos, mežos, pie dabīgajām ūdenstilpnēm, purvos, lauksaimniecības zemēs un citur.

Kā otru labās prakses piemēru Vidzemes plānošanas reģions prezentēja “Dabas aizsardzības pārvaldes” īstenoto aktivitāti invazīvo sugu identificēšanai, kā arī ziņošanai par tām. Minētā iniciatīva reprezentē plašu līdzdalīgas  pārvaldības pieeju, iekļaujot gan dažādu iesaistīto pušu sadarbību, sekmīgu publisko kampaņu, sabiedrības zinātnes elementus, kā arī digitālu risinājumu pielietošanu, izveidojot platformu, kur iedzīvotājiem ziņot par identificētajiem “svešiniekiem”.

Partneru sanāksmes turpinājās ar diskusijām, kur katra partnerreģiona pārstāvji analizēja un meklēja piemērotākos rīkus no citu partneru prezentētajām labajām praksēm, kurās saskatāms potenciāls to adaptēšanai un ieviešanai savā reģionā.

Projekts “Sabiedrības līdzdalība bioloģiskās daudzveidības pārvaldībā” CIBioGo (Nr. 01C0246) tiek īstenots Pārrobežu sadarbības programmā no 2023.-2027. gadam. Projekta kopējais finansējums ir 1 707,833.00 EUR, no tā ERAF līdzfinansējums ir 1,347,440.20 EUR, Vidzmes Plānošanas reģiona budžets ir 209,664.00 EUR un no tā ERAF līdzfinansējums ir 167,731.20 EUR.

Vairāk par projektu: https://ej.uz/bd2d

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Vidzemes plānošanas reģions un tā nevar tikt izmantota, lai atspoguļotu Eiropas Savienības uzskatus.

Informāciju sagatavoja: Sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā Krista Blūma, krista.bluma@vidzeme.lv

Jautājumiem:
Ineta Tauriņa, projektu vadītāja
ineta.taurina@vidzeme.lv
+371 26382820