Vidzemes pašvaldību energopārvaldnieki dodas pieredzes apmaiņas braucienā uz Liepāju un Jelgavu

partneriba jaunai energoresursu parvaldibai 2050 panel 2050

No 28. līdz 30. jūnijam Vidzemes plānošanas reģiona pašvaldību speciālisti dosies pieredzes apmaiņas braucienā uz Kurzemi, lai iepazītos ar Liepājas pilsētas pašvaldības pieredzi energopārvaldības sistēmas ISO 50001 ieviešanā, t. sk. par energopārvaldības plāna izstrādi un ieviešanas gaitu, kā arī citiem jautājumiem, kas saistīti ar energoefektivitāti. Tiks iepazīta Liepājas pilsētas pašvaldības pieeja un uzkrātās zināšanas par daudzdzīvokļu ēku renovāciju, enerģijas patēriņa uzskaiti, telpu mikroklimata nodrošināšanu un darbinieku motivācijas sistēmas izveidi.

Tāpat pašvaldību speciālisti atceļā tiksies ar Zemgales reģionālās enerģētikas aģentūras pārstāvjiem, lai iepazītu biedrības centienus paaugstināt energoefektivitāti reģionā, īstenojot ne tikai dažādus Eiropas Savienības finansētus projektus, bet arī uzturot enerģētikas datu bāzi, izstrādājot plānošanas dokumentus pašvaldībām, veicinot sadarbību un piesaistot investīcijas, īstenojot vēl citas līdzīgas aktivitātes. Kā zināms, biedrība tika savulaik dibināta apvienojoties četrām pašvaldībām pēc Jelgavas domes iniciatīvas.

Vienlaikus brauciena laikā ar lekciju par enerģētikas sektora līderiem un to nozīmi uzstāsies Mareks Muiste (Marek Muiste) no Tartu reģionālās enerģētikas aģentūras Igaunijā, lai pastāstītu, cik svarīgi ir aktīvi līdzdarboties, lai uzlabotu energopārvaldību reģionā, t.sk. katrā no pašvaldībām. Brauciena laikā turpināsies arī projektā PANEL 2050 iesāktā aktivitāšu kopuma “Energopārvaldība Vidzemē” mācību lekcijas.  Šoreiz par to, ko darīt ar enerģijas datiem stāstīs projekta PANEL 2050 eksperts no Rīgas Tehniskās universitātes – Dzintars Jaunzems.

2017. gada aprīlī Vidzemes plānošanas reģiona īstenotajā projektā “PANEL 2050” uzsākās nodarbības Vidzemes pašvaldību energopārvaldniekiem par efektīvas energopārvaldības ieviešanu pašvaldībās. Ik mēnesi pašvaldību speciālisti nāk kopā, lai gūtu jaunas zināšanas gan par datu nozīmi, to ievākšanas un analizēšanas metodēm, gan arī, lai iepazītu jaunus tehnoloģiskos risinājumus un apzinātu dažādus finansēšanas mehānismus energoefektīvu aktivitāšu īstenošanai. Līdz ar 18 pašvaldībām mācībās piedalās arī pārstāvji no Vidzemes reģionālās slimnīcas.

Tā kā mācību dalībnieki jau uzsākuši  energodatu apkopošanu savās pašvaldībās, pieredzes apmaiņas brauciens uz Liepāju un Jelgavu ļaus šo procesu organizēt sekmīgāk, saņemot pieredzējušu kolēģu atbildes un ieteikumus uz neskaidriem jautājumiem un iepazīstot veiksmīgus piemērus, kā pašvaldībā iespējams sekmīgi plānot ar energopārvaldību saistītas aktivitātes, vēlāk kļūstot par vienu no energoefektīvākajām pašvaldībām Latvijā.