Vidzemes pašvaldībām iespēja iesaistīties efektīvas energosaimniecības izveidē; 31. maijā Cesvainē notiks energopārvaldības mācības

Vidzemes plānošanas reģions aicina pašvaldību speciālistus uz mācībām par efektīvas pārvaldības ieviešanu pašvaldībā. Aktivitāšu kopuma “Energopārvaldība Vidzemē” 2. nodarbība notiks jau 31. maijā Cesvainē (Cesvaines novada domes ēkā, Pils ielā 1a). Tās laikā pieredzējuši eksperti un jomas speciālisti stāstīs par datu ievākšanas un apkopošanas nozīmi veiksmīgas energosaimniecības izveides procesā. Liels uzsvars mācību laikā tiks likts uz prasmi datus analizēt, kā arī tehnoloģiskajiem risinājumiem, kas ļauj to efektīvi darīt.

Sistemātiska siltumenerģijas un elektroenerģijas datu analīze sniedz precīzu priekšstatu par esošo situāciju pašvaldības energosaimniecībā, un ir pirmais solis vispiemērotāko inženiertehnisko risinājumu apzināšanai, kā  arī izvēlēto tehnoloģiju ekonomiskā pamatojuma kritiskai izvērtēšanai.

Aicinām interesentus pieteikties līdz š. g. 29. maijam.

Plānots, ka mācības par energoplāna izstrādi, pieredzes apmaiņas braucieni, semināri notiks ik mēnesi 18 mēnešu garumā, pulcējot pašvaldību pārstāvjus un citus interesentus un sniedzot tiem vērtīgas zināšanas un atbalstu efektīvas energosaimniecības organizēšanā. Mācību mērķis ir radīt vienotu izpratni par energosaimniecības darbību un pārvaldību, pilnveidojot energopārvaldnieku kompetenci un sniedzot tiem padziļinātas zināšanas par dažādiem energoefektivitātes paaugstināšanas risinājumiem, kā arī atjaunojamo energoresursu tehnoloģijām. Tostarp tiks analizēti arī iespējamie finansēšanas modeļi un atbalsta iespējas, kā arī skatīts esošais normatīvo aktu regulējums.

Regulāras tikšanās, kuru ietvaros notiks ne tikai teorētisku un praktisku zināšanu uzkrāšana, būs mācību pamatā, tomēr papildu tam klātesošie tiks iesaistīti diskusijās, koleģiāli meklējot risinājumus dažādiem ar energoefektivitāti saistītiem problēmjautājumiem. Tiks organizēti arī pieredzes apmaiņas braucieni, ļaujot ne tikai iegūt jaunas idejas, bet apzinoties arī vēl līdz šim maz izmantoto resursu – kaimiņu novados esošo kolēģu zināšanas un pieredzi.

Mācību gaitā pašvaldības veidos savus individuālos energoplānus, savukārt Vidzemes plānošanas reģions strādās pie reģiona energopārvaldības rīcības plāna izstrādes.