Vidzemes jaunieši Igaunijā un Zviedrijā papildina zināšanas uzņēmējdarbībā

jaunaka informacija par centrala baltijas juras regiona interreg iv a parrobezu sadarbibas programmas projektu baltic training programme

No 20. maija līdz 17. jūnijam jaunieši no Vidzemes devušies uz pēdējām apmācībām un praksi uz Igauniju un Zviedriju Vidzemes plānošanas reģiona projekta “Baltijas apmācību programma” ietvaros. Šoreiz četri vidzemnieki savas spējas pārbaudīs radio jomā, sudraba kalšanā, gobelēnu darbnīcā, kā arī galdniecībā. Pieredzes apmaiņā uz Latviju šoreiz devušies pieci jaunieši no Igaunijas.

Kopumā mācības iedalītas divos posmos – ievadkurss jeb apmācības uzņēmējdarbībā un projekta vadībā, kā arī prakse kādā no projekta dalībvalstu uzņēmumiem. Iespēja iesniegt savu biznesa ideju, lai vēlāk to īstenotu kādā no prakses uzņēmumiem, bija jauniešiem, kas ieguvuši zināšanas vai vēl joprojām mācās kādā no profesionālās izglītības iestādēm. Šoreiz iespēja savas idejas dzīvē pārbaudīt  reālā uzņēmumā sniegta četriem jauniešiem no Latvijas dažādās darbības jomās.

Toms Bergs, Vidzemes augstskolas absolvents, uzsācis praksi Igaunijā radiostacijās „Sky Plus” Tallinā un „Päikeseraadio” Pērnavā. Pārējie trīs dalībnieki devušies uz Stokholmu: Madara Strazdiņa praktizējas subrabkaļa Volfganga Gessla meistardarbnīcā, Ingūna Levša – pie gobelēnu mākslinieces Susannes Henriques, Tomass Andersons – galdniecības uzņēmumā „Lövsättra Snickeri AB”. Savukārt uz Latviju devušies pieci jaunieši no Igaunijas un Zviedrijas, savas spējas pārbaudot Jelgavas floristikas darbnīcā “Grieta 3”, frizētavā “Frizētava tev” un Ginta Budes modes namā Rīgā. Prakses laikā, projekta dalībnieki kopā ar pieredzējušiem uzņēmējiem, attīstīs un izvērtēs savu biznes ideju, kā arī gatavos tās pārskatu, lai jau mācību noslēgumā kopā ar citiem dalībniekiem dalītos pieredzē.

Taču, lai praksē veiksmīgāk spētu izvērtēt savas idejas stiprās un vājās puses, dalībnieki visi kopā uzsāka vienas nedēļas ievadkursu, kas norisinājās Narvā, Igaunijā. Ievadkursā jaunieši izskatīja vairākas tēmas, par kurām stāstīja lektori no visām trīs projekta partneru valstīm – Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas. Sākot ar vēstures apskatu „Baltijas jūras reģiona vēsturiskā attīstība”, ko pasniedza Latvijas Universitātes profesors Viesturs Pauls Karnups, savukārt projekta vadītājs Anderss Bergstroms no Zviedrijas dalībniekus iepazīstināja ar industriālās attīstības vēsturi Zviedrijā, Latvijā un Igaunijā. Konsultante no Igaunijas – Ragne Kasesalu – jauniešus apmācīja projektu vadībā un prezentācijas mākslā. Vitālijs Sergejevs, uzņēmējdarbības konsultants no Narvas, vadīja praktiskās nodarbības uzņēmējdarbības plānošanā. Mācību noslēgumā dalībniekiem kopā ar pasniedzēju Anastasiju Ņekrasovu no Zviedrijas apguva tēmu „Kultūras apzināšanās”. Tāpat projektā iesaistīti arī eksperti, kas dalībniekiem palīdz pilnveidot viņu iesniegtās biznesa idejas.

Prakses noslēgumā, no 15. līdz 17.jūnijam, visi dalībnieki satiksies Tallinā, kur demonstrēs savas atklāsmes un novērtēs dalību projektā.

Lai projektam piesaistītu arī mācībspēku uzmanību, kā arī pārrunātu aktualitāte profesionālajā izglītībā, projekta ietvaros Rīgā no 26. Līdz 27. martam norisinājās arī konference „Baltijas jūras reģiona konkurētspējas stiprināšana,veicinot profesionālās izglītības un apmācības un mazo un vidējo uzņēmumu internacionalizāciju”. Konferencē piedalījās ne tikai profesionālo izglītības iestāžu pārstāvji un projekta dalībnieki, bet ar savu pieredzi dalījās arī valsts sektora pārstāvji ministriju līmenī. Tā kā šis bija projekta pēdējais organizētais mācību modelis, projekta darbiniekie var lepoties ar ievērojamu statistiku un atsaucību jauniešu vidū.

 

Informāciju sagatavoja:
Dagnija Ūdre
Projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā
e-pasts: dagnija.udre@vidzeme.lv