Piektais “GreenFest” zaļā dzīvesveida festivāls ierodas trīs Latvijas vietās – Siguldā, Valmiermuižā un Cēsīs. Jēgpilnas sarunas, vairāk kā 20 dažāda veida aktivitātes un pasākumi. Vieda saimniekošana, zaļa domāšana, ilgtspējīgs dzīvesveids, iekļaujoša sabiedrība un citas būtiskas tēmas, kas soli pa solītim tuvina mūs “GreenFest” vīzijai: Gaujas Nacionālais parks – pirmais bioloģiskās saimniekošanas reģions Latvijā.
Kā ierasts, “GreenFest” norisināsies arī šī festivāla dzimšanas vietā – Siguldā. 10. septembrī no 9.00 tiekamies Siguldas tirgū, R. Blaumaņa ielā 2, kur ar ievadlekcijām un diskusijām atklāsim “GreenFest`22”.
Sarunām par daudzveidību uz mūsu galda un bio saimniecību dārzos, kā arī par to, kas ir un kas nav bioloģiska pārtika, pievienosies Agroresursu un ekonomikas institūta, Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas, Latvijas Dabas fonda un žurnāla “Bioloģiski” pārstāvji un vietējie bioloģiskie lauksaimnieki. Vai starp “bio pārtika” un “veselīga pārtika” ir liekama vienādības zīme? Kāds īsti ir ieguvums videi no bio lauksaimniecības praksēm un kāda ir pievienotā vērtība cilvēka veselībai no šādi audzētas pārtikas? Atbildes uz šiem jautājumiem saņemsim, atnākot uz “GreenFest” dienas pasākumu sēriju Siguldas tirgū.
Visas dienas garumā būs iespēja ļauties kartupeļu degustācijas priekiem, kā arī baudīt pop-up kafejnīcas “Tupenis un Strimala” īpašo piedāvājumu. Mazākie apmeklētāji aicināti uz radošo darbnīcu – “Cik labs ir ezītis!”. 14:00 dienu tirgū noslēgsim ar muzikālu vēstījumu “Tīrradnis” izpildījumā.
Siguldas “GreenFest” vakara daļa norisināsies “Dabas Rezidencē”, Kr. Valdemāra ielā 3A, kur visi tiek mīļi aicināti uz Uģa Prauliņa koncertu “Green channelling” un Ilzes Blokas režisētās īsfilmas “Mij_iedarbība” pirmizrādi!
Savukārt, 17. septembrī no 11.00 Valmiemuižā uz Valmiermuižas alus darītavas parka skatuves diskutēs Valmieras novada pašvaldības, Cēsu novada pašvaldības, Siguldas novada pašvaldības, Vidzemes plānošanas reģiona un Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvji, lai iezīmētu dažādu iestāžu sadarbības nozīmi pirmā bioloģiskā reģiona attīstībai Latvijā. Uzņēmēju viedokli pasākumā pārstāvēs tādu uzņēmumu pārstāvji kā SIA “Valmiermuižas alus”, SIA “Schwenk Latvija”, SIA “ZAAO” u.c., lai pievērstu uzmanību tēmai – Eiropas Zaļais kurss – drauds vai iespēja uzņēmējiem.
Kas lācītim vēderā – pesticīds vai vitamīns? Atbildi uz šo jautājumu meklēsim kopā ar Annu Boli-Williamson, kura, piesakot savu lekciju, saka: “Fakti nemelo, tie mēdz slēpties!”. Uztura tēmu turpināsim diskusijā ar uztura speciālistiem, ārstiem, zinātniekiem, pētniekiem, gāžot mītus un piramīdas.
Par aizraujošu “GreenFest” pasākumu programmu Valmiermuižā gadās arī “Gardu muti” komanda, piedāvājot gan amatnieku tirdziņu, gan kino un darbnīcas kā bērniem, tā pieaugušajiem.
Dienas noslēgumā ļausimies neierastu mūzikas skaņu baudījumam grupas “JŌRA” izpildījumā.
“GreenFest`22” pasākumu maratons noslēgsies Cēsīs. Divu dienu garumā 1. un 2. oktobrī kultūrvēsturiskajā Ruckas muižā un parkā, sadarbībā ar Cēsu Pluriversitāti, būs sarunas par nākotnes iztēlošanos un citādā kļūšanu par normālu, par vides un ainavas vērtībām, par ilgtspējīgas dzīvošanas principiem un attiecīgas dzīves telpas veidošanu.
Lai kritiskāk un reizē radošāk aplūkotu iespējamo Gaujas Nacionālā parka kā bioreģiona nākotni, ar saviem stāstiem esam aicinājuši dalīties ģeogrāfus, ekologus, arhitektus, plānotājus un ne tikai. Paralēli lekcijām plašākās sarunās ar ekspertiem un vietējo kopienu runāsim par mūsdienīgu un ekoloģisku saimniekošanu, par potenciālo bioreģiona pārvaldību un to, kā domāšanā un darīšanā ieviešamas jaunas prakses, kas pirmajā mirklī var šķist neiespējamas.
Mazajiem pasākuma viesiem būs iespēja darboties darbnīcās, baudīt teātri un piedalīties citās radoši izglītojošās aktivitātēs.
Cēsu “GreenFest” ietvaros gaidāma arī koncertprogramma no postfolkloras grupas “ZARI” un komponistes Ievas Matvejas.
Gan Valmiermuižā, gan Cēsīs piestās SIA “ZAAO” dabas un tehnoloģiju parka “URDA” interaktīvais autobuss.
Par iespēju iegādāties biloģiskus produktus visos “GreenFest” pasākumos gan Siguldā, gan Valmiemuižā, gan Cēsīs rūpēsies “Mūsu bio tirgus”.
“GreenFest`22” caurvij kopdarbs – vides deja – režisores un horeogrāfes Ilzes Blokas vīzijā. Vides dejas performances notiks paralēli diskusijām, lekcijām, darbnīcām u.c. aktivitātēm.
“GreenFest” kā vēstnesi par kopīgu bioloģisko saimniekošanu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitala fonds, Vidzemes plānošanas reģions, Latvijas Valsts meži, Rāmkalni, Siguldas novada pašvaldība, Valmieras novada pašvaldība un Cēsu novada pašvaldība.
Sadarbība ir viena no “GreeFest” vērtībām, tāpēc atnāc, piedalies, iesaisties, izsakies, lai viedās idejas vairojas.
Aicinām pieteikties vides dejas kustību meistarklasei un piedalīties dejas performancēs režisores, horeogrāfes Ilzes Blokas un horeogrāfes Ilzes Zīriņas vadībā Valmiermuižā un Cēsīs, sūtot pieteikumu uz greenfest@greenfest.lv.
Atgādinām pieteikties kā brīvprātīgajam kādā no “GreenFest” dienām, sūtot pieteikumu uz greenfest@greenfest.lv.
Ieskats “GreenFest`22” pasākumu programmās sociālajā vietnē- šeit.
GreenFest video aicinājums uz festivālu >> ŠEIT
Teju visi festivāla pasākumi un aktivitātes dalībniekiem ir – bez maksas. Pasākuma publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti “GreenFest” tīmekļa vietnē www.greenfest.lv un sociālo tīklu kontos Facebook un Instagram.
Informāciju sagatavojusi:
MĀRA SILIŅA BĒRZIŅA
“GreenFest`22”