Jūnijā noslēdzies projekts „Baltijas apmācību programma” (BTP). Noslēguma pasākums norisinājās Tallinā no 15. līdz 17. jūnijam kopā ar projekta pēdējās mācību grupas dalībniekiem. Pēc trīs nedēļu prakses uzņēmumos dalībnieki satikās, lai pārrunātu prakses gaitu un izklāstītu savu biznesa ieceru tālāko virzību. Pavisam projekta laikā nokomplektētas 6 mācību grupas, kurās kopā piedalījās 25 jaunieši, gan vidzemnieki, gan arī jaunieši no citiem Latvijas reģioniem. Latvijas uzņēmumos praksē viesojās 25 dalībnieki no Igaunijas un Zviedrijas.
No Latvijas projekta sestajā grupā piedalījās četri jaunieši. Toms Bergs, Vidzemes augstskolas absolvents, bija praksē Igaunijā radiostacijās „Sky Plus” Tallinā un „Päikeseraadio” Pērnavā. Pārējie trīs dalībnieki devās uz Stokholmu: Madara Strazdiņa praktizējās sudrabkaļa Volfganga Gessla meistardarbnīcā, Ingūna Levša – pie gobelēnu mākslinieces Susannes Henriques, Tomass Andersons – galdniecības uzņēmumā „Lövsättra Snickeri AB”.
Latvijā viesojās pieci jaunieši: floristikas darbnīcā „Grieta 3” Jelgavā igauņu meitene Ketlina Ilumetsa un zviedru meitene Karina Gothberga, frizētavā „Frizētava tev” Rīgā – divas igauņu meitenes – Keidi Jogi un Karolina Liivakivi, kā arī vienu topošo igauņu modes mākslinieci uzņēma pazīstamais modes mākslinieks Gints Bude ar kolēģiem.
BTP projekts iedalāms divās daļās:
– Pirmā daļa – eksperimentālā programma – profesionālās izglītības programmu apguvējiem un viņu projektu idejām tika atrasts sadarbības partneris – uzņēmums citā valstī. Vispirms dalībnieki piedalījās vienas nedēļas sagatavošanas kursos, kam sekoja trīs nedēļu prakse ārzemju sadarbības uzņēmumos. Abām pusēm, gan apmācāmajiem, gan uzņēmumiem, piedāvāja konsultācijas, lai atbalstītu kopīgo sadarbības projektu attīstību.
– Otrā daļa – BTP organizēja vairākus seminārus mērķgrupām: profesionālās izglītības piedāvātājiem, uzņēmumiem, politiķiem un valsts ierēdņiem, kas saistīti ar profesionālo izglītību. Semināros apsprieda būtiskas tēmas par profesionālās izglītības internacionalizāciju un pārrobežu uzņēmējdarbību Centrālajā Baltijas jūras reģionā.
Projektu finansē Centrālā Baltijas jūras reģiona INTERREG IV A 2007. – 2013. gada Programma, bet nozīmīgu līdzfinansējumu sniedza arī Stokholmas apgabala administrācija un četri projekta partneri – Norden asociācija un Frans Schartau Biznesa institūts (Stokholmas pilsēta) Zviedrijā, Narvas profesionālās apmācības centrs Igaunijā un Vidzemes plānošanas reģions Latvijā.
Papildus informācija:
Projekta vadītāja
Vidzemes plānošanas reģionā
Dagnija Ūdre
Mob.: +371 29219477,
e-pasts: dagnija.udre@vidzeme.lv