Uzsākta slēpņošana Vidzemes senajās dabas svētvietās

foto izstadevidzemes senas dabas svetvietas

Jūlija beigās Vidzemes plānošanas reģions deva startu slēpņošanai jeb geocaching Vidzemes senajās dabas svētvietās, reģistrējot vietas internetvietnē www.geocaching.com. Šī interesantā aktivitāte uzsākta ar mērķi aicināt sabiedrību iepazīties ar projektā „Senās kulta vietas – Baltijas jūras piekrastes kopīgā identitāte” apzinātajām senajām Vidzemes dabas svētvietām. Slēpņi ir izvietoti 50 objektos un ar atslēgas vārdu Ancientsites tos var apskatīt šeit http://is.gd/5uFvtI.

Jau pirmajās slēpņu izvietošanas dienās tie guva lielu atsaucību no slēpņotāju puses, jo ļauj gan aizraujoši pavadīt laiku, gan arī uzzināt vairāk informācijas par vietējās nozīmes tūrisma objektiem. Katram objektam ir pievienoti apraksti par seno svētvietu, ko pozitīvi novērtē arī paši slēpņotāji. Piemēram, lietotājs udajs_16 par slēpni, kas izlikts pie Naugrubu ābeles, raksta: „Pa gabalu, protams, liekas pēc parastas ābeles, bet, ja izlasa stāstu, tad ir interesanti. 🙂 Paldies par jauko sēriju un slēpni!”

Slēpņošanai tika izvēlēti tie objekti, kas atrodas nomaļākās vietās, ir pievilcīgi un met izaicinājumu slēpņošanas aktīvistiem. Par slēpni pie Skuju upurakmens lietotājs A+N= raksta: „Un es jau biju aizmirsis, kāds ir kārtīgs geocaching’ s. Pārgājiens, džungļi, kārtīgs svīdiens. Un akmens iespaidīgs! bravo autoram par kastītes novietojumu!” Līdzīgās domās ir arī lietotājs Elviss.Tirzitis par slēpni pie Mācītājmuižas Velnakmens: „Šeit es trenējos trīssolī vai arī tāllēkšanā 🙂 Bija nogāzis pamatīgs lietus, un grāvis pilns. Tiku cauri sausā. Pat brīnījos 🙂 Laikam ir kāds vieglatlēta gēns. Pie akmens krāvuma ir neliels pauguriņš, un tajā tie krūmi izskatās ļoti sirreāli. Šeit vajadzētu nākt sēņot. Paldies par slēpni :)”

Projekta laikā izveidots arī fotoalbums „Vidzemes senās dabas svētvietas”, kurā vienkopus var apskatīt visas projekta laikā apzinātās svētvietas. Tāpat arī līdz 21. septembrim Trikātas saieta namā „Depo” ir apskatāma fotogrāfa Normunda Kažoka projekta ietvaros izveidotā ceļojošā fotoizstāde, kura sniedz iespēju iepazīties ar skaistumu un mistiku, kas sastopama dabas senajās svētvietās tepat netālu, pašu Vidzemē.

Tāpat arī projekta laikā izveidota arī seno dabas svētvietu datu bāze – virtuālais muzejs www.ancientsites.eu, kurā aicinām ielūkoties ikvienu interesentu – dabas un svētvietu mīļotāju!

 

Papildu informācija:
Olita Landsmane, projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā,
Mob. +37129171020
e-pasts: olita.landsmane@vidzeme.lv,www.ancientsites.eu, www.vidzeme.lv

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.