Oktobra vidū Bratislavā, Slovākijā tika aizvadīta kārtējā projekta „Atvērtās ģeogrāfiskās informācijas pārņemšana, izmantojot saistīto datu inovatīvus servisus (SDI4Apps)” partneru tikšanās. Pašlaik projektā notiek aktīvs darbs pie datu ievākšanas un apstrādes pilota aplikāciju izstrādei, tāpēc šajā tikšanās reizē galvenais uzsvars tika likts uz tehniskajiem jautājumiem. Tāpat arī tika pārrunāts projekta ieviešanas progress un projekta tehniskā izvērtējuma rezultāti.
Projekta un tā rezultātu validācija notiek 2 līmeņos. Pirmkārt, mākoņa platformas līmenī tiks piesaistīti datorspeciālisti, programmētāji, kuri varēs izmantot mākoni un tā pieejamos pakalpojumus savu mobilo aplikāciju gatavošanā. Otrkārt, lai pārbaudītu un demonstrētu mākoņa platformas piedāvātās iespējas, validācija notiks pilota aplikāciju līmenī. Tiks piesaistīti aplikāciju lietotāji – pašvaldības, teritorijas attīstības plānošanas speciālisti, tūrisma speciālisti, uzņēmēji un citi, kuriem pilota aplikāciju piedāvātās iespējas būtu noderīgas profesionālajā darbībā. Projekta ietvaros tiek veidotas 6 pilota aplikācijas: iedzīvotāju iesaiste dabas parku aizsargājamo sugu un vēsturiskā mantojuma saglabāšanas aplikācija, tūrisma interešu punktu aplikācija, sensoru datu izmantošanas aplikācija, zemes izmantojuma veidu kartēšanas aplikācija, eAtlasa veidošana ar spēles elementiem jauniešiem, kā arī ekosistēmu novērtēšanas aplikācija tūrisma veicināšanai. Ar tehnisko informāciju angļu valodā par katru aplikāciju var iepazīties šeit.
Projekts „Atvērtās ģeogrāfiskās informācijas pārņemšana, izmantojot saistīto datu inovatīvus servisus (SDI4Apps)” tiek realizēts Eiropas Savienības Konkurētspējas un inovācijas ietvarprogrammas „Informācijas un komunikāciju tehnoloģijas politikas atbalsta programma (ICT PSP)” ietvaros. Projekta mērķis ir ar pilota aplikāciju palīdzību sniegt izpratni pašvaldībām, uzņēmējiem, iedzīvotājiem un citiem interesentiem par INSPIRE direktīvas principiem un citām Eiropas Komisijas iniciatīvām, kas vērstas uz datu brīvu pieejamību un to atkārtotu izmantošanu.
Papildus informācija: Kristaps Ročāns, Projekta vadītājs Vidzemes plānošanas reģionā, Tālr.: +371 29753011, E-pasts: kristaps.rocans@vidzeme.lv; www.vidzeme.lv.