Jau iepriekš ziņots par Strenču novada domes partnerību pārrobežu projektā „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē”. Via Hanseatica ir tūrisma maršruts, kas savieno vairāku valstu pilsētas – Sanktpēterburgu, Narvu / Ivanovogorodu, Tartu, Valku / Valgu, Strenčus, Valmieru un Siguldu.
Projekts sastāv no četrām dažādām aktivitāšu daļām, kuras pakāpeniski tiek īstenotas no 2012. gada 1. janvāra un turpināsies līdz 2014. gada 31. decembrim. Infrastruktūras daļā projekta ietvaros jūlija beigās ir pabeigts un ekspluatācijā nodots atpūtas laukums Sedā pie pilsētas kultūras nama. Vēlāk projekta ietvaros Strenču novada tūrisma infrastruktūru papildinās informācijas stendi un norādes zīmes uz tūrisma objektiem.
No 22. augusta līdz 24. augustam Strenču novada pašvaldības Attīstības un plānošanas departamenta speciāliste Ilona Pinzule devās uz Sanktpēterburgu, lai kopā ar pārējiem Latvijas, Igaunijas un Krievijas partneru pārstāvjiem piedalītos projekta „Via Hanseatica” koordinatoru un darba grupas sanāksmē. Pirmajā daļā kopīgi tika pārrunāts līdz šim paveiktais, savukārt darba grupās diskutēja par projekta turpmāko attīstību. Darba grupu galvenais uzdevums bija sagatavot priekšlikumus un noteikumus iepirkuma dokumentācijas sagatavošanai, lai piesaistītu ekspertus, kuri izstrādāts tūrisma produktu modeļus un tematiskos maršrutus Via Hanseatica maršrutā, kā arī, lai atrastu uzņēmumu, kas organizēs iesaistīto partneru teritorijās esošos tūrisma pakalpojumu sniedzēju un gidu apmācības katrā valstī atsevišķi.
Projekta vispārējais mērķis ir attīstīt pārrobežu tūrisma piedāvājumu “Via Hanseatica” starptautiskā tūrisma maršruta teritorijā Latvijā, Igaunijā un Krievijā un veicināt teritoriju ilgtspējīgu attīstību.
Projektu realizē ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2007 – 2013 projekta “Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē” ietvaros. Projekta kopējās izmaksas – 1803 966 EUR, no kuriem Strenču novadā paredzēts izlietot 34,596.40 EUR jeb 90%. Strenču novada pašvaldības līdzfinansējums ir 10% jeb 3459,64 EUR, no kuriem 5% ir valsts budžeta dotācija.
Informāciju sagatavoja:
Ilona Pinzule
Strenču novada domes Attīstības un plānošanas departamenta speciāliste
e-pasts: ilona.pinzule@strencunovads.lv; T. 64715667