Februāra vidū divu dienu garumā Dikļu pilī aizritējušas pirmās projekta „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē” (Via Hanseatica) apmācības tūrisma uzņēmējiem, kuras pulcēja vairāk nekā 40 uzņēmējus no Valmieras pilsētas un Cēsu, Valkas, Siguldas, un Strenču novada.
Via Hanseatica apmācību mērķis ir sniegt uzņēmējiem vērtīgas zināšanas un veidot uzņēmēju savstarpēju sadarbību, jo daļa no veiksmīgas tūrisma attīstības reģionā ir uzņēmumu, speciālistu un profesionāļu sadarbības tīkla izveide. Apmācību vadītājs Andris Klepers pirmās dienas sākumā uzsvēra: „Via Hanseatica apmācību laikā uzņēmējiem ir jājūtas kā uz viena viļņa, jāiedvesmo vienam otrs sadarboties un radīt!”
Tūristam patīk aktīvi piedalīties, gūt pieredzi un pašam pārbaudīt lietas uz savas ādas. Via Hanseatica reģiona tūrisma piedāvājums ir gana plašs, daudzveidīgs un arī nezināms. Katrs tūrists var atrast sev tīkamu atpūtas veidu. Patlaban tikai 5% tūristi, tostarp arī pašmāju tūristi, apmeklē Via Hanseatica reģionu, un tas nozīmē, ka reģionos Latvijā, Igaunijā un Krievijā slēpjas augošs tūrisma maršruta potenciāls.
Kā norādīja projekta vadītāja Sille Talveta un apmācību lektori Kurzemes Tūrisma asociācijas valdes loceklis Guntars Seilis un Biznesa Augstskolas „Turība” pasniedzējs Ainārs Brencis, tūrisma uzņēmējiem ir nepieciešams sasaistīt un integrēt savus pakalpojumus lielākos piedāvājumos, lai savstarpēju labumu gūtu visas puses. Via Hanseatica laikā paredzēts izveidot minimums trīs tūrisma maršrutus, kuros tiks iekļauti arī reģionu tūrisma uzņēmēji, tostarp arī no Vidzemes. Tā būs uzņēmēju iespēja gūt savu sniegto pakalpojumu atpazīstamību.
Vidzemes tūrisma uzņēmēji pēc apmācībām atzina, ka aplūkotie jautājumi ir bijuši ļoti aktuāli un jaunās zināšanas tos ir pamudinājušas uz ikdienas lietām palūkoties savādāk, kā arī izmēģināt jaunas idejas tūristu piesaistei.
Apmācības Dikļu pilī rīkoja tūrisma apmācību un pētījumu uzņēmums SIA „Nocticus” sadarbībā ar Vidzemes plānošanas reģionu. Pirmais no pieciem apmācību posmiem, bija veltīts zināšanām par tematiskajiem ceļiem, ceļmalas plūsmas izmantošanu uzņēmuma labā, sadarbības tīkla nozīmi, tūrisma pārvaldību un zīmolvedību. Nākamās apmācības notiks Valmierā un Valkā, kur pasniedzēji runās par pasākumu vadību un organizēšanu, kā arī produktu attīstību.
Apmācību dalībnieki apmeklē Kokmuižas parteri un saules pulksteni
Papildu informācija: Dagnija Ūdre, projektu vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, mob.: 29219477, e-pasts: dagnija.udre@vidzeme.lv.