Pielāgojiet sīkdatnes

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai palīdzētu jums efektīvi orientēties un veikt noteiktas funkcijas. Tālāk ir sniegta detalizēta informācija par visām sīkdatnēm katrā piekrišanas kategorijā.

Sīkdatnes, kas ir klasificētas kā “Nepieciešamas”, tiek saglabātas jūsu pārlūkprogrammā, jo tās ir būtiskas, lai nodrošinātu vietnes pamata funkcijas.... 

Vienmēr aktīvs

Obligātās sīkdatnes ir nepieciešamas, lai iespējotu šīs vietnes pamatfunkcijas, piemēram, nodrošinātu drošu pieteikšanos vai pielāgotu jūsu piekrišanas preferences. Šīs sīkdatnes neuzglabā nekādus personu identificējošus datus.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Funkcionālās sīkdatnes palīdz veikt noteiktas funkcijas, piemēram, vietnes satura kopīgošanu sociālo mediju platformās, atsauksmju vākšanu un citas trešo pušu funkcijas.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Analītiskās sīkdatnes tiek izmantotas, lai saprastu, kā apmeklētāji mijiedarbojas ar vietni. Šīs sīkdatnes palīdz sniegt informāciju par tādiem rādītājiem kā apmeklētāju skaits, atlēcienu līmenis, datplūsmas avots utt.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Veiktspējas sīkdatnes tiek izmantotas, lai izprastu un analizētu tīmekļa vietnes galvenos veiktspējas rādītājus, kas palīdz nodrošināt apmeklētājiem labāku lietošanas pieredzi.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Reklāmas sīkfaili tiek izmantoti, lai nodrošinātu apmeklētājiem pielāgotas reklāmas, pamatojoties uz jūsu iepriekš apmeklētajām lapām, un analizētu reklāmas kampaņu efektivitāti.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

“RurCultural”: veicināt pozitīvas pārmaiņas kopienā

Pagājušajā nedēļā, 27. aprīlī, projekta “RurCultural” partneri satikās Papilē, Lietuvā. Tā ir viena no trim projektā noteiktajām pilotvietām. Partneri no Latvijas (Vidzemes plānošanas reģions), Lietuvas (“Laimikis.lt”) un Dānijas (Billundas pašvaldības muzejs MARK, Dānijas Kultūras institūts), kā arī eksperti Līva Kreislere (arhitekte un urbāniste) un Trevors Deiviss (pilsētplānotājs un teātra režisors) klātienē iepazinās ar vietām, kuras veido Papiles un apkārtnes identitāti. Tikšanās dalībnieki pārrunāja arī projekta aktualitātes.

Kultūrplānošanai lauku teritorijās veltītais projekts noslēgsies jau jūnija izskaņā, tāpēc partneri sanāksmē izvērtēja paveikto trīs pilotvietās: Līgatnē (Latvijā), Papilē (Lietuvā) un Billundā/ Grindstedā (Dānijā). Testējot lauku apvidos kultūrplānošanas pieeju un veicot kultūrkartēšanu (kultūrplānošanas pirmais posms), “RurCultural” pilotvietās ir iegūts vērtīgs materiāls. Kultūrkartēšana ir ļāvusi iegūt izpratni par notiekošo katrā vietā, par kopienas vērtībām, konfliktiem un vajadzībām, kā arī to, kas ietekmē vietējo iedzīvotāju dzīves kvalitāti. Kartēšanas procesā apzinātais ir svarīgs, lai panāktu vietu attīstībai nozīmīgas pārmaiņas, veidotu spēcīgas un ilgtspējīgas kopienas.

Darba sarunās arvien skaidrāk iezīmējās tas, ka stāsti par pagātni palīdz labāk saprast to, ko iespējams darīt nākotnē. Izvēloties savu “stāstījumu”, iespējams izvēlēties nākotni – nereti šeit var palīdzēt skats no malas. Svarīga loma ir vietējām kultūras iestādēm, piemēram, muzejam. Tām jābūt vietējai kopienai atvērtām vietām, kur iedzīvotāji var paust savu viedokli un domas. Kopīga vēlme saprasties un sadarboties kalpo vietas attīstības mērķiem.

Lai pārējo valstu partneriem un ekspertiem rastos pēc iespējas pilnīgāks priekšstats par Papili, par sanāksmes norises vietu bija izvēlēts Simona Daukanta (lietuviešu literāta, vēsturnieka, nacionālās atmodas kustības iedvesmotāja) memoriālais muzejs. Tikšanos papildināja ekskursija. Pilsētu spēļu un pētījumu laboratorija “Laimikis.lt” (uzņemošā puse) ekskursijā bija iekļāvuši apskates objektus, kuri atklāj šīs mazpilsētas unikālo stāstu. Papiles ciemiņi apskatīja Juras perioda veidojumus Ventas krastā, aplūkoja miljoniem gadu vecus dzīvo būtņu pārakmeņojumus un apmeklēja turpat netālu esošo Šaltišķu māla karjeru.

Kāds būs turpinājums iesāktajam? Projekta “RurCultural” partneri ir vienojušies, ka kultūrplānošanas pieeja lauku apvidos būtu testējama lielāka mēroga projektā, iesaistot vairāk partneru un piesaistot lielāku Eiropas Savienības (ES) fondu finansējumu.

Projekts “RurCultural” ir radies balstoties uz zināšanām, kas tika kultivētas un testētas INTERREG Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas projektā “UrbCulturalPlanning” (2019-2021) tādās pilsētās kā Rīga, Viļņa, Gdaņska, Ķīle, Pori u.c. Vairāk informācijas: www.urbcultural.eu. Projektā “RurCultural” trīs partnervalstis veido kultūras kartēšanas aktivitātes, lai pieteiktu ilgtermiņa projektu ES finansējumam. “RurCultural” ir saņēmis Baltijas jūras valstu padomes (CBSS) Sekretariāta Projektu atbalsta fonda (PSF) finanšu atbalstu.

Par projektu

Jautājumiem:
Eva Meijere, projektu vadītāja
eva.meijere@vidzeme.lv
+371 25665567

Informāciju sagatavoja:
Zane Kaķe, sabiedrisko attiecību speciāliste
zane.kake@vidzeme.lv
+371 29334753