Pielāgojiet sīkdatnes

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai palīdzētu jums efektīvi orientēties un veikt noteiktas funkcijas. Tālāk ir sniegta detalizēta informācija par visām sīkdatnēm katrā piekrišanas kategorijā.

Sīkdatnes, kas ir klasificētas kā “Nepieciešamas”, tiek saglabātas jūsu pārlūkprogrammā, jo tās ir būtiskas, lai nodrošinātu vietnes pamata funkcijas.... 

Vienmēr aktīvs

Obligātās sīkdatnes ir nepieciešamas, lai iespējotu šīs vietnes pamatfunkcijas, piemēram, nodrošinātu drošu pieteikšanos vai pielāgotu jūsu piekrišanas preferences. Šīs sīkdatnes neuzglabā nekādus personu identificējošus datus.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Funkcionālās sīkdatnes palīdz veikt noteiktas funkcijas, piemēram, vietnes satura kopīgošanu sociālo mediju platformās, atsauksmju vākšanu un citas trešo pušu funkcijas.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Analītiskās sīkdatnes tiek izmantotas, lai saprastu, kā apmeklētāji mijiedarbojas ar vietni. Šīs sīkdatnes palīdz sniegt informāciju par tādiem rādītājiem kā apmeklētāju skaits, atlēcienu līmenis, datplūsmas avots utt.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Veiktspējas sīkdatnes tiek izmantotas, lai izprastu un analizētu tīmekļa vietnes galvenos veiktspējas rādītājus, kas palīdz nodrošināt apmeklētājiem labāku lietošanas pieredzi.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Reklāmas sīkfaili tiek izmantoti, lai nodrošinātu apmeklētājiem pielāgotas reklāmas, pamatojoties uz jūsu iepriekš apmeklētajām lapām, un analizētu reklāmas kampaņu efektivitāti.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Rūpējoties par sabiedrības veselību, Vidzemē noticis seminārs „Veselību veicinošas politikas veidošana pašvaldībās”

vidzeme velas veicinat efektivu uznemejdarbibas un veselibas aprupes nozares sadarbibu

31. oktobrī Cēsīs notikušais seminārs „Veselību veicinošas politikas veidošana pašvaldībās” pulcēja dažādus ar veselības jomu saistītus speciālistus – sociālo dienestu, ģimenes ārstu, slimnīcu, pansionātu un pašvaldību pārstāvjus ne tikai no Vidzemes, bet arī no Zemgales reģiona. Tāpat seminārā piedalījās speciālisti no Slimību profilakses un kontroles centra un LR Veselības ministrijas.

Slimību profilakses un kontroles centra Veselības veicināšanas nodaļas vietniece Solvita Kļaviņa-Makrecka semināra dalībniekus iepazīstināja, kā pašvaldība var veicināt savu iedzīvotāju veselību. Pašvaldībai liels ieguvums ir dalība nacionālajā veselību veicinošo pašvaldību tīklā. Tā ir platforma, kur pašvaldību speciālistiem ir iespējamas kopīgas mācības, izglītojoši pasākumi un pieredzes apmaiņa, kā rezultātā ir iespējams veicināt veselības politiku pašvaldībā. Pašreiz Latvijā veselību veicinošo pašvaldību tīklā ir 32 pašvaldības un šī kustība ir sākusies 2013. gada oktobrī.  Kā atzina Cēsu novada pašvaldības Sabiedrības veselības speciāliste Zane Brente-Brantiņa: „Lai pašvaldībā veicinātu sabiedrības veselību, nepieciešams iedzīvotāju atbalsts un iniciatīva, kā arī pašvaldības iesaiste. Visa pamatā ir cilvēks! Tas, ka esam veselību veicinošo pašvaldību tīklā, mums ir devis daudz priekšrocību.”

Veselības jomai ir jābūt kā prioritātei politikas plānošanā. Lai to panāktu, nepieciešams politikas plānošanas dokumentos iestrādāt to kā prioritāti, tādēļ ir tapis Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrības veselības stratēģijas projekts. Stratēģijas mērķis ir radīt reģionālu ilgtermiņa skatījumu uz sabiedrības veselības jomu reģionā un parādīt virzienus, kuros veikt attīstību. Dokuments būs nozīmīgs palīgs pašvaldību speciālistiem, lai plānotu veselības veicināšanas aktivitātes. Drīzumā stratēģijas projekts būs pieejams arī visiem interesentiem.

Projekta „Health4Growth” īstenošanas gaitā reģions iepazinās ar dažādiem labās prakses piemēriem no Eiropas un mācījās no projekta partneriem. Kā vienu no vērtīgākajām idejām, kura tika apzināta triju gadu laikā, plānošanas reģions atzina mājas aprūpes pakalpojumu, kuru var skatīt kā uzņēmējdarbības formu. Lai noskaidrotu, kā tas varētu darboties Vidzemē, tika veikts pētījums „Mājas aprūpes pakalpojumu un uzņēmējdarbības attīstība Vidzemes reģionā”.

Kā norādīja pētījuma rezultāti, ceturtā daļa Vidzemes iedzīvotāju ir seniori – vecumā no 65 gadiem. Tas nozīmē, ka šis pakalpojums ir un būs nepieciešams reģiona iedzīvotājiem. Veselības aprūpes iestādes reģionā mājas aprūpes pakalpojumu sniedz, bet tā biežumu regulē LR Veselības ministrijas noteiktās kvotas, kas nozīmē, ka visi pacienti šo pakalpojumu nevar saņemt. Risinājums būtu ļaut uzņēmējam attīstīt šos pakalpojumu un nodrošināt to pacientiem. Lai to izdarītu, nepieciešams pakalpojumu legalizēt, sniegt informācijas apmaiņu par veselības aprūpi un aprēķināt pakalpojuma efektivitāti. Detalizētāki pētījuma rezultāti būs pieejami drīzumā Vidzemes plānošanas reģiona mājas lapā www.vidzeme.lv.

Tāpat semināra ietvaros klātesošie uzzināja par finansējuma piesaisti veselības jomai jaunajā Eiropas Savienības fondu plānošanas periodā no 2014. gada līdz 2020. gadam. ES struktūrfondu finansējums veselības aprūpei Latvijā ir paredzēts gandrīz 300 miljonu apmērā. Lai piesaistītu Eiropas Savienības finansējumu, būtiska loma būs līdz šim sagatavotajām sabiedrības veselības stratēģijām pašvaldībās, kas ļauj noteikt prioritārās darbības veselības jomā pašvaldībā.

Projekts „Mazo un vidējo uzņēmu attīstība veselības aprūpes nozarē” (Health4Growth) meklē veidus, kā savā starpā sadarboties veselības aprūpes iestādēm no valsts, privātā un nevalstiskā sektora. Projektu „Health4Growth” līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds, un to realizē Starpreģionu sadarbības programmas „Interreg IVC” ietvaros.

Jautājumiem:
Lelde Ābele, projektu vadītāja
lelde.abele@vidzeme.lv
+371 29266757