Pielāgojiet sīkdatnes

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai palīdzētu jums efektīvi orientēties un veikt noteiktas funkcijas. Tālāk ir sniegta detalizēta informācija par visām sīkdatnēm katrā piekrišanas kategorijā.

Sīkdatnes, kas ir klasificētas kā “Nepieciešamas”, tiek saglabātas jūsu pārlūkprogrammā, jo tās ir būtiskas, lai nodrošinātu vietnes pamata funkcijas.... 

Vienmēr aktīvs

Obligātās sīkdatnes ir nepieciešamas, lai iespējotu šīs vietnes pamatfunkcijas, piemēram, nodrošinātu drošu pieteikšanos vai pielāgotu jūsu piekrišanas preferences. Šīs sīkdatnes neuzglabā nekādus personu identificējošus datus.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Funkcionālās sīkdatnes palīdz veikt noteiktas funkcijas, piemēram, vietnes satura kopīgošanu sociālo mediju platformās, atsauksmju vākšanu un citas trešo pušu funkcijas.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Analītiskās sīkdatnes tiek izmantotas, lai saprastu, kā apmeklētāji mijiedarbojas ar vietni. Šīs sīkdatnes palīdz sniegt informāciju par tādiem rādītājiem kā apmeklētāju skaits, atlēcienu līmenis, datplūsmas avots utt.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Veiktspējas sīkdatnes tiek izmantotas, lai izprastu un analizētu tīmekļa vietnes galvenos veiktspējas rādītājus, kas palīdz nodrošināt apmeklētājiem labāku lietošanas pieredzi.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Reklāmas sīkfaili tiek izmantoti, lai nodrošinātu apmeklētājiem pielāgotas reklāmas, pamatojoties uz jūsu iepriekš apmeklētajām lapām, un analizētu reklāmas kampaņu efektivitāti.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Remigrantu stāstu pēcpusdiena Staicelē: pieredze, sadarbība un atbalsts atgriešanās ceļā

remigrantu stastu pecpusdiena staicele pieredze sadarbiba un atbalsts atgriesanas cela

Sestdien, 15. martā, Staiceles bibliotēkā norisinājās jau ceturtā remigrantu stāstu pēcpusdiena, ko organizēja Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Staiceles bibliotēkas galveno bibliotekāri Anitu Strokšu. Pasākuma mērķis bija veicināt savstarpēju iepazīšanos, pieredzes apmaiņu un iedvesmot gan tos, kuri atgriezušies Latvijā, gan tos, kuri vēl tikai domā par šādu soli.

Sarunas ritēja draudzīgā un brīvā gaisotnē, ļaujot katram dalībniekam dalīties savā pieredzē, atklāti runājot gan par skaistajām, gan izaicinošajām atgriešanās pieredzēm.

Remigrācijas koordinatore Vidzemē Inga Madžule uzsvēra, cik būtiska ir šādu pasākumu loma:

“Šādos brīžos satiekas līdzīgi domājošie, kuri meklē kontaktus, draudzību vai vienkārši iespēju runāt savā valodā. Valmierā pirms kāda laika satikās divi franciski runājoši cilvēki no remigrantu ģimenēm, kuri bija noilgojušies pēc iespējas sarunāties dzimtajā valodā. Šoreiz satikās divi angliski runājoši cilvēki no Amerikas un Austrālijas, kuri  dalījās pieredzē par dzīvi ārzemēs un Latvijā.”

Koordinatori visos Latvijas reģionos strādā kopš 2018. gada, un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas apkopotā statistika rāda, ka pērn Latvijā ar koordinatoru atbalstu atgriezušies vairāk nekā 770 cilvēku, no tiem gandrīz 170 – Vidzemē. Inga Madžule atgādināja, ka reģionālais koordinators ir būtisks starpposms starp valsti un pašvaldībām: “Mēs palīdzam strukturēt šo procesu, atbildam uz zvaniem un e-pastiem, konsultējam par dzīvesvietu, izglītības iespējām, uzņēmējdarbības uzsākšanu – katram atgriešanās stāstam ir savas vajadzības.”

Savā pieredzē dalījās Laine Bāliņa, kura pēc 20 gadu darba skaistumkopšanas jomā Īrijā atgriezusies Latvijā un Valmierā atvērusi savu uzņēmumu. Šī viņai jau ir otrā atgriešanās. Laine uzsvēra: “Cilvēkiem, kuri atgriežas, ir ļoti svarīgi jau laikus saprast, ar ko viņi šeit vēlas nodarboties. Tas nevar būt tikai mēģinājums – tam jābūt sirds darbam.” Viņa atzina, ka Latvijā atrod to dvēselisko piepildījumu, kas nereti trūkst materiāli nodrošinātajā, bet emocionāli tukšākajā ārvalstu vidē.

Par šiem aspektiem runāja arī Jānis Salzemnieks, kurš atgriezies pēc vairākiem gadiem darbā Nīderlandē. Viņš stāstīja, ka lēmums atgriezties bijis pārdomāts, balstīts gan ģimenes apsvērumos, gan vēlēšanās būt Latvijā laikā, kad pasaulē ir vērojama nestabilitāte.

“Ir pienācis tas brīdis, kad sajutu – jābūt atpakaļ. Sazvanījos ar Vidzemes koordinatori Ingu Madžuli, un šodien esmu šeit, lai uzzinātu vairāk par pašvaldības atbalstu un domātu par nākotnes iespējām.”

Limbažu novada pašvaldības uzņēmējdarbības attīstības speciāliste Sabīne Stūre informēja par šogad izsludināmo remigrācijas atbalsta projektu konkursu. 2023. gadā atbalstu saņēma uzņēmums SIA “ALBA Homes”. Projekta ietvaros uzņēmums iegādājās ekskavatoru un izveidoja vienu pilnas slodzes darba vietu remigrantam, nodrošinot ekskavatora pakalpojumus Skultē. Šogad paredzēts atbalsts vismaz diviem pretendentiem ar līdzfinansējuma intensitāti 50%. Atbalsts paredzēts gan jaunu uzņēmumu izveidei, gan jaunu darba vietu radīšanai remigrantiem jau esošos uzņēmumos. Pieteikumu iesniegšana plānota aprīlī, un pašvaldība organizēs arī informatīvu semināru.

Pasākumā valdīja sirsnīga atmosfēra – dalībnieki varēja ne tikai klausīties stāstos, bet arī uzdot jautājumus, iesaistīties sarunās un veidot jaunus kontaktus. Pēc stāstu pēcpusdienas notika ekskursija pa Staiceles interesantākajām vietām.

Aicinām noskatīties ReTV sižetu no pasākuma!

Jautājumiem:
Inga Madžule, remigrācijas koordinatore Vidzemes plānošanas reģionā
inga.madzule@vidzeme.lv
+371 29374285

Informāciju sagatavoja:
Dzintars Močs, sabiedrisko attiecību speciālists
dzintars.mocs@vidzeme.lv
+371 28246484