Vienotu darbību kopums efektīvākai kopējo pazemes ūdeņu resursu apsaimniekošanai (WaterAct)

  • vienotu darbibu kopums efektivakai kopejo pazemes udenu resursu apsaimniekosanai wateract

Projekta ietvaros turpināsies cieša sadarbība starp upju baseinu apsaimniekošanas plānu sagatavošanā iesaistītajām Igaunijas un Latvijas organizācijām, lai uzlabotu kopējo pazemes ūdeņu resursu apsaimniekošanas efektivitāti pārrobežu teritorijā. Kopīga pārrobežu Gaujas-Koivas un Salacas-Salatsi upju baseinu apsaimniekošana nepieciešama abām valstīm ES ūdens politikas prasību īstenošanai (Ūdens struktūrdirektīva 2000/60/EK).

Projekts ir nozīmīgs Latvijas-Igaunijas pārrobežu sadarbības nostiprināšanai. Tas nodrošinās harmonizētu pieeju pazemes ūdens resursu pārvaldībai un pazemes ūdensobjektu stāvokļa novērtēšanai Latvijas – Igaunijas pārrobežas reģionā, attiecīgi ilgtermiņā nodrošinot ilgtspējīgu galvenā dzeramā ūdens resursa – pazemes ūdeņu – pārvaldību un aizsardzību.

Projekta mērķis ir veicināt ilgtspējīgu kopīgo pazemes ūdens resursu apsaimniekošanu pārrobežu teritorijā. Mērķis tiks sasniegts (1) izstrādājot vienotu pieeju pazemes ūdens objektu stāvokļa novērtēšanai, (2) to ieviešot un pārbaudot Latvijas-Igaunijas pārrobežu Gaujas-Koivas un Salacas-Salatsi upju baseinu apgabalos, (3) veidojot vispārējo izpratni institūcijām, kas netieši darbojas pazemes ūdeņu apsaimniekošanas jomā, par no pazemes ūdeņiem atkarīgu ekosistēmu apsaimniekošanu, (4) paaugstinot sabiedrības informētību un ieinteresētību par pazemes ūdeņu apsaimniekošanu un to aizsardzību.

Projekta rezultāti

ZIŅOJUMS par projekta aktivitāti “Kapacitātes veicināšana caur pieredzes un labās prakses apmaiņu

ZIŅOJUMS par aktivitātēm: pārrobežu gruntsūdeņu stāvokļa novērtējums pēc vienotiem principiem; pārrobežu monitoringa stratēģijas attīstīšana; avotu monitoringa optimizācija un ūdensšķirtnes modelēšana.

Jaunākais