Jaunieši – sociālās ekonomikas ekosistēmas pārmaiņu veicinātāji (YOUforSE)

  • jauniesi socialas ekonomikas ekosistemas parmainu veicinataji youforse
  • jauniesi socialas ekonomikas ekosistemas parmainu veicinataji youforse

Jauniešu bezdarba līmenis visā Eiropas Savienībā ir augstāks nekā vispārējais bezdarba līmenis. Gandrīz puse jauniešu dotu priekšroku uzņēmējdarbībai, nevis darba ņēmēja statusam, tomēr pastāv plaisa starp viņu ambīcijām un reālu iesaistīšanos uzņēmējdarbībā. Uzņēmējdarbības iniciatīvas ir bijušas mērenas vai pat nenozīmīgas. Sociālā ekonomika, neskatoties uz tās nozīmi labklājības veicināšanā un ieguldījumu sociālajā un teritoriālajā kohēzijā, ir salīdzinoši maz zināma, tajā pašā laikā tās vērtības rada interesi jauniešu vidū, kuriem ir svarīga sociālo un vides problēmu risināšana. Sociālās ekonomikas nodarbinātības iespējas nav pietiekami izplatītas.

Projekts “Jaunieši – sociālās ekonomikas ekosistēmas pārmaiņu veicinātāji” (YOUforSE) balstās uz diviem pīlāriem: sociālo uzņēmējdarbību un aktīvu pilsoniskumu, tas atbalsta jauniešu aktīvu līdzdalību un neformālo mācīšanos, pamatojoties uz pieņēmumu, ka lielāka jauniešu iesaistīšanās sociālajā ekonomikā ir iekļaujošas un ilgtspējīgas sociālās un teritoriālās pārveides virzītājspēks. #YOUforSE mērķa grupa ir jaunieši vecumā no 18 līdz 29 gadiem, reģionālie politikas veidotāji un esošie sociālie uzņēmumi trijos projekta reģionos, īpašu uzmanību pievēršot tiem reģioniem, kuriem ir raksturīgi teritoriāli izaicinājumi (pārsvarā novecojoši un mazapdzīvoti apgabali).

Projekts tiks īstenots kopā ar valsts struktūrvienībām, lai iesaistītu pēc iespējas vairāk jauniešu, tieši sadarbojoties ar pilsoniskās sabiedrības organizācijām, jauniešu asociācijām (piemēram, vietējām/reģionālajām jauniešu padomēm) vai jaunatnes informācijas birojiem. Ņemot vērā dažādu valstu un reģionālo pieredzi, kā arī sociālās ekonomikas pieejas un uztveri, valsts iestādes, kas veicina šo iniciatīvu, cenšas apmierināt visizplatītākās jauno sociālo uzņēmēju vajadzības, proti: piekļuve resursiem, mentorings un atbalsts, sadarbības un tīklošanās iespējas, uzņēmējdarbības apmācības un izglītības iespējas, juridiskais atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai.

Vidzemes plānošanas reģions projektā ir atbildīgs par hakatonu organizēšanas vadlīniju izstrādi un sekmīgu hakatonu īstenošanu visās partnervalstīs.

Jaunākais