Pielāgojiet sīkdatnes

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai palīdzētu jums efektīvi orientēties un veikt noteiktas funkcijas. Tālāk ir sniegta detalizēta informācija par visām sīkdatnēm katrā piekrišanas kategorijā.

Sīkdatnes, kas ir klasificētas kā “Nepieciešamas”, tiek saglabātas jūsu pārlūkprogrammā, jo tās ir būtiskas, lai nodrošinātu vietnes pamata funkcijas.... 

Vienmēr aktīvs

Obligātās sīkdatnes ir nepieciešamas, lai iespējotu šīs vietnes pamatfunkcijas, piemēram, nodrošinātu drošu pieteikšanos vai pielāgotu jūsu piekrišanas preferences. Šīs sīkdatnes neuzglabā nekādus personu identificējošus datus.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Funkcionālās sīkdatnes palīdz veikt noteiktas funkcijas, piemēram, vietnes satura kopīgošanu sociālo mediju platformās, atsauksmju vākšanu un citas trešo pušu funkcijas.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Analītiskās sīkdatnes tiek izmantotas, lai saprastu, kā apmeklētāji mijiedarbojas ar vietni. Šīs sīkdatnes palīdz sniegt informāciju par tādiem rādītājiem kā apmeklētāju skaits, atlēcienu līmenis, datplūsmas avots utt.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Veiktspējas sīkdatnes tiek izmantotas, lai izprastu un analizētu tīmekļa vietnes galvenos veiktspējas rādītājus, kas palīdz nodrošināt apmeklētājiem labāku lietošanas pieredzi.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Reklāmas sīkfaili tiek izmantoti, lai nodrošinātu apmeklētājiem pielāgotas reklāmas, pamatojoties uz jūsu iepriekš apmeklētajām lapām, un analizētu reklāmas kampaņu efektivitāti.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Biomasas vērtību ķēdes attīstība Baltijas jūras reģionā (BalticBiomass4Value)

  • biomasas vertibu kedes attistiba baltijas juras regiona balticbiomass4value
  • biomasas vertibu kedes attistiba baltijas juras regiona balticbiomass4value

Aprites bioekonomikas vērtību ķēdes pārvaldības modeļi un biomasas efektīvas izmantošanas potenciāls Eiropā ir nepilnīgs. Arvien attīstoties ilgtspējīgas enerģijas ražošanai no biomasas,  palielinās arī ar to saistītie riski un potenciāla negatīva ietekme uz ilgtspējīgu resursu izmantošanu. Vienlaikus nav pilnvērtīgi apzināts aprites bioekonomikas vērtību ķēdes potenciāls.

Bioenerģija ir viens no centrālajiem elementiem  atjaunojamās enerģijas  politikā Eiropā, taču ekstensīva biomasas izmantošana enerģijas ražošanai rosina vairākus ilgtspējīgas ekonomiskās attīstības riskus.  Starp tiem var minēt aprites bioekonomikas principu nepiemērošanu un neefektīvu biomasas izmantošanu enerģijas ražošanai, ignorējot augstākas pievienotās vērtības produktu ražošanas potenciālu un alternatīvas biomasas izmantošanas iespējas, kā arī ekstensīva  bioenerģijas ražošanas pieauguma potenciāli negatīvo ietekmi uz vidi – it sevišķi uz bioloģisko daudzveidību, dabas ekosistēmām, emisijām, augšņu auglību un ūdens resursiem.

Projekta mērķi ir pilnveidot Baltijas jūras reģiona publiskā un privātā sektora organizāciju un uzņēmumu kapacitāti biomasas vērtību ķēdes resursu ilgtspējīgā un ekonomiski efektīvā izmantošanā un pārvaldībā, sekmējot augstas pievienotās vērtības produktu un atjaunojamās enerģijas risinājumu attīstīšanu un resursu pārvaldības modeļu uzlabošanu.

Projektā tiks kartēta biomasa no dažādiem avotiem (lauksaimniecība, pārtikas un lopbarības rūpniecība, mežsaimniecība, kokrūpniecība, sadzīves atkritumi un notekūdeņu dūņas, zvejniecība, aļģes), tās loģistika, dažādas biomasas pārveidošanas tehnoloģijas un vērtību ķēdes, lai noteiktu labākās prakses bioenerģijas ražošanai. Projektā tiks pētīta biomasas izmantošana enerģijas ražošanas vērtību ķēdēs, jo īpaši iespējas izmantot biomasas pārstrādes sānu plūsmas augstas pievienotās vērtības produktu radīšanai, piemēram, pārtikai, barībai, mēslošanas līdzekļiem, ķimikālijām, kosmētikai un citiem mērķiem.

Līdzīgi bioloģiskie resursi, bet dažādas tehnoloģijas un uzņēmējdarbības modeļi BJR valstīs rada stabilu pamatu sadarbībai, lai veicinātu efektīvu un ilgtspējīgu biomasas izmantošanu. Projektā starptautiskā partnerība izstrādās labas prakses uzņēmējdarbības modeļus bioenerģijas un integrētu blakusproduktu ražošanai BJR. Lai palielinātu valsts iestāžu kapacitāti, projekta partneri sagatavos vadlīnijas par aprites bioekonomikas attīstības atbalstu un īstenos pieredzes apmaiņas un apmācības pasākumus visā BJR. Partnerība arī centīsies uzlabot zināšanu un tehnoloģiju pārneses pakalpojumus saistībā ar efektīvu un ilgtspējīgu bioenerģijas ražošanu, kā arī analizēs un definēs labas prakses aprites bioekonomikas uzņēmējdarbības modeļus BJR, izstrādājot uzņēmējdarbības konsultāciju sistēmu.

Projekta rezultātus varēs izmantot BJR valsts iestādes, kas atbild par dabas resursiem, energoapgādes drošību un rūpniecības veicināšanu bioekonomikas nozarēs, enerģētikas aģentūras, mežsaimniecības un lauksaimniecības konsultācijās, atkritumu apsaimniekošanas aģentūras, kā arī inovāciju un uzņēmējdarbības attīstības aģentūras, klasteros un sadarbības tīklos, uzņēmējdarbības apvienībās un uzņēmumos.

Projekts sekmēs arī  reģionālo attīstības iestāžu, pašvaldību un vietējo rīcības grupu informētību par jaunajām iespējām bioenerģijas nozarē.

Jaunākais