Projektā „Build up Skills – Latvija” noslēgušās nozaru ekspertu diskusijas

nosledzies projekts latvijas energoefektivas buvniecibas attistibas strategija

2012. gada 17. decembrī Rīgā Ostas skatu konferenču telpā noritēja projekta „Build up Skills – Latvija” nacionāla mēroga konference „Būvniecībā strādājošo kvalifikācijas un prasmju paaugstināšana 2020. gada enerģijas un klimata mērķu sasniegšanai”, kurā piedalījās ministriju pārstāvji, universitāšu un profesionālo izglītības iestāžu pārstāvji, uzņēmēji, būvnieki, asociāciju un biedrību pārstāvji u.c. Pēc reģionālajām diskusijām konference bija kā noslēgums, lai apkopotu visus ieteikumus kvalitatīva būvniecības procesa nodrošināšanai un apkopotu tos rīcības plānā.

Konferences laikā tika meklēti risinājumi būvniecībā strādājošo kvalifikācijas paaugstināšanai, kas ļautu tuvoties nulles enerģijas ēku rādītājiem un izmantot atjaunojamos energoresursus ēku būvniecības vai renovācijas rezultātā.  Kopā ar ekspertiem un atbildīgo ministriju pārstāvjiem tika organizēta paneļdiskusija, lai kopīgi risinātu aktuālos problēmjautājumus. Diskusijas laikā apkopotā informācija un izteiktie priekšlikumi tiks izmantoti tālākā rīcības plāna izstrādei.

Projekta laikā jau izstrādāta pašreizējās situācijas analīze, kas raksturo prasmju un zināšanu trūkumus būvniecībā strādājošajiem un ar to saistītās barjeras, kā arī analizē nodarbināto personu zināšanu un prasmju pieprasījumu nākotnē. No 2012. gada jūlija līdz oktobrim visos Latvijas reģionos norisinājās diskusijas par mūsdienu situāciju būvniecības nozarē, kā arī par pašreizējām un nākotnes vajadzībām prasmju un zināšanu pilnveidošanai.

Reģionālā diskusija Vidzemes plānošanas reģionā par esošās situācijas analīzi būvniecības nozarē Latvijā norisinājās septembra sākumā, kur savu viedokli un redzējumu par veiksmīgākajiem risinājumiem izteica dažādu nozaru pārstāvji. Pēc individuālām tikšanās reizēm ar būvniecības jomas, Vidzemes mūžizglītības centra, mācību centra “BUTS”, Nodarbinātības valsts aģentūras, Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāvjiem saņemti vairāki ieteikumi, kā veiksmīgāk uzlabot situāciju kvalitatīvākam būvniecības procesam – sākot ar sagatavošanās darbiem un turpinot ar būvniecības nozares darbinieka prasmēs, zināšanām un iemaņām.

Projekta noslēgumā tiks izveidots rīcības plāns, kur izvirzīti būtiskākie priekšlikumi kvalitatīva būvniecības procesa nodrošināšanai. Rīcības plānu prezentēs visām būvniecības nozarē iesaistītajām valsts pārvaldes institūcijām, lai paskaidrotu, kas nepieciešams situācijas uzlabošanai – no sagatavošanās darbiem līdz strādnieku iemaņām.