Pielāgojiet sīkdatnes

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai palīdzētu jums efektīvi orientēties un veikt noteiktas funkcijas. Tālāk ir sniegta detalizēta informācija par visām sīkdatnēm katrā piekrišanas kategorijā.

Sīkdatnes, kas ir klasificētas kā “Nepieciešamas”, tiek saglabātas jūsu pārlūkprogrammā, jo tās ir būtiskas, lai nodrošinātu vietnes pamata funkcijas.... 

Vienmēr aktīvs

Obligātās sīkdatnes ir nepieciešamas, lai iespējotu šīs vietnes pamatfunkcijas, piemēram, nodrošinātu drošu pieteikšanos vai pielāgotu jūsu piekrišanas preferences. Šīs sīkdatnes neuzglabā nekādus personu identificējošus datus.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Funkcionālās sīkdatnes palīdz veikt noteiktas funkcijas, piemēram, vietnes satura kopīgošanu sociālo mediju platformās, atsauksmju vākšanu un citas trešo pušu funkcijas.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Analītiskās sīkdatnes tiek izmantotas, lai saprastu, kā apmeklētāji mijiedarbojas ar vietni. Šīs sīkdatnes palīdz sniegt informāciju par tādiem rādītājiem kā apmeklētāju skaits, atlēcienu līmenis, datplūsmas avots utt.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Veiktspējas sīkdatnes tiek izmantotas, lai izprastu un analizētu tīmekļa vietnes galvenos veiktspējas rādītājus, kas palīdz nodrošināt apmeklētājiem labāku lietošanas pieredzi.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Reklāmas sīkfaili tiek izmantoti, lai nodrošinātu apmeklētājiem pielāgotas reklāmas, pamatojoties uz jūsu iepriekš apmeklētajām lapām, un analizētu reklāmas kampaņu efektivitāti.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Pilsētām liela interese par titulu “Baltijas jūras reģiona kultūras pērle 2026”

pilsetam liela interese par titulu baltijas juras regiona kulturas perle 2026

Aprīļa sākumā oficiāli noslēdzās pieteikumu pieņemšana konkursam par titulu “Baltijas jūras reģiona kultūras pērle 2026” (angļu valodā – “BSR Cultural Pearl 2026”). 17 mazās un vidējās pašvaldības no visa Baltijas jūras reģiona ir iesniegušas pieteikumus šim konkursam, tai skaitā arī no Latvijas – Madonas novada Cesvaines apvienība un Rēzekne.

Pašvaldību lielā atsaucība, kas ir teju tikpat ievērojama kā pērn, kad titulam tika iesniegti 18 pieteikumi, atspoguļo pieaugošo uzticību titulam, kuru pirmo reizi piešķīra 2024. gadā. Pašvaldību nepārejošā interese liecina par projekta “BSR Cultural Pearls” programmas nozīmīgumu un ietekmi, jo īpaši no galvaspilsētām attālākos reģionos, kas saprot kultūras un radošuma nozīmi kopienu noturības stiprināšanā.

Pretendenti 2026. gada titula saņemšanai ir:

  • Vormsi (Igaunija);
  • Gliksburga, Šlēsviga (Vācija);
  • Cesvaine, Rēzekne (Latvija);
  • Neringa, Pakroja, Visagina (Lietuva);
  • Gdiņa, Gņeva, Kobiļņica, Krosno, Malborka, Zagoža (Polija);
  • Kristīnestāde – Kristīnankaupunki, Pargasa – Parainena, Tampere (Somija).

Šīm pilsētām par iedvesmu var kļūt titula saņēmējas 2024. un 2025. gadā, kuru radošās un kopienu virzītās iniciatīvas kalpo kā labs piemērs kultūras sekmētai noturībai visā reģionā.

Divu posmu atlases process

Pieteikšanās procesam, lai kļūtu par titula “Baltijas jūras reģiona kultūras pērle 2026” saņēmēju, notiek divos posmos. Priekšatlasē tiek vērtēta pašvaldību motivācija, redzējums un potenciāls plānoto darbību ilgtermiņa ietekmei. Pārliecinošākie kandidāti turpinās darbu, lai līdz 2025. gada oktobra beigām izstrādātu kultūras un sociālās noturības rīcības plānus (CuReAP).

Šajā posmā kandidāti saņems atbalstu no savu valstu mentoriem, dalību ekspertu vadītiem tiešsaistes semināriem un piekļuvi labo prakšu piemēru platformai. Tāpat viņiem būs iespēja uzklausīt atziņas un pieredzi, ar kuru dalīsies pašvaldības, kas ieguvušas titulu iepriekšējo divu gadu laikā un jau ir pierādījušas, ka kultūra var kalpot par katalizatoru cieši saistītu un noturīgu kopienu veidošanā.

“Pilsētām, izstrādājot savus kultūras un sociālās noturības plānus, tiek radīta pievienotā vērtība jau pašā procesā. Radošas, kopienu virzītas iniciatīvas palīdzēs demonstrēt spēju stiprināt noturību vietējā un reģionālā mērogā – pat tad, ja konkrētā pilsēta šoreiz neiegūst titulu,” uzsver projekta “BSR Cultural Pearls” vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā Lelde Ābele.

Galīgo atlasi, kas balstīta uz kultūras un sociālās noturības rīcības plāniem (CuReAP), veiks starptautiska ekspertu žūrija. Tajā būs eksperti sabiedrības noturības, pilsētplānošanas, mākslas un kultūras jomās, kā arī pārstāvji no Eiropas līmeņa organizācijām. Trim pilsētām ar pārliecinošākajiem rīcības plāniem tiks piešķirts tituls “Baltijas jūras reģiona kultūras pērle 2026”. Rezultātus paziņos 2025. gada novembra beigās.

Lai iegūtu papildinformāciju, apmeklējiet: www.culturalpearls.eu.

Informāciju sagatavoja: Egija Saļņikova, ARS BALTICA (projekta “BSR Cultural Pearls” asistente), un Zane Kaķe, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā.

Kontekstam

Projektā “BSR Cultural Pearls” apvienoti 12 partneri, tai skaitā Vidzemes plānošanas reģions, no 8 valstīm. Projekts tiek īstenots trīs gadu laikā, līdz 2025. gada decembrim. To finansē Interreg Baltijas jūras reģiona programma. Tā mērķis ir stiprināt sociālo noturību Baltijas jūras reģiona pašvaldībās, izmantojot kultūras un radošuma resursus, kā arī vietējo kopienu aktivitātes.

Par projektu

Jautājumiem:
Lelde Ābele, projektu vadītāja
lelde.abele@vidzeme.lv
+371 29266757