2018. gada 7. februārī norisinājās Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) organizētā Attīstības konference, kuras ietvaros projekta TENTacle pārstāvji un būtiskākās iesaistītās puses, izmantojot inovatīvu problēmu identificēšanas metodi, meklēja risinājumus un veidus tam, kā iesaistīt vietējo un reģionālo pārvaldes līmeni valsts transporta politikas veidošanā un pārvaldībā.
Pasākuma ietvaros Vidzemes pašvaldību attīstības plānošanas speciālisti, atbildīgo ministriju – Satiksmes ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji, transporta organizāciju pārstāvji un citi nozares speciālisti apvienojās darbā grupā, kurā ar dizaina domāšanas metodi analizēja, diskutēja un sniedza savu redzējumu būtiskākajām problēmām ar ko saskaras reģioni transporta politikas jomā.
“Jebkuru transporta politikas jautājumu risināšanā centrā ir cilvēks,” tā grupu uzrunāja un darba cēlienu ievadīja žurnāliste un pasākuma moderatore Ilze Dobele. Balstoties uz šo principu, dalībnieki pēc atzītas metodoloģijas veidoja sabiedriskā transporta lietotāja portretu, lai izprastu, kas ir cilvēki un viņu ikdienas paradumi, kuriem sabiedriskais transports ir nepieciešams. Tālāk secīgi tika analizēta katra cilvēka rīcība un viņa uzvedības modeļi, lai nonāktu līdz plānotajam galamērķim, tādā veidā identificējot būtiskākās problēmas ar ko saskaras sabiedriskā transporta lietotāji. Tas savukārt ļauj analizēt nepieciešamos risinājumus. Iegūta vērtīga informācija, kā uzlabot transporta plānošanu reģionos un veidot sadarbību ar atbildīgajām institūcijām un nozari kopumā.
Pasākuma ietvaros klātesošos uzrunāja VPR telpiskās plānošanas eksperts Andžejs Stepančuks, kurš sniedza ieskatu teritorijas sasniedzamības nozīmīgumā reģiona attīstībā, iepazīstinot ar projekta TENTacle izstrādāto reģiona mobilitātes investīciju plānu 2030. Tajā definētas transporta sistēmas attīstības prioritātes un apzināti veicamie uzdevumi, kas ļautu uzlabot Vidzemes reģiona sasniedzamību, pieejamību un iedzīvotāju dzīves kvalitāti, un veicinātu energoefektīvas ekonomikas attīstību.
Diskusijā no Vidzemes plānošanas reģiona piedalījās TENTacle projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā Rita Merca, telpiskās plānošanas eksperts Andžejs Stepančuks, Sabiedriskā transporta nodaļas darbinieki Inita Ozoliņa un Linda Kerliņa.
Vidzemes reģiona mobilitātes investīciju plāna 2030 izstrāde noris Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2014-2020 TENTacle projekta (TEN-T pamattīkla koridoru kapitalizācija labklājībai, izaugsmei un kohēzijai) ietvaros.
Vairāk par projektu šeit: TENTacle projekts