Pielāgojiet sīkdatnes

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai palīdzētu jums efektīvi orientēties un veikt noteiktas funkcijas. Tālāk ir sniegta detalizēta informācija par visām sīkdatnēm katrā piekrišanas kategorijā.

Sīkdatnes, kas ir klasificētas kā “Nepieciešamas”, tiek saglabātas jūsu pārlūkprogrammā, jo tās ir būtiskas, lai nodrošinātu vietnes pamata funkcijas.... 

Vienmēr aktīvs

Obligātās sīkdatnes ir nepieciešamas, lai iespējotu šīs vietnes pamatfunkcijas, piemēram, nodrošinātu drošu pieteikšanos vai pielāgotu jūsu piekrišanas preferences. Šīs sīkdatnes neuzglabā nekādus personu identificējošus datus.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Funkcionālās sīkdatnes palīdz veikt noteiktas funkcijas, piemēram, vietnes satura kopīgošanu sociālo mediju platformās, atsauksmju vākšanu un citas trešo pušu funkcijas.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Analītiskās sīkdatnes tiek izmantotas, lai saprastu, kā apmeklētāji mijiedarbojas ar vietni. Šīs sīkdatnes palīdz sniegt informāciju par tādiem rādītājiem kā apmeklētāju skaits, atlēcienu līmenis, datplūsmas avots utt.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Veiktspējas sīkdatnes tiek izmantotas, lai izprastu un analizētu tīmekļa vietnes galvenos veiktspējas rādītājus, kas palīdz nodrošināt apmeklētājiem labāku lietošanas pieredzi.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Reklāmas sīkfaili tiek izmantoti, lai nodrošinātu apmeklētājiem pielāgotas reklāmas, pamatojoties uz jūsu iepriekš apmeklētajām lapām, un analizētu reklāmas kampaņu efektivitāti.

Nav sīkdatnes, ko attēlot

Piebalgā notiks reģionālā diskusija par Vidzemes ainavu dārgumiem un vienota dabas un kultūras mantojuma ilgtspējīgu apsaimniekošanu un izmantošanu

pardomats turisms dabas mantojuma objektos

Vidzemes plānošanas reģions 2018. gada 12. septembrī aicina uz reģionālo diskusiju “Dabas un kultūras mantojums sastopas ainavā”. Diskusijas mērķis ir sniegt gan ieskatu par ainavas vērtību un nozīmību Latvijā un Vidzemē, gan arī rosināt sabiedrību iesaistīties ainaviskas vides uzturēšanā un saglabāšanā nākotnē. Pasākums notiks Jaunpiebalgas novada E.Dārziņa un J.Sudrabkalna memoriālajā muzejā “Jāņaskola”, pulcējot tos, kuriem ir būtiski, ka tiek saglabāta ainavu daudzveidība Latvijā, kā arī tos, kurus interesē ainavu prasmīga un ilgtspējīga pārvaldība.

Pasākuma laikā tiks atzīmēts arī aktivitātes “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt” noslēguma posms un pēc divu gadu aktīvas rosības  tiks atklāta izstāde, kurā būs skatāmi 10 Vidzemes ainavu dārgumi – tie tika atlasīti dialogā ar sabiedrību vēl 2017. gadā. Izstādē būs redzami fotoattēli gan no iedzīvotāju privātajiem krājumiem, gan Vidzemes muzeju un Latvijas Nacionālās bibliotēkas arhīviem, kā arī nozīmīgo ainavu fotogrāfijas, kas uzņemtas valsts jubilejas gadā.

Tieši fotoattēli, kas uzņemti dažādos laika nogriežņos, uzskatāmi parāda, ka ainavas laika gaitā pazūd, un tas notiek dažādu iemeslu dēļ – gan cilvēku rīcības, gan pasivitātes dēļ. Lai stiprinātu attieksmi par novadu iedzīvotāju rīcībā esošā mantojuma vērtību un ilgtspējīgas izmantošanas iespējām, Vidzemes plānošanas reģiona īstenotā projekta SWARE ietvaros tapis rīcības plāns vienota dabas un kultūras mantojuma jomā. Tas sniedz atbildes uz jautājumu, kā panākt līdzsvaru starp dabas un kultūras resursu aizsargāšanu, vienlaikus nodrošinot sabiedrības piekļuvi. Klātesošie tiks iepazīstināti ar dokumenta galvenajiem secinājumiem, kā arī varēs uzklausīt UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas nostāju dabas un kultūras mantojuma vienotas pārvaldības jautājumā.

Seminārā par dabas mantojuma pārvaldību un apsaimniekošanu pieredzē aicināti dalīties arī Vecpiebalgas muzeju apvienības “ORISĀRE” un Kocēnu novada pašvaldības pārstāvji. Savukārt Oleru muižas saimniece klātesošos iedvesmos ar stāstījumu par izpratni un vērtībām, dzīvojot un strādājot kultūrvēsturiskā ainavā, vienlaikus to izmantojot tūrisma produktu attīstīšanā un vietējās kopienas saliedēšanā.

Detalizēta pasākuma PROGRAMMA pieejama ŠEIT.

Aicinām interesentus REĢISTRĒTIES dalībai seminārā līdz 2018. gada 10. septembra plkst. 15.00.

Priecāsimies satikt ikvienu ainavu mīļotāju vienā no desmit Vidzemes ainavu dārgumiem – Piebalgas pusē, kurai tik raksturīgi pauguri un baltie lielceļi, kurus kā vienas no šim reģionam raksturīgajām un vērtīgajām ainavām atzīmējuši Latvijas iedzīvotāji.

Papildu informācija: Lelde Ābele, projekta “SWARE” vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, lelde.abele@vidzeme.lv, mob. t. 29266757.